Filmy

Spotkanie zabytkowych ciężarówek

Zlot ciężarowek Odlimerow odbył się 18 maja 2007 r. w Holenderskim mieście VENLO. Miejscem spotkania była siedziba serwisu Scanii oraz sąsiadujacy z nim Tradeport (parking dla ciężarowek transportu międzynarodowego).
W zlocie wzięły udział pojazdy należące do prywatnych właścicieli. Wszystkie miały tablice rejestracyjne świadczące o posiadanym statucie Oldtimera. W wiekszości były to pojazdy z lat 50-tych i 60-tych. Można było oglądać odchodzące już do historii motoryzacji takie marki, jak: Krupp, chłodzone powietrzem ciężarowki Magirus Deutz, czy mało znane FTF i Henschel. Ale były także doskonale znane pojazdy: Scania, Volvo, Mercedes, M.A.N., DAF a nawet Ford i Dodge.
Jedną z najpiękniejszych ciężarowek był 6-cylindrowy, zaledwie 211-konny MACK z lawetą, na której stała lokomotywa (odrestaurowana równie pieczołowicie, jak ciągnąca ją ciężarówka). Właścicielami tych pięknych pojazdów, naogół byli panowie w wieku porownywalnym do wieku swoich maszyn. Z pasją opowiadali o swoich autach. Można było poprosić o zwiedzenie wnętrza kabiny, by choć przez chwilę poczuć klimat pojazdu i przekonać się, jakie warunki pracy mieli pracownicy transportu jeżdżący ponad pół wieku temu.
W imprezie wzięło udział około 60. wspaniale odrestaurowanych ciężarowek i półciężarowek należących głównie do holenderskich właścicieli.
Informacja nadesłana z NL przez p. Krzysztofa Izdebskiego

Ostatnie artykuły