Filmy

Renault Talisman kombi

Renault z dumą zapowiada model Talisman Grandtour, który wzmocni ofertę obejmującą wersję sedan, przedstawioną 6 lipca 2015 r. Nowe, duże kombi ma te same atuty w postaci innowacyjnych technologii, co wersja sedan, proponując jednocześnie bardziej pojemne wnętrze.

- Wyrazistą stylistykę dynamicznego kombi o smukłej linii i doskonałych proporcjach nadwozia świetnie wpisującą się w kanony stylistyczne tego segmentu.
- Niezwykłą przyjemność prowadzenia, wynikającą z połączenia układu 4Control z systemem Electronic Damper Control (elektrycznie regulowana siła tłumienia amortyzatorów), sterowanych za pomocą systemu Multi-Sense, zapewniającego personalizację doznań z jazdy.
- Wyjątkowo przestronne wnętrze o niezrównanym komforcie, który zapewniają m.in. fotele z wbudowanym systemem wentylacji.
- Pojemność ładunkową sięgającą 1 700 dm3 (wg normy VDA).
- Multimedialny tablet R-Link 2, dźwięk Surround BOSE® oraz pełną ofertę systemów wspomagających prowadzenie – sprawiających, że jazda Talismanem Grandtour staje się czystą przyjemnością.

Renault TALISMAN GRANDTOUR wejdzie do sprzedaży w Polsce wiosną
2016 roku.

1. TALISMAN GRANDTOUR: nowe, duże kombi Renault
Po prezentacji na początku lipca tego roku TALISMANA w wersji sedan, Renault przedstawia obecnie jego wersję kombi – TALISMANA GRANDTOUR.

Rocznie w Europie sprzedaje się ponad milion samochodów z segmentu D (wersji sedan, hatchback i kombi). Kombi stanowią 54% łącznej sprzedaży. Renault TALISMAN GRANDTOUR posiada wszystkie zalety sedana, uzupełnione o dynamiczną stylistykę
i praktyczne rozwiązania wersji kombi.

1.1 Rasowa linia
Charakteryzujący się identycznymi wymiarami co sedan (4,86 m długości, 1,87 m szerokości i 1,46 m wysokości oraz rozstaw osi 2,81 m), Talisman Grandtour ma również te same dynamiczne proporcje, smukłą sylwetkę i wysoki dolny pas nadwozia. Relingi dachowe z polerowanego aluminium podkreślają linię dachu przedłużoną dodatkowo długim spojlerem. Kształt tylnych słupków i chromowane obramowanie bocznych szyb wzmacniają wrażenie wysmukłości i finezji linii. Kąt pochylenia tylnej szyby daje efekt dynamiki, a jednocześnie pozwala zwiększyć pojemność bagażnika.

1.2 Łatwiejszy załadunek bagaży
Dostęp do bagażnika jest wyjątkowo łatwy dzięki progowi umieszczonemu na wysokości 571 mm i dużej szerokości otworu bagażnika, wynoszącej 1 074 mm. Podobnie jak w sedanie klap może być wyposażona w siłowniki zapewniające bezdotykowe otwieranie bagażnika. Tylna kanapa jest dzielona w układzie 1/3-2/3, a system Easy Break umożliwia łatwe jej złożenie od strony bagażnika dzięki dwóm dźwigniom. System elektrycznego i bezdotykowego otwierania klapy można aktywować przesunięciem stopy pod tylnym zderzakiem. Niewymagający użycia rąk system bardzo ułatwia załadunek. Talisman Grandtour ma pojemność załadunku 572 dm3 (wg normy VDA) do przesłony bagażnika. Długość bagażnika wynosi 1 116 mm. Po złożeniu tylnej kanapy uzyskujemy długość załadunku 2 010 mm, co przekłada się na pojemność bliską 1 700 dm3 (wg normy VDA).

