Filmy
  • Artykuły
  • Limitowana seria Renault Laguna Coupe Monaco GP

Limitowana seria Renault Laguna Coupe Monaco GP

Nowa, limitowana seria Renault Laguna Coupe Monaco GP, po raz pierwszy została zaprezentowana w Genewie. Perłowobiały kolor nadwozia w połączeniu z czarnym dachem i lusterkami bocznymi oraz z ciemnymi 18-calowymi obręczami kół uzupełniają płynną i elegancką linię auta. Dostępne w Polsce w cenie 133 500 zł, za wersję z silnikiem 2.0 dCi 180 Euro5.

Samochód jest dostępny w Polsce z silnikiem 2.0 dCi 180 KM i został seryjnie wyposażony w oferowany wyłącznie przez Renault układ jezdny z 4 kołami skrętnymi - 4Control. Lista wyposażenia Laguny Monaco GP, to zapowiedź wyjątkowego komfortu i przyjemności prowadzenia, które zostały zapewnione w standardzie. Reprezentujące najwyższy poziom jakości w swojej kategorii, Renault Laguna Coupe Monaco GP jest flagowym modelem klasy wyższej Renault, zaprojektowanym i produkowanym we Francji. Seria limitowana wyprodukowana w ilości 400 sztuk, w dwa lata po prezentacji Laguny Coupe na legendarnym torze, nawiązuje do historycznej współpracy między francuskim producentem i Automobilklubem Monaco.

Elementy wyposażenia: skórzana(*), ciemnografitowa tapicerka z widocznym stebnowaniem Monaco GP na oparciach siedzeń przednich, elementy dekoracyjne w kabinie w kolorze białym perłowym, kierownica GT; oznakowanie Monaco GP na osłonie chłodnicy oraz na ekranie nawigacji Carminat TomTom®; system audio BOSE® dostosowany do specyfiki wnętrza tego modelu, z 10 głośnikami, cyfrowym wzmacniaczem i złączem RCA z gniazdem USB i Jack 3,5 mm; praktyczne technologie (reflektory bi-ksenonowe, tylne światła z diodami LED, wspomaganie parkowania z przodu i z tyłu, karta Renault hands free, dwustrefowa automatyczna klimatyzacja z potrójnym trybem sterowania, lusterka boczne regulowane i składane elektrycznie, z pamięcią ustawień); bezpieczeństwo czynne i bierne na najwyższym poziomie (ESC, ABS, wspomaganie nagłego hamowania z układem wstępnego podnoszenia ciśnienia w układzie hamulcowym prefill, system mocowania fotelików dla dzieci na tylnych miejscach Isofix, 6 poduszek powietrznych, w tym poduszka chroniąca klatkę piersiową i miednicę osób siedzących z przodu z podwójną komorą i dwustopniową regulacją ciśnienia); układ jezdny 4Control z 4 kołami skrętnymi, w Polsce dostępny z silnikiem wysokoprężnym, wyposażonym w filtr cząstek stałych (dCi 180 z 6-biegową skrzynią mechaniczną), zapewniający wyjątkowe parametry użytkowe pod względem przyjemności jazdy, zwrotności i bezpieczeństwa czynnego.

Sportowa i wyrafinowana linia - elegancka i płynna linia Laguny Coupe Monaco GP wyraża ponadczasowe piękno i czystą przyjemność, jaką może dać jazda samochodem tej klasy. Linie auta, wywodzącego się od concept-caru Fluence, przypominają kolorem i klasą nadwozie show-car, zaprezentowanego we wrześniu 2007 roku we Frankfurcie.
Auto o długości 4,64 m i szerokości 1,81 m cechuje się doskonale wyważonymi proporcjami, typowymi dla modeli coupe. Doskonale wymodelowana bryła auta zwraca uwagę sportowym wyglądem oraz naturalną elegancją. Oryginalny, polakierowany na czarno dach dodatkowo wzmacnia wrażenie płynnej linii, od rasowego przodu do mocno zarysowanych tylnych nadkoli.

Układ jezdny 4Control: innowacyjne rozwiązanie dostępne wyłącznie w Renault Laguna 4Control - układ jezdny z 4 kołami skrętnymi, to niezwykle pomysłowe rozwiązanie, opracowane przez Renault Sport Technologies, które stanowi seryjne wyposażenie Laguny Coupe Monaco GP. Układ 4Control należy do znaczących innowacji na rynku samochodowym. Zarówno w mieście jak i na krętych drogach układ jezdny z 4 kołami skrętnymi zapewnia doskonałą zwrotność, godną małych samochodów miejskich (promień skrętu taki jak w Renault Clio). Układ jezdny 4Control zapewnia większą stabilność auta oraz odpowiednie trzymanie się drogi, typowe dla samochodu sportowego, a także gwarantuje niezrównane bezpieczeństwo (w razie konieczności nagłego hamowania, omijania niespodziewanej przeszkody lub hamowania w warunkach asymetrycznej przyczepności na śliskiej nawierzchni dzięki optymalnej regulacji ESC). Renault Laguna Coupe Monaco GP dostarcza niezwykłej przyjemności jazdy - jest wyposażone w najlepsze technologie: auto idealnie i precyzyjnie utrzymuje tor jazdy niezależnie od przyczepności i warunków drogowych, zarówno na torze jak i w mieście, gwarantując użytkownikom pełne bezpieczeństwo. Renault Laguna Coupe Monaco GP, to kwintesencja zwrotności, dynamizmu i precyzji prowadzenia.

