Filmy
  • Wywiady
  • Lejdis Leasing - z myślą o kobietach

Lejdis Leasing - z myślą o kobietach

Z początkiem września 2009 firma VB LEASING uruchomiła nowy produkt leasingowy, który zadedykowała kobietom. Innowacyjność pomysłu polega przede wszystkim na tym, iż nie poprzestano wyłącznie na samym finansowaniu środków transportu. Naszym paniom należy się przecież coś więcej - otrzymują więc od firmy gratisowo - pełny pakiet pomocy technicznej i obsługi serwisowej.


Tomasz Woźny, dyrektor Departamentu Car Fleet Management w VB LEASING

- Nie licząc różnych akcji promocyjnych, pojawiających się zwykle w okresie 8 marca, jest to chyba pierwszy produkt finansowy na rynku dedykowany kobietom?
- Rzeczywiście w naszej branży nic podobnego do tej pory chyba nie miało miejsca. Przyzwyczailiśmy się trochę do stereotypowego myślenia, że tylko mężczyźni kupują samochody i prowadzą firmy, a przecież jest coraz więcej kobiet, które pracują dla siebie i decydują m.in. o tym, jaki samochód potrzebny jest im do pracy. Powiedzmy więc, że zauważyliśmy to, co jest i postanowiliśmy to docenić.

- Postawiliście na kobiety, czy one są lepszymi partnerami w biznesie?
- Z obserwacji rynkowych wynika, że klienci - kobiety to pewny i stabilny partner. Wbrew pozorom kobiety podejmując decyzje biznesowe w znacznie mniejszym stopniu niż mężczyźni kierują się emocjami, tym bardziej jeżeli chodzi o samochody. To kobiety potrafią docenić kompleksowość oferty i minimalizację ryzyka użytkowania samochodu. Dlatego naszym zdaniem, to właśnie kobiety potrafią docenić dobrą propozycję biznesową.

- Wydaje się, że Lejdis Leasing rzeczywiście trafia w gust i potrzeby kobiet. Kto był pomysłodawcą tego projektu, czy współtworzyły go panie z VB LEASING?
- To one wymyśliły nazwę "Lejdis Leasing". Z tego, co mi wiadomo propozycje zrobienia czegoś z myślą o kobietach pojawiały się w VB LEASING już wcześniej. Jednak Lejdis Leasing - to pierwszy, który doczekał się realizacji. Co cieszy mnie szczególnie, jako pomysłodawcę i autora projektu.

- Ciekawostką jest, że Wasz produkt adresowany jest nie tylko do kobiet przedsiębiorców, również osoby nie prowadzące działalności gospodarczej mogą korzystać z Lejdis Leasingu. Czy Lejdis zawiera cechy leasingu konsumenckiego?
- Lejdis Leasing zawiera elementy leasingu konsumenckiego w takim znaczeniu właśnie, że mogą skorzystać z niego osoby, które nie prowadzą działalności. Poza samochodem w leasingu operacyjnym leasingobiorcy "fizyczni" uzyskują - jak wszyscy korzystający z tej oferty - dodatkowy serwis.

- Oferta pojazdów jest ograniczona do wybranych modeli, dlaczego?
- Nie ma tu jakiś szczególnych powodów. Na te chwilę skupiliśmy się na Nissanie, ale to dopiero początek. Lejdis Leasing jest zaplanowany w ten sposób, że oferta modeli będzie poszerzana. Kolejne marki czekają już na wprowadzenie.

- Samochody, które wchodzą w skład oferty to pojazdy zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Na tej podstawie widać, że kobietę potraktowano jak równorzędnego partnera biznesowego dając jej możliwość poruszania się np. dużym suv’em. Czy współczesne kobiety chętniej kupują większe auta?
- Zacząłbym od tego, że współczesne kobiety lubią i cenią auta w ogóle. Zdecydowanie rośnie jednak liczba pań, których oczekiwania spełniają tylko te większe auta.

- Samochody w ramach oferty Lejdis Leasing są oferowane w wybranych salonach sprzedaży. Jakie kryterium decydowało o tym, żeby ograniczyć a jednocześnie starannie wyselekcjonować dilerów obsługujących Wasze klientki?
- To pilotażowy program, więc na razie realizujemy go tylko z kilkoma dilerami. Zależało nam na tym, aby dilerzy byli dobrze przygotowani do obsługi Lejdis Leasing, bo przecież jest to produkt innowacyjny i dedykowany wymagającej grupie odbiorców. Czujemy się zobowiązani, aby standard tej usługi był odpowiednio wysoki, a do tego potrzebne są wiedza i przygotowanie.

- Wybraliśmy już odpowiedni samochód, czas określić warunki finansowe. Na jaki okres można wyleasingować auto i co następuje po spłacie ostatniej raty?
- Maksymalny okres trwania umowy to 48 miesięcy. Po jej zakończeniu leasingobiorca ma możliwość wykupienia auta. Może jednak zrezygnować z tej opcji.

- Lejdis Leasing zawiera również pakiet serwisowy. Na czym polega opieka firmy leasingowej w trakcie trwania umowy?
- W ramach pakietu serwisowego gwarantujemy: przeglądy okresowe w autoryzowanych serwisach na terenie całego kraju, wymianę opon letnich i zimowych oraz ich przechowywanie, pełen pakiet ubezpieczeń - AC, OC, NNW. Leasingobiorca nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów w związku z naprawami, wymianą części. Są one pokrywane przez VB LEASING i ubezpieczyciela. W naszym interesie jest, aby ceny usług serwisowych były jak najkorzystniejsze. I takie też są.

- Z powyższego wynika, że oprócz dogodnych warunków finansowania VB Leasing oferuje również bezpieczeństwo. Polega ono na tym, że użytkownik pojazdu nie musi być ekspertem w dziedzinie motoryzacji. Czy w każdym przypadku może on liczyć na fachowców od zagadnień technicznych?
- To prawda. Klient ma się cieszyć użytkowaniem samochodu, a nie wystawać po serwisach, szukać części, pamiętać o olejach, oponach itp. Ma od tego nas. Całodobowe Centrum Techniczne, dba o to, aby samochód był w dobrym stanie i gwarantował bezpieczeństwo podczas jazdy. Ponadto jeśli podczas podróży dojdzie do awarii samochodu organizujemy samochód zastępczy.

- Minęły już dwa miesiące od czasu wprowadzenia na rynek Lejdis Leasing, czy dużym zainteresowaniem klientek cieszy się ten produkt? Jakie auta cieszą się największym zainteresowaniem pań?
- Lejdis Leasing przyciąga atrakcyjną ratą, no i serwisem, dlatego jest bardzo dużo zapytań ze strony pań ale też i panów. Największym zainteresowaniem cieszy się model Qashqai.


Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych ciekawych pomysłów

rozmawiał Michał Bąk

Ostatnie artykuły