Filmy
  • Moto-pasje
  • Chevrolet świętuje stulecie istnienia kultowych samochodów

Chevrolet świętuje stulecie istnienia kultowych samochodów

Z okazji stulecia marki, Chevrolet wprowadza w Europie nagradzany model Volt, czyli pierwszy samochód elektryczny o rozszerzonym zasięgu. Volt trafi do salonów sprzedaży Chevroleta w Belgii, Francji, Niemczech, Holandii i Szwajcarii 3 listopada 2011 r.

Celem Chevroleta jest przekazanie 100 nowych samochodów – od niewielkiego, miejskiego modelu Spark po 7-miejscowe Orlando i SUVa Captivę – SOS Wioskom Dziecięcym w całej Europie, Uzbekistanie, Afryce Południowej, Lesotho i Izraelu. 3 listopada tego roku Chevrolet ofiaruje samochody z numerami 99 i 100 Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Rzymie podczas specjalnej uroczystości zorganizowanej na przedmieściach stolicy Włoch. Inicjatywa ta zwiększy mobilność dzieci i matek SOS, jak również pozwoli pracownikom opieki społecznej dotrzeć do rodzin objętych wsparciem w ramach profilaktycznych Programów Umacniania Rodziny.

- Matki SOS muszą być mobilne, ponieważ ich zadaniem jest prowadzenie dużego domu, a także wykonywanie wszystkich obowiązków, które spoczywają na rodzicach. Korzystanie z transportu publicznego nie zawsze jest łatwe, więc mobilność jest w tym przypadku kluczem do codziennego funkcjonowania- wyjaśnia Richard Pichler, sekretarz generalny SOS Wiosek Dziecięcych.

Chevrolet od wielu lat wspiera sztukę. Tradycja ta kontynuowana jest w rodzinnym mieście Louis Chevroleta, czyli w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii, gdzie Chevrolet Europe uczci pamięć współzałożyciela marki poprzez zamówienie dzieła sztuki, które stanie w Parc de l'Ouest. O tym, kto stworzy dzieło, zdecyduje wynik konkursu zorganizowanego pomiędzy czterema grupami uznanych artystów. Zwycięski projekt zostanie wybrany w marcu 2012 r. przez jury, w którego skład wejdą reprezentanci La Chaux-de-Fonds i firmy Chevrolet, jak również Ambasador Stanów Zjednoczonych w Szwajcarii i Księstwie Lichtenstein oraz przewodniczący Federalnej Komisji Sztuk Pięknych w Szwajcarii. Rzeźba będzie przypominała odwiedzającym miasto La Chaux-de-Fonds (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO) o jednym z najsłynniejszych mieszkańców oraz o marce, którą stworzył.

Dziś słynna muszka Chevroleta wciąż reprezentuje młodego, pionierskiego ducha, ekspresyjny design oraz bezkompromisową trwałość. Cechy te widoczne są w całej gamie zupełnie nowych modeli, w tym w Chevrolecie Cruze, zdobywcy dwóch kolejnych tytułów mistrzowskich WTCC, oraz w nagradzanym samochodzie elektrycznym, Chevrolecie Volcie.

- W tym roku jesteśmy świadkami wielu specjalnych wydarzeń z okazji szczególnej rocznicy Chevroleta, którą obchodzimy na całym świecie wraz z naszymi klientami, pracownikami i partnerami biznesowymi. Dziś rozpoczynamy nową erę dzięki modelowi Volt, kontynuując jednocześnie tradycję projektowania samochodów, które pozwalają użytkownikom w pełni wykorzystywać nadarzające się w życiu okazje. Rok 2011 to niepowtarzalna okazja do uczczenia wspaniałych sukcesów z przeszłości, Obecnie wkraczamy w drugie stulecie inspirowani dziełem Louisa Chevroleta oraz jego mottem życiowym: Nigdy się nie poddawaj! powiedział Wayne Brannon, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe.

Źródło: Chevrolet Poland

Ostatnie artykuły