Filmy

Opel na Bodensee Klassