Filmy

Rocznica Alfa Romeo

Z okazji setnej rocznicy Alfa Romeo, marka będzie gościem honorowym 60. Pebble Beach Concours dElegance w Kalifornii zaplanowanym na niedzielę, 15 sierpnia 2010 r. W tegorocznym konkursie udział weźmie 200 najbardziej cenionych samochodów kolekcjonerskich, które zmierzą się w walce o tytuł Best in Show - najlepszego samochodu w konkursie.

Razem z licznymi prywatnymi Alfami Romeo, przedstawiona zostanie szeroka gama Alf historycznych pochodzących z Muzeum Historycznego Alfy Romeo w Arese. W sumie będzie siedem cennych pojazdów z Muzeum Alfa Romeo, wystawionych podczas Pebble Beach Concours dElegance - od pierwszej Alfy 24 HP z 1910 r., aż do rewolucyjnego spidera Disco Volante z 1952 r.

Stworzona w 1910 r. Alfa 24 HP była pierwszym samochodem opatrzonym logo firmy w Mediolanie. Model ten był symbolem doskonałości od samego początku, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom w dziedzinie inżynierii, osiągom i przyjemności z jazdy, cechom których Alfa Romeo stała się później synonimem. Inna legendą Alfa Romeo biorącą udział w wydarzeniu będzie 8C 2900 B Lungo. Skonstruowana w 1938 r., z nadwoziem Touring. To coupe koloru błękitnego wygrało Mille Miglia w 1947 r., zostając jedynastą i ostatnią Alfa Romeo, która wygrała słynny rajd Mille Miglia.

Disco Volante jest bardzo ciekawym samochodem koncepcyjnym, który zawdzięcza swoją nazwę wyjątkowemu designowi. Ten prototyp jest nie tylko radością dla oczu, ale także perełką jeśli chodzi o osiągi i prowadzenie, dzięki lekkiemu nadwoziu i doskonałej proporcji masy do mocy. Pośród innych legendarnych Alf Romeo w kalifornijskiej imprezie bierze udział model RL Targa Florio, zwyciężczyni Targa Florio z 1923 r., jak również pierwszy samochód z rodziny Alfa Quadrifoglio Verde. Gran Premio Tipo. Pierwsza Alfa wyścigowa jednomiejscowa, zwyciężczyni Coppa Acerbo powstała w 1931 r. Jej następcą była Tipo B (P3), która była wersją rozwiniętą pod względem aerodynamiki. To również zwyciężczyni IV Internationales Avusrennen w 1934 r. Poruszała się ze średnią prędkością 206 km/h.

Źródło: Fiat Auto Poland


Ostatnie artykuły