Filmy
  • Artykuły
  • Citroen DS5: śmiały wybór, wyjątkowy urok

Citroen DS5: śmiały wybór, wyjątkowy urok

Linia DS, aktualnie obejmująca Citroena DS3 i DS4, adresowana jest do klientów poszukujących bezkompromisowych produktów o silnej osobowości. Citroen DS5 zostanie wprowadzony na rynek pod koniec 2011 r. i stanowi kolejny krok w rozwoju linii DS. Ten innowacyjny model doskonale harmonizuje z hasłem: Creative technologie i proponuje mocne atuty w zakresie stylu, koncepcji i wyrafinowania. DS5 dostarcza czystej przyjemności, płynącej z prowadzenia wyjątkowego auta i stanowi oczywisty i nowoczesny symbol prestiżu.

Koncepcja i Styl
Citroen DS5 to samochód wyjątkowy. Aerodynamiczna sylwetka o odważnym zarysie jest przejawem wiedzy i doświadczenia Marki, emanuje naturalną siłą przyciągania. DS5 korzysta z nowatorskiej konstrukcji, która zwalnia z konieczności podejmowania codziennych kompromisów i pozwala łączyć przyjemność prowadzenia z komfortem wszystkich użytkowników. Wyposażony został również w najbardziej zaawansowane technologie Citroena, takie jak: Inteligentny System Kontroli Trakcji; alarm niezamierzonego przekroczenia linii z systemem video czy system automatycznego przełączania na światła mijania, reagujący na obecność pojazdów jadących z naprzeciwka. DS5 będzie pierwszym modelem Marki korzystającym z technologii full-hybrid diesel Hybrid4, która łączy wysokie osiągi (200 KM, napęd na 4 koła) z nowymi wrażeniami płynącymi z prowadzenia pojazdu (jazda po mieście w trybie elektrycznym, funkcja BOOT przy przyspieszeniu) i ograniczoną do 99 g/km emisją CO2.


DS5 to wyjątkowe dzieło
Ten unikalny i śmiały samochód dysponuje aerodynamicznymi kształtami o płynnych i zdecydowanych liniach, co już na pierwszy rzut oka stanowi obietnicę dynamicznej jazdy. Przód auta jest wyrazem jego temperamentu i przynależności do linii DS dzięki okazałej kracie wlotu powietrza, dużej chromowanej osłonie chłodnicy z logo Marki, emblematowi linii DS umieszczonemu powyżej i reflektorom podkreślonym światłami LED. Tył, dodatkowo podkreśla prestiżowy jego charakter; jest dobrze osadzony na szeroko rozstawionych kołach, wyposażony w 2 końcówki układu wydechowego, wbudowane w tylny zderzak i ozdobiony 6 neonami świetlnymi identyfikującymi pojazd.

Wnętrze z osobowością
Stanowisko kierowcy jest na niego w pełni zorientowane i łączy układ typowy dla coupé z elementami świata Grand Tourisme, dzięki ustawionej charakterystycznie kierownicy oraz szerokiej konsoli centralnej z dźwignią zmiany biegów. DS5 korzysta z umiejętności Marki w zakresie jakości i wyrafinowania. Szczególna uwaga poświęcona została najdrobniejszym detalom. Oryginalne materiały, takie jak miękka skóra, metal, fotele przednie typu Club oraz staranne wykończenie - to prawdziwy znak rozpoznawczy linii DS.

Kabina Citroena DS5 White Pearl zaprojektowana została w ciepłej tonacji w duchu strefy lounge. Atmosferę będącą fuzją wyrafinowania i komfortu osiągnięto dzięki zastosowaniu szlachetnych materiałów i misterności ich wykończenia. Kabina w całości obita jest wysokiej jakości skórą w odcieniu Habana, która subtelnie kontrastuje ze srebrnymi przeszyciami. W wykończeniach użyto technik stosowanych przy wyrobie galanterii skórzanej, marszczeń z jedwabiu na panelach drzwi oraz tłoczonego logo DS na skórze foteli. Misternej obróbce poddane zostały również elementy wykonane z najszlachetniejszych materiałów, takie jak ozdobne wstawki z hebanu Markassa czy fasada o metalicznym połysku, nadanym przez położenie wielu warstw laki.

