Filmy

III Zlot Zabytkowych Citroënów

W miniony weekend gdynianie oraz turyści wypoczywający nad Bałtykiem byli świadkami fantastycznej parady pojazdów spod znaku szewrona. Piękna pogoda oraz wakacyjny klimat sprzyjały podziwianiu prawie 30 ikon światowej motoryzacji.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje załoga z Francji, która przebyła prawie 2500 km aby dotrzeć na zlot. Przybyli oni do Gdyni w ramach międzynarodowego tournee po Europie z okazji przyznania tytułu Car of the Year modeli GS. Miało to miejsce dokładnie 40 lat temu w 1971 r. Alain Abadi właściciel unikatowego GSa pomalowanego we flagi europejskich krajów jest członkiem międzynarodowej federacji przyjaciół marki Citroën. Zadaliśmy mu pytanie, dlaczego zdecydował się na przyjazd wraz z rodziną na III Zlot Zabytkowych Citroënów?

- Uważam, że tego typu wydarzenia są wspaniałą inicjatywą, które należy wspierać. Zostaliśmy zaproszeni na zlot przez naszych przyjaciół z Polski. We Francji jesteśmy zrzeszeni wokół wspieranego przez markę klubu przyjaciół Citroëna. Postanowiliśmy przyjechać do Polski i namawiać polskich pasjonatów do połączenia sił i dołączenia do międzynarodowej federacji. Drugim powodem jest wybór GSa na samochód roku w 1971 r. Mój egzemplarz jest wierną repliką samochodu, który z tej okazji został pomalowany we flagi wszystkich krajów Europy. Gdynia jest trzecim miastem jakie odwiedzamy w ramach tej podróży po Brukseli i Berlinie. Przed nami jeszcze kolejne kraje w których zamierzamy celebrować ten wyjątkowy jubileusz - powiedział Alain Abadi.

Organizatorzy zlotu dziękują wszystkim uczestnikom i zachęcają do wzięcia udziału w kolejnej edycji tego wydarzenia.

Źródło Citroën Polska

Ostatnie artykuły