1.3 Recepta na dobre samopoczucie: obszerne wnętrze i wygodne siedzenia
Zaprojektowany z myślą o zapewnieniu dobrego samopoczucia kierowcy i pasażerom Talisman Grandtour plasuje się, podobnie jak sedan, w ścisłej czołówce swojego segmentu pod względem przestronności wnętrza. Wersja Grandtour posiada ponadto o 30 mm większą odległość od siedzenia do dachu na tylnych miejscach, wynoszącą 886 mm.
• odległość od siedzenia do dachu: 902 mm z przodu i 886 mm z tyłu
• szerokość nad przednimi podłokietnikami: 1 512 mm
• promień na wysokości kolan z tyłu: 262 mm
• schowki we wnętrzu o pojemności ponad 25 litrów

Komfortowe i obszerne przednie siedzenia posiadają wszystkie najlepsze cechy foteli w tej kategorii aut:
• regulacja do 10 parametrów, w tym 8 regulowanych elektrycznie oraz możliwość dostosowania długości siedziska w zakresie 60 mm (wyłącznie w wersji Initiale Paris),
• regulacja elektryczna 4 parametrów podparcia lędźwiowego (wysokość / głębokość),
• funkcja masażu z możliwością regulacji rodzaju i intensywności (2 programy / 5 sekwencji) w przypadku siedzeń regulowanych elektrycznie,
• zagłówki typu Relax (wyłącznie w wersji Initiale Paris),
• podgrzewane siedzenia,
• pamięć ustawienia do 6 indywidualnych profili.

Fotele w Talismanie Grandtour wyróżniają się zwłaszcza dwiema ważnymi nowościami:
• wbudowaną funkcją wentylacji, zwiększającą komfort podróżowania podczas dużych upałów,
• nową półsztywną obudową oparcia, wykonaną w technologii Cover Carving, zarazem wytrzymałą, lekką i elastyczną, zapewniającą więcej miejsca na wysokości kolan na tylnych siedzeniach (+ 3 cm).

Talisman Grandtour jest również dostępny w wersji Initiale Paris, która zapewnia jeszcze wyższy poziom wyrafinowania i komfortu, oferuje unikalny kolor nadwozia Fioletowy Améthyste, a także specjalną tapicerkę ze skóry licowej Nappa® i lepszą izolację akustyczną dzięki zastosowaniu bocznych szyb klejonych.

2. TALISMAN GRANDTOUR – technologie zwiększające przyjemność jazdy i komfort
2.1 Podstawowym elementem systemu Multi-Sense są 4 koła skrętne 4Control i układ Electronic Damper Control (elektrycznie regulowana siła tłumienia amortyzatorów). Po raz pierwszy w tym segmencie Renault TALISMAN GRANDTOUR łączy, podobnie jak wersja sedan, system 4Control z układem Electronic Damper Control (elektrycznie regulowanej siły tłumienia amortyzatorów). Podczas jazdy po mieście układ 4Control zapewnia Talismanowi Grandtour niewiarygodną zwrotność i precyzję prowadzenia. Stabilność na zakrętach i sprawność, z jaką omija przeszkody, plasują nowy model Renault w zupełnie innej klasie pod względem przyjemności i komfortu jazdy.

Oferowana przez Renault technologia Multi-Sense umożliwia spersonalizowanie doznań z jazdy dzięki 4 zaprogramowanym fabrycznie trybom jazdy: komfort, sport, neutral, eko oraz trybowi indywidualnemu perso, w którym kierowca może dowolnie dobrać ustawienia.

Dzięki systemowi Multi-Sense, sterowanemu również przyciskiem skrótu na konsoli środkowej, Talisman Grandtour w mgnieniu oka zmienia charakter, pozwalając wybrać styl, w jakim chcesz prowadzić swój samochód – od najbardziej komfortowego po najbardziej sportowy – i za każdym razem przeżyć unikalne chwile podczas jazdy. Konstrukcja auta z obniżonym środkiem ciężkości i nisko umieszczony fotel kierowcy pozwala w pełni wykorzystać potencjał systemu Multi-Sense, zwłaszcza jeśli chodzi o doznania w wyjątkowo dynamicznym trybie sport. To tak jakby kierowca miał do dyspozycji kilka samochodów w jednym. Może błyskawicznie przejść od dynamicznych i szybkich reakcji do komfortowego tłumienia drgań.

