Filmy
  • Artykuły
  • Nowy czy używany: jaki samochód wybrać?

Nowy czy używany: jaki samochód wybrać?

Zakup samochodu jest sprawą bardzo ważną. Każdy, kto chce dokonać takiej transakcji, musi odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jaki samochód będzie potrzebny? W jakich warunkach będzie wykorzystywany najczęściej? Jaka marka może się okazać najlepszym rozwiązaniem?

Oto najczęściej pojawiające się dylematy. Ważnym aspektem jest też rozstrzygnięcie kwestii związanej z wiekiem samochodu. Kupić tani, używany czy też zainwestować w nowy pojazd?

Nowy samochód: spełnienie marzeń
Nowy samochód znanej marki to marzenie wielu kierowców. Jedni przy jego wyborze kierują się obecną modą, inni – cenami lub własnym gustem. Jeszcze inni stawiają na funkcjonalność takiego pojazdu oraz jego parametry techniczne. W końcu zakup nowego samochodu to nie lada wydatek, każdemu zależy więc na tym, by jak najdłużej mógł on służyć właścicielowi. Często transakcja taka pokrywana jest przy sporych wyrzeczeniach oraz dzięki kredytom, które spłaca się przez wiele lat. Kto może sobie pozwolić na takie rozwiązanie? Nowy samochód bez wątpienia doskonale sprawdzi się w rękach doświadczonych kierowców, którzy – zaprawieni w poruszaniu się po polskich drogach – będą w stanie o ten cenny nabytek odpowiednio zadbać.

Samochód używany: idealne rozwiązanie dla początkujących kierowców
Choć używany, może prezentować się wspaniale i zapewniać bezpieczną jazdę przed wiele lat. Dobrze wybrany idealnie sprawdzi się w rękach tych, którzy jako kierowcy dopiero zaczynają swą karierę. W ich przypadku kolizje i drobne stłuczki zdarzają się dość często, a drobne błędy popełniane w czasie jazdy prowadzą do szybszego zużycia części samochodu. Dla początkujących inwestycja w nowy pojazd może okazać się stratą pieniędzy, a auto z drugiej ręki jest tu doskonałą alternatywną. Zakup używanego samochodu nie musi też oznaczać konieczności jazdy wysłużonym "gratem". Przecież samochód staje się „używanym” już w chwili, gdy pierwszy właściciel wyjedzie nim z salonu. W tej chwili wartość pojazdu już spada nawet o 30%! Efekt? Na rynku wtórnym można znaleźć całkiem „młode” modele o niewielkim przebiegu, w znacznie niższej cenie.

Dodatkowe wsparcie dla każdego kierowcy
Bez względu na ostateczny wybór każdy kierowca powinien zadbać o wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Kupując wóz z drugiej ręki taką polisę otrzymuje się wraz z pozostałą dokumentacją pojazdu. Może przy niej pozostać, może też zawrzeć nową umowę we własnym zakresie. W przypadku nowego samochodu należy niezwłocznie zawrzeć taką umowę z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym. Ostatecznym terminem jej zawarcia jest dzień, w którym dokona się rejestracji pojazdu. Liczne oferty dostępne na rynku sprawiają, że każdy bez przeszkód może porównywać i wybrać najtańsze OC, a także rozszerzyć je o pakiet dodatkowych polis komunikacyjnych. Szeroki wybór sprawia, że właściciele samochodów: zarówno nowych, jak i używanych, mogą się cieszyć niezwykłą elastycznością w tej dziedzinie.

Ostatnie artykuły