Filmy
  • Wywiady
  • Autoroute.EU - przejrzystość, skuteczność i networking w roli głównej

Autoroute.EU - przejrzystość, skuteczność i networking w roli głównej

Hans Kraaijeveld (40 l.) jest biznesmenem, który już w dzieciństwie wiedział, że chce zostać prywatnym przedsiębiorcą. Przeciągający się czas w szkolnych ławach zmienił na własną firmę i w ten sposób znalazł swoje miejsce w handlu samochodami. Był to koniec lat dziewięćdziesiątych, czas zamkniętych klik i starych układów - niezbyt przyjazna rzeczywistość dla początkującego biznesmena. Jednakże szybko pojawiła się nowa szansa. Świat digitalizacji, w tym Internet, ujrzał światło dzienne. Rzeczywistość zmieniła się diametralnie, a Hans podjął wyzwanie - stworzenia czegoś wyjątkowego.


Temu projektowi Hans poświęcił 3 lata intensywnej pracy, w tym 6400 roboczogodzin programowania, zaowocowały skuteczną bazą zawierającą dane 7500 holenderskich dealerów samochodów. Teraz nadszedł czas, aby powyższy system pod nazwą Autoroute.EU wprowadzić w całej Europie. Początkiem jest Polska.

Jak działa Autoroute.EU i jakie są korzenie tej nowej giełdy?
- Autoroute.EU jest internetową giełdą samochodową, do której bezpośrednio składane są oferty sprzedaży i zapytania w sprawie zakupu przez przedsiębiorców z branży. Ogłaszający, którzy chcą się wyróżnić, kupują dodatkową usługę, która zawiera nie tylko ogłoszenia on-line, ale również miejsce na ich oferty w codziennym mailingu. W Holandii usługa ta znana jest pod nazwą Collega-Mail, w Europie – Premium-Mail. Stąd też wywodzą się korzenie całej platformy internetowej Autoroute.EU, dzięki której holenderski rynek stał się przejrzysty. Handlowcy mają szybki dostęp do zasobów wyświetlonych na pulpicie ich komputera. Sprzyja to efektywności zawierania transakcji: szybkie wyszukanie, szybka reakcja, szybki zysk! Cel każdego przedsiębiorcy.

Jaka jest podstawa decyzji o ekspansji Autoroute.EU na Europę?
- Przede wszystkim możliwość szybkiego podróżowania oraz złagodzenie przepisów wspólnotowych EU ułatwiły uzyskanie przejrzystości rynku na skalę europejską poprzez naszą platformę, co jest naszym głównym celem. Autoroute.EU to stale aktualizowana platforma zawierająca dane wszystkich profesjonalistów operujących w handlu samochodami, oferująca możliwość szybkiego zakupu oraz sprzedaży w atrakcyjnych cenach oraz możliwość tworzenia kontaktów biznesowych na terenie całej Europy.

Czy mógłbym prosić o jakiś typowy przykład?
- Wyobraź sobie gdzieś w Europie firmę leasingową z dużą i wciąż rosnącą flotą pojazdów poleasingowych oraz przedsiębiorcę chcącego kupić te wszystkie samochody naraz, co zapewni mu dobrą cenę. Z jednej strony przedsiębiorca może sobie pozwolić na tak duży zakup, ponieważ wie, że w krótkim czasie zaoferuje wszystkie pojazdy całej Europie poprzez Autoroute.EU. Z drugiej strony, firma leasingowa zawarła efektywną transakcję, zwykle wielce czasochłonną, w bardzo krótkim czasie. Zysk jest obustronny. Duże firmy leasingowe już teraz szukają kontaktu z nami w celu użycia Autoroute.EU jako stałego kanału sprzedaży.

Dlaczego zaczynasz europejską ekspansję Autoroute.EU od Polski?
- Polscy przedsiębiorcy znani są z wigoru i silnej świadomości biznesowej. Do każdej możliwości wygenerowania zysku podchodzą poważnie i niezwłocznie przechodzą do zawierania transakcji. Nasza platforma ogromnie zwiększa ich środowisko handlowe. Reszta Europy podąży wkrótce za Polską, korzystając z wszystkich zalet systemu.

Dlaczego tylko dealerzy mają dostęp do Autoroute.EU?
- Użytkownicy końcowi mogą wybrać jedną z nieskończonej ilości istniejących giełd internetowych. W grupie business-to-business to my jako pierwsi mamy najbardziej kompleksowy portal. Przedsiębiorca za minimalną opłatę abonamentową uzyskuje dostęp do zaawansowanej europejskiej bazy danych, która jest stale i automatycznie aktualizowana. Pierwsza, jedyna, najlepsza!

Dziękuję za rozmowę i zapraszamy na www.Autoroute.EU

Ostatnie artykuły