Do wybranego trybu jazdy dostosowują się również tonacja oświetlenia wnętrza (niebieska, czerwona, zielona, fioletowa lub w kolorze kości słoniowej), a także styl i rodzaj informacji wyświetlanych na desce rozdzielczej oraz dźwięk pracy silnika.

2.2 R-Link 2 - centrum sterowania on-line
Renault TALISMAN GRANDTOUR jest wyposażone w multimedialny tablet Renault R-Link 2 z dostępem do usług on-line, dostępny w wersji z ekranem 7” (umieszczonym poziomo) lub ekranem 8,7” (umieszczonym pionowo). Poza klasycznymi funkcjami, takimi jak nawigacja, system audio i klimatyzacja, system R-Link 2 pozwala na obsługę systemów wspomagających prowadzenie. Uzupełnieniem ekranu dotykowego są przyciski skrótów, pokrętło na środkowej konsoli oraz dodatkowe przełączniki w kierownicy. Można również skonfigurować strony główne. Umożliwia to bezpośredni dostęp do najczęściej używanych funkcji oraz personalizację interfejsu.

2.3 Stworzony „na miarę” system nagłośnienia Bose®
Talisman Grandtour może być wyposażony w system nagłośnienia BOSE® Surround specjalnie dostosowany do specyfiki wnętrza tego modelu, obejmujący dwanaście wysokiej klasy głośniki oraz subwoofer. Technologia Centerpoint® umożliwia przetworzenie stereofonicznego sygnału dźwiękowego w sygnał wielokanałowy dający efekt Surround, a cyfrowy układ przetwarzania dźwięku Bose® uwzględnia specyfikę akustyczną wnętrza Talisman, zapewniając odpowiednio zrównoważony dźwięk.

2.4 Pełna oferta systemów wspomagających prowadzenie
• Bezpieczeństwo: aktywny regulator prędkości, aktywny system wspomagania nagłego hamowania.
• Ostrzeganie: system kontroli pasa ruchu, system kontroli bezpiecznej odległości, system ostrzegania o nadmiernej prędkości z funkcją rozpoznawania znaków drogowych, system monitorowania martwego pola.
• Ułatwianie: adaptacyjne światła drogowe, automatyczny hamulec postojowy, kamera cofania, system wspomagania parkowania tył/przód i system wspomagania parkowania Easy Park Assist.
Kolorowy wyświetlacz Head-Up podaje najważniejsze informacje, zapewniające bezpieczną jazdę: prędkość chwilową, informacje z systemu nawigacji i systemów wspomagających prowadzenie.

2.5 Jeszcze większa przyjemność prowadzenia dzięki wydajnym zespołom napędowym
Renault Talisman Grandtour będzie korzystało z tych samych silników co wersja sedan. Oferta obejmuje dwa silniki benzynowe:
• Energy TCe150 i Energy TCe 200 wyposażone w 7-przełożeniową automatyczną skrzynię biegów EDC z podwójnym sprzęgłem i trzy silniki wysokoprężne:
• Energy dCi 110 w połączeniu z 6-biegową skrzynią mechaniczną lub z 6-przełożeniową automatyczną dwusprzęgłową skrzynią biegów EDC (wersja ze skrzynią EDC niedostępna w Polsce)
• Energy dCi 130 w połączeniu z 6-biegową skrzynią mechaniczną lub z 6-przełożeniową skrzynią biegów EDC z podwójnym sprzęgłem
• Energy dCi 160 z podwójną turbosprężarką, dostępny wyłącznie z 6-przełożeniową skrzynią biegów EDC z podwójnym sprzęgłem.

W gamie Renault Talisman Grandtour znajdą się cztery poziomy wyposażenia, w tym wersja Initiale Paris. Nowy model zostanie po raz pierwszy zaprezentowany na Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie 2015 i pojawi się w sprzedaży w Polsce wiosną 2016 roku.

Ostatnie artykuły