Filmy
  • Artykuły
  • Oszczędzasz na auto? Znajdź najlepsze lokaty bankowe!

Oszczędzasz na auto? Znajdź najlepsze lokaty bankowe!

Osoby planujące zakup swojego pierwszego własnego samochodu, lub też ci, którzy chcą zmienić auto na lepszy model, często decydują się na oszczędzanie pieniędzy w banku.

Jest to idealne rozwiązanie, bowiem pozwala albo na zakup auta za gotówkę, dzięki czemu można wynegocjować zdecydowanie lepszą ofertę, lub też posiadają wkład własny umożliwiający na otrzymanie o wiele lepszych warunków w banku kredytującym zakup nowego samochodu. Jak więc możemy znaleźć najlepsze oferty bankowe?

Rankingi lokat
Jednym z najszybszych sposobów na znalezienie najkorzystniejszej lokaty jest zapoznanie się ze specjalistycznymi rankingami. Tak zwany ranking lokat jest tworzony przez specjalistów na podstawie określonych warunków - na przykład zakłada się, że osoba chcąca założyć lokatę ma 10 000 złotych oszczędności i chce je umieścić w banku na jak najlepszych warunkach, nie korzystając jednocześnie z innych produktów bankowych. Ranking lokat daje nam szybką możliwość znalezienia dobrego rozwiązania, ale jest narzędziem mocno statycznym – określa tylko wybrane warunki i oferty, które mogą mocno się zmieniać nawet przy nieznacznej zmianie okresu czy kwoty lokaty.

Porównywarki lokat bankowych
Najszybszym sposobem na znalezienie bardzo atrakcyjnej lokaty bankowej są jednak internetowe porównywarki lokat. Z reguły agregują one informacje zbierane z kilkunastu do kilkudziesięciu banków, co oznaczać może nawet kilka tysięcy różnych ofert lokat uwzględniających różne okresy, kwoty, waluty czy dodatkowe promocje. Wystarczy, że wprowadzimy interesujące nas parametry – na przykład wskazaną wyżej kwotę 10 000 złotych i 6-miesięczny okres oszczędzania. Automatycznie zostaną wybrane najkorzystniejsze wyniki i będziemy mogli przejść na stronę banku, gdzie założymy wybraną przez nas lokatę. To zdecydowanie najszybszy i najbardziej efektywny sposób, choć nie uwzględnia wszystkich lokat dostępnych na rynku. Często wykluczone są bowiem SKOKi czy banki spółdzielcze.

Doradcy
Wśród doradców możemy wyróżnić kilka grup osób: profesjonalni doradcy finansowi, blogerzy finansowi publikujący swoje oceny produktów bankowych na blogach czy też nasi znajomi pracujący w branży finansowej. Skorzystanie z ich porad jest bezpłatne i nie zajmuje dużo czasu, jednak trudno w takich sytuacjach o obiektywną ocenę (jak w przypadku porównywarki lokat). Często jest to jednak dobre rozwiązanie dla osób nie znających się w ogóle na produktach oszczędnościowych oferowanych przez banki.

www.ideabank.pl

Ostatnie artykuły