Pobudza wyobraźnie
DS5 pobudza wyobraźnię swoją koncepcją i inspiracjami stylistycznymi. Po zajęciu miejsca na jego pokładzie uruchomiona zostaje wyobraźnia, która przenosi pasażerów w świat lotnictwa. Trzyczęściowe okno dachowe z górnym panelem sterującym jest tego przejawem. Przełączniki sterujące głównymi funkcjami zgrupowane zostały w osi samochodu na dwóch konsolach, jednej środkowej i drugiej górnej. Samochód ten dostarcza również prawdziwej przyjemności płynącej z prowadzenia. Oświetlenie wnętrza oparte na technologii LED progresywnie rozjaśnia kabinę. Jedno wciśnięcie przycisku START systemu - uruchamia samochód bez kluczyka i kabina nabiera życia: przezroczysty panel systemu Head-Up Display wysuwa się i wyświetla w kolorze, w polu widzenia kierowcy, najważniejsze informacje związane z jazdą (prędkość, informacje z regulatora/ogranicznika prędkości czy też instrukcje systemu nawigacji).


Wyjątkowa konstrukcja
Kierowcy coraz częściej poszukują przyjemności płynącej z codziennego użytkowania samochodu, bez wyrzeczeń i kompromisów. Sztuką jest połączenie przyjemności prowadzenia i komfortu, atrakcyjnego designu i funkcjonalności, osiągów i oszczędnego charakteru. Dzięki inteligentnej koncepcji, Citroen DS5 otwiera nowe horyzonty. Jego konstrukcja jest wyjątkowa: kompaktowa sylwetka (4,52 m długości, 1,85 m szerokości) oraz stanowisko kierowcy godne Coupé Grand Tourisme; duża pojemność bagażnika (aż do 465 litrów wg VDA), typowa dla modeli SportWagon; 5 pełnoprawnych miejsc, 4 drzwi oraz łatwość dostępu do każdego miejsca charakterystyczna dla limuzyny.

Zaawansowane technologie w służbie komfortu i bezpieczeństwa
Citroen DS5 korzysta z najbardziej zaawansowanych technologii, służących komfortowi i gwarantujących przyjemność jazdy, łatwość prowadzenia, a także bezpieczeństwo i bezstresowe użytkowanie. Aby zapewnić stabilne zachowanie na drodze, samochód wyposażony został w innowacyjne rozwiązanie Citroena, tj. Inteligentny System Kontroli Trakcji współpracujący z ESP. Łączność w każdych okolicznościach zapewnia system Citroen eTouch. To dające poczucie bezpieczeństwa urządzenie dostępne jest w większości krajów, w których sprzedawany jest ten model i obejmuje usługę Połączenie Alarmowe i Połączenie z Assistance Drogowym. DS5 dysponuje też dwoma nowymi funkcjami. System przetwarzania obrazów pochodzących z miniaturowej kamery, wbudowanej w wewnętrzne lusterko wsteczne, który umożliwia automatyczną aktywację i dezaktywację świateł drogowych, w zależności od obecności innych pojazdów na drodze. Kolejną funkcją jest alarm niezamierzonego przekroczenia linii nowej generacji (AFIL video).

Citroen DS5 to dla Marki inauguracja technologii Hybrid4, układu napędowego typu full-hybrid, który łączy osiągi silnika Diesla HDi ze skutecznością napędu elektrycznego. To hybryda gwarantująca przyjemną i dynamiczną jazdę (200 KM, napęd na 4 koła, jazda po mieście w trybie elektrycznym, funkcja BOOT przy przyspieszeniu) oraz ograniczony poziom emisji CO2 (99 g/km).

Citroen DS5 WHITE PEARL
White Pearl to prawdziwe dzieło, rzeźba samochodu pokryta srebrem w perłowym połysku. Elegancję sylwetki podkreśla zestawienie chromów w odcieniach szarości z akcentami z ciemnej laki. Chromowane listwy Citroena DS5 White Pearl wykończone zostały jak prawdziwy, ręcznie obrabiany klejnot: w miarę zwężania się listwy, emblemat DS zaciera się, pozwalając rozbłysnąć chromowi aż do czubka reflektora. Innym charakterystycznym elementem designu zewnętrznego są 20-calowe koła o specyficznym wzorze, ozdobione logo DS, o powierzchniach gładkich i lakowanych profilach wewnętrznych.

Citroen DS5 stanowi odpowiedź dla tych, którzy pragną czerpać przyjemność z prowadzenia wyjątkowego samochodu połączoną z komfortem wszystkich pasażerów. To samochód do codziennego użytku, ale taki, który budzi silne emocje. Jest przejawem czystego piękna, które podnosi o klasę wyżej pojęcie designu, komfortu, i technologii. DS5 to nowa wizja auta Premium. Linia DS, obejmująca Citroena DS3, DS4, od tej pory również DS5 - produkowana jest we Francji i sprzedawana w całej Europie. Citroen, który jest międzynarodową marką, wprowadzi również tę nową linię produktów na rynki całego świata, a w szczególności na rynek chiński już w 2012 r.


materiały: Citroen Polska

Ostatnie artykuły