Filmy
  • Artykuły
  • Prezentacja Renault Talisman Grandtour

Prezentacja Renault Talisman Grandtour

Na początku czerwca w Józefowie pod Warszawą odbyła się prezentacja nowego modelu koncernu Renault. Tym razem zaproszeni dziennikarze mogli się zapoznać i przejechać testowy odcinek wersją kombi, znanego już dobrze od ub.r. modelu Talisman.

Renault Talisman Grandtour ma wszystkie zalety, zaprezentowanego w lipcu 2015 roku sedana, podobne wymiary i równie pełne dynamiki proporcje nadwozia. Uzupełnia je o praktyczne rozwiązania i możliwości aranżacji wnętrza właściwe dla dużego kombi.

Ten nowy model łączy wyjątkową pojemność przestrzeni ładunkowej, wynoszącą maksymalnie 1 681 dm3 (wg VDA), przyjemność jazdy dzięki unikalnej technologii Multi-Sense oraz jedynemu tego typu połączeniu systemu 4 kół skrętnych 4Control z elektronicznie regulowaną siłą tłumienia amortyzatorów systemu Electronic Damper Control.

Silniki benzynowe i wysokoprężne godzą przyjemność prowadzenia z wysoką efektywnością energetyczną, o średnim zużyciu paliwa już od 3,7 l/100 km i emisją CO2 od 98 g/km.

Samochód cechuje duża przestronność i komfort wnętrza, osiągnięty m.in. dzięki przednim fotelom, wyposażonym w najbogatszy w tej klasie aut, zakres funkcji, takich jak masaż, podgrzewanie i wentylacja, Zastosowano w nim technologie, które ułatwiają codzienne użytkowanie auta: system multimedialny z dostępem do usług interaktywnych R-Link 2 z pionowym ekranem dotykowym o przekątnej 7 lub 8,7 cala, zespół wskaźników i zegarów z 7-calowym kolorowym ekranem TFT, wyświetlacz przezierny Head-Up, pełen wachlarz systemów wspomagających prowadzenie samochodu i bezpieczeństwo jazdy, a także klapa bagażnika z możliwością bezdotykowego otwierania ruchem nogi pod tylnym zderzakiem.

Wyposażone w te wszystkie innowacje Renault Talisman Grandtour stanowi oryginalną alternatywę i początek nowej oferty w segmencie rodzinnych aut typu kombi. Dostępny w czterech wersjach wyposażenia: Life, Zen, Intens i najbogatszej Initiale Paris, kosztuje od 96 900 zł (diesel Life dCi 110) i 108 900 zł ( benzynowy Zen TCe 150 EDC). Podstawowe ceny najlepiej wyposażonej odmiany Initiale Paris zaczynają się od 148 400 zł (benzynowy Energy Tce 200 EDC) oraz 151 900 zł (diesel Energy dCi 160 EDC).

Wkrótce przedstawimy w rubryce samochody osobowe pełną prezentację Renault Talisman Grandtour.

Ostatnie artykuły