Dynamiczny, elastycznie pracujący silnik - wysokoprężny 2.0 dCi o mocy 180 KM (131 kW), oferowany na polskim rynku, wyposażony jest w filtr cząstek stałych i spełnia normy Euro5. Zapewnia kompromis pomiędzy osiągami i zużyciem paliwa, zaskakujący nawet jak na tę kategorię auta: osiąga moment obrotowy 400 Nm przy 2000 obr./min i posiada wyraźnie wyczuwalny, stały zapas mocy przy wchodzeniu na wyższe obroty. W połączeniu z układem jezdnym 4Control gwarantuje doskonałe utrzymywanie kierunku jazdy. Zużycie paliwa jest stosunkowo niewielkie i wynosi 6,2 l/100 km w cyklu mieszanym (163 g CO2/km).

Wysokiej klasy systemy nawigacji i urządzenia multimedialne - pojazd posiada w standardzie wysokiej klasy elementy wyposażenia. Jednym z nich jest nawigacja Carminat TomTom®, najlepsza obecnie oferta na rynku pod względem funkcjonalności i ceny. W modelach Renault, takich jak Megane czy Laguna, system jest dostępny z joystickiem sterującym, umieszczonym w konsoli środkowej i ekranem 5,8”. Carminat TomTom - to połączenie doświadczenia Renault - pioniera w dziedzinie nawigacji samochodowej, oferującego już od ponad 15 lat zintegrowane systemy samochodowe z know-how firmy TomTom, lidera na rynku nawigacji. Łatwy w obsłudze, posiada wszystkie funkcje wysokiej klasy systemu nawigacji, m.in.: menu w języku polskim, dokładne mapy wyświetlane na dużym ekranie (14,7 cm lub 5,8’’), realistyczny obraz pasów ruchu (Advanced Lane Guidance), możliwość uzyskania informacji na temat natężenia ruchu drogowego czy też miejsc z ograniczeniem prędkości, informacje o fotoradarach (w zależności od obowiązujących w danym kraju przepisów) oraz bogate możliwości personalizacji ustawień. Dane można aktualizować przez Internet za pomocą aplikacji Tom Tom Home - pierwsza aktualizacja jest bezpłatna. Dzięki temu otrzymujemy kompleksowy, zintegrowany system nawigacji o doskonałych parametrach, prosty w obsłudze i dający nieograniczone możliwości personalizacji.

Renault Laguna Coupe Monaco GP jest również wyposażone w wysokiej klasy system dźwiękowy hi-fi, który podbije serca audiofilów i pozwoli odkryć miłośnikom muzyki nową jakość dźwięku. System został opracowany przez inżynierów Bose, we współpracy z działem konstruktorskim Renault. Pozwoliło to uzyskać system doskonale dopasowany do specyfiki wnętrza, odtwarzający czysty i zrównoważony dźwięk. Bose Sound System obejmuje: 10 głośników, wyposażonych w magnesy neodymowe (cztery tweetery, cztery głośniki szerokopasmowe, głośnik wysokotonowy o średnicy 23 cm w tylnej półce) oraz wzmacniacz z układem cyfrowej obróbki sygnału dźwiękowego Bose oraz 6-kanałowy equalizer, z niezależną regulacją. System zapewnia czysty i mocny dźwięk bez zniekształceń, nawet przy wysokiej głośności. Podwójna antena gwarantuje wysoką jakość odbioru. Renault Laguna Coupe oferuje również bogate możliwości podłączenia urządzeń zewnętrznych. Audio Connexion Box jest wyposażony w gniazdo USB i Jack 3’’5. Dostępna jest również technologia Bluetooth, funkcja audio streaming oraz systemy odtwarzające pliki CD MP3/WMA.

Atrakcyjna seria limitowana
wspomaganie prowadzenia: ogranicznik-regulator prędkości, reflektory bi-ksenonowe ze spryskiwaczami, tylne światła z diodami LED, system kontroli toru jazdy (ESC), system zapobiegający blokadzie kół (ABS), elektroniczny system wspomagania nagłego hamowania, z funkcją wstępnego zwiększenia ciśnienia w układzie prefill, automatyczny hamulec postojowy, wycieraczki i automatycznie włączane światła, podgrzewane lusterka boczne z pamięcią ustawienia oraz elektrochromatyczne lusterko wsteczne.
Komfort - zapewniają elektrycznie regulowane, podgrzewane siedzenia, pamięć ustawienia siedzenia kierowcy i lusterek wstecznych, automatyczna dwustrefowa klimatyzacja z trzema trybami działania, karta Renault hands free, podświetlane lusterka w osłonach przeciwsłonecznych, 2 lampki punktowe z przodu, zagłówki przednie o regulowanej wysokości i kącie pochylenia, 2 gniazda do akcesoriów w konsoli centralnej (z przodu i z tyłu).
Bezpieczeństwo: 6 poduszek powietrznych, w tym dwukomorowe poduszki z dwoma poziomami ciśnienia, chroniące klatkę piersiową i miednicę osób siedzących z przodu, dwoma czujnikami zderzenia; system mocowania fotelików dla dzieci Isofix na dwóch tylnych miejscach.
Wysoka niezawodność - od momentu wprowadzenia na rynek Laguny w 2007 roku, model ten zdążył udowodnić wysoką jakość produkcji i solidność wykonania. Badania prowadzone wśród klientów oraz niezależne publikacje potwierdzają doskonałe wyniki w zakresie jakości i niezawodności: Renault Laguna plasuje się wśród 3 najlepszych modeli pod względem jakości produktu i usług, a uzyskane wyniki są efektem zaangażowania wszystkich pracowników firmy. Renault Laguna Coupe Monaco GP objęte jest 3-letnią gwarancja (lub do 150 tys. km).


materiały: Renault Polska

Ostatnie artykuły