Filmy
  • Wywiady
  • Co słychać w wywrotkach

Co słychać w wywrotkach

Za nami największe targi branży budowlanej w Polsce. Jak co roku na wystawie można było zobaczyć produkty KH-KIPPER. Również w tym roku firma zaprezentowała nowości. Co można było zobaczyć na tegorocznej AUTOSTRADZIE? O wypowiedź poprosiliśmy Andrzeja Kamionkę, wiceprezesa dyrektora handlowego KH-KIPPER:

- W tym roku na targach można było obejrzeć bogatą paletę naszych produktów. Były to zarówno nasze najpopularniejsze wywrotki takie jak: wywrotka tylnozsypowa half-pipe W1U na podwoziu MAN 8x8, Iveco 8x8 i Volvo 8x6 oraz zabudowa dwustronna z lewą burtą hydrauliczną W2H na podwoziu MB 6x4 oraz MB 6x6, jak i zabudowy do lżejszych prac - trójstronna W3F z żurawiem hydraulicznym Fassi na podwoziu Renault 4x2 i skrzynia stała z żurawiem hydraulicznym HMF na podwoziu MB Unimog 4x4 skierowana do sektora energetycznego.
Przyczepę-wywrotkę budowlaną off-road P2R W1U zwiedzający mogli obejrzeć razem z ciągnikiem FASTRAC podczas dynamicznego pokazu maszyn JCB, a przed wejściem głównym na podwoziu Volvo FMX 8x4 pokazana była specjalnej konstrukcji zabudowa kopalniana W1M której podłoga wytrzymuje uderzenia dużych kawałków skalnych. Za uniwersalną przyczepę-wywrotkę P2TN z najazdami chowanymi w ramie, która umożliwia transport wielu rodzajów ładunku otrzymaliśmy wyróżnienie Targów Kielce.


Czy to, że KH-KIPPER w dalszym ciągu powiększa swoją ofertę, może świadczyć o tym, że rynek  w Polsce cały czas się rozwija? Proszę powiedzieć, jak ocenia Pan transport budowlany? Czy w w stosunku do I kwartału ubiegłego roku widać jakąś wyraźną różnicę?
Czy to, że KH-KIPPER sprzedaje coraz więcej produktów świadczy o rozwoju rynku czy raczej o dobrej polityce marketingowej KH-KIPPER, dzięki której sprzedajecie coraz więcej?

- Rok 2011 to rok maksymalnych nakładów na budowę dróg w Polsce. Takich kwot jeszcze nigdy nie było i najprawdopodobniej już nie będzie. Na kolejne lata prognozowany jest spadek wydatków na drogi. W mojej ocenie nadchodzące lata przyniosą spadek ilości sprzedaży zabudów wywrotek na rynku polskim przy jednoczesnym ustabilizowaniu ilości oraz zwiększeniu specjalizacji sprzętu.

AUTOSTRADA-POLSKA to nie jedyna impreza na jakiej można Was zobaczyć, gdzie jeszcze planujecie zaprezentować swoją ofertę w tym roku?
- Pod koniec maja w Moskwie odbędzie się premiera nowej wywrotki tylnozsypowej W1C w czasie Targów CTT (31 maja - 4 czerwca).
W czerwcu z objazdem Renault Ukraine Caravan rusza wywrotka tylnozsypowa half-pipe W1U na podwoziu Kerax 8x4. Impreza będzie się odbywać we wszystkich największych miastach Ukrainy: Lwów, Odessa, Dniepropietrowsk, Donieck, Charków i Kijów.
Nasze produkty i stoisko będzie na Krajowym Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast w Wiśle (25-28 maja).
Prowadzimy również promocję naszego sprzętu na imprezach skierowanych do sektora energetycznego. Skrzynię aluminiową z żurawiem hydraulicznym na podwoziu Unimog będziemy pokazywać zarówno na poznańskich Targach Expopower (24-26 maja), branżowym spotkaniu dotyczącym transportu w zakładach energetycznych odbywającym się w Rosnówku k. Poznania (1-3 czerwca), jak i wrześniowych Targach Energetab w Bielsko-Białej (13-15 września).
W lipcu pojawimy się na pewno na Międzynarodowym Zlocie Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych Master Truck (15-17 lipca) w Polskiej Nowej Wsi k. Opola.


Różnorodność imprez, na jakich KH-KIPPER zamierza zaznaczyć swoją obecność jest dość duża. Świadczy to o tym, że w kręgu Waszych zainteresowań nie pozostaje tylko transport budowlany. Dla jakiego odbiorcy chcielibyście jeszcze dotrzeć?
- Nasza oferta jest na tyle bogata, że kierujemy ją nie tylko do transportu budowlanego, ale również do sektora energetycznego i komunalnego.
Często podejmujemy się realizacji projektów specjalnych. Produkujemy własnej konstrukcji urządzenia hakowe do 8 t ładowności oraz specjalistyczne kontenery. Zajmujemy się również sprzedażą i montażem hakowców, żurawi hydraulicznych i bramowców innych producentów oraz różnego osprzętu dodatkowego jak np. czołownice do pługów odśnieżnych.


Podobnie jak Wy, również i konkurencja stara się pozyskać jak największą liczbę klientów. Jakimi atutami można obecnie przekonać klienta, żeby nie tylko zakupił produkt jednorazowo, ale również systematycznie powracał?
- KH-KIPPER jest liderem w segmencie zabudów-wywrotek w Polsce. Łączna nasza produkcja od kilka lat utrzymuje się na poziomie ok. 1 000 sztuk. Wywrotki KH-KIPPER pracują w całej Europie: w Rosji, na Ukrainie, w Niemczech, Francji, Holandii, krajach skandynawskich, krajach bałtyckich oraz poza Europą. Naszym klientom zapewniamy wysoką jakość produktów, elastyczność  w doborze specyfikacji, profesjonalne doradztwo, ciekawy i praktyczny design produktów oraz krótkie terminy realizacji. Naszą mocną stroną jest mobilny serwis, który jest w stanie dojechać do klienta w ciągu 48 godzin. Młoda kadra pracownicza zapewnia wsparcie techniczne i obsługę sprzedażową na wysokim poziomie.

Na zakończenie chciałem zapytać o rozwój firmy. Dobre relacje z kontrahentami to przede wszystkim zasługa działu handlowego. Wiem, że macie dwa zakłady produkcyjne oraz własny dział konstrukcyjny. Czy można zrobić coś ponad to, aby firma dawała jeszcze lepsze efekty?
- Inwestujemy w poprawę organizacji i technologii dla zwiększenia wydajności i jakości oraz zmniejszenia kosztów produkcji. W tym roku stawiamy m. in. halę serwisową, poprawiamy infrastrukturę lakierni oraz usprawniamy parę procesów na spawalni i przygotowaniu detali. Zakupiliśmy też kolejne stanowiska Solid Works 3D dla działu konstrukcyjnego.


Dziękuję za rozmowę

Michał Bąk

Ostatnie artykuły