Filmy

MAN w wynajmiePodczas trwających w Monachium, w dniach 12-15.05 br targów Transport Logistic 2009, firma MAN zaprezentowała nową usługę dotyczącą wynajmu samochodów ciężarowych - MAN Rental.

MAN Rental gotowy jest zrealizować potrzeby przedsiębiorstwa transportowego, oferując najnowocześniejsze pojazdy ciężarowe klasy premium, jak również naczepy i przyczepy. Dzięki tej kompleksowej ofercie przedsiębiorstwo może skoncentrować się na swoich głównych zadaniach i zminimalizować koszty.

MAN Rental oferuje swoim klientom szeroką paletę, najnowszych, ekonomicznych pojazdów MAN, spełniających normy Euro 4 i Euro 5. Oferta obejmuje ciągniki siodłowe o konfiguracji napędu w wersji 4x2 ze standardowym wyposażeniem, jak również podwozia niskie pod nadwozia wymienne oraz pojazdy różnych klas i o różnej mocy silników, konfigurowane na indywidualne potrzeby klienta.
Wkrótce do floty pojazdów MAN Rental obok aktualnie oferowanego typoszeregu ciężkiego – TGX/TGS dołącza typoszeregi klasy średniej i lekkiej – TGM i TGL.

Cechą wspólną wszystkich pojazdów jest ekonomiczność i niezawodność wykonywania wszystkich zadań transportowych dzięki nowoczesnym i oszczędnym napędom. Do ich realizacji przyczynia się również montowany seryjnie system telematyczny.
Większe bezpieczeństwo transportu i ruchu drogowego zapewniają w pojazdach klasy ciężkiej takie systemy wspierające pracę kierowcy jak ESP, LGS czy ACC, które częściowo montowane są jako wyposażenie seryjne.Program MAN Rental uzupełniony zostanie bogatą ofertą naczep i przyczep wielu producentów i różnych typów: naczepy kontenerowe, naczepy firankowe, kontenery, chłodnie, naczepy samowyładowcze, przyczepy z osią centralną oraz naczepy z wymienną zabudową.

Usługa MAN Rental obejmuje nie tylko pojazdy i naczepy, ale również kompletną usługę serwisową (włącznie z częściami zamiennymi), tak, aby klient zawsze mógł polegać na wynajętych pojazdach. Oznacza to, że pojazd jest zawsze dobrze serwisowany, zużywa mniej paliwa i w niezawodny sposób odbywa swoją służbę.
Przy umowie zawartej na 12 miesięcy gwarancją dla klienta jest jego niezależność i elastyczność w zależności od sytuacji w prowadzonej przez niego działalności. Oczywiście MAN Rental oferuje pojazdy również na krótsze okresy, nawet jednodniowe, tak, aby klient mógł wykonywać krótkoterminowe zlecenia albo szybko zareagować na niedostępność pojazdu ze swojej floty. Pozwala również na precyzyjne kalkulowanie kosztów. Po upływie terminu wynajmu, klient może zdecydować, czy zwraca pojazd, czy też chce zachować go w swojej flocie i odkupić.

MAN Rental oferuje również szereg usług dodatkowych, które odciążają firmy od zarządzania flotą do minimum i pozwalają na koncentrowanie się na głównych zadaniach firmy. Oferta sięga od serwisu 24h, który w sytuacji wypadku drogowego lub awarii na drodze, sprawnie, bezproblemowo i bez zbędnej biurokracji niesie pomoc na terenie całej Europy, przez okresowe kontrole i badania techniczne pojazdu, serwis opon, kontrolę agregatów chłodniczych aż po obliczanie stawek opłat drogowych.
MAN Rental stawia na współpracę z licznymi, doświadczonymi partnerami, gwarantującymi wysoki poziom obsługi oraz tzw. Know-how.
Usługa MAN Rental dostępna jest aktualnie w Polsce, Niemczech oraz na Węgrzech. Stopniowo wprowadzona będzie również w innych krajach Europy.

Usługę MAN Rental prowadzić będzie spółka Truck Rental Solutions GmbH z siedzibą w Sittensen, jako joint venture MAN Finance International GmbH (MFI) oraz EURO-Leasing GmbH. MFI to spółka córka MAN AG oraz wyłączny dostawca usług finansowych dla MAN Nutzfahrzeuge. Od końca roku 2007 MFI posiada w spółce EURO-Leasing GmbH. 25,1 proc. udziałów. Spółka EURO-Leasing GmbH z siedzibą w Sittensen koło Hamburga, to wiodąca firma świadcząca usługi wynajmu pojazdów użytkowych, dysponująca flotą o wielkości ponad 10 000 jednostek.materiały: MAN Truck & Bus Polska

Ostatnie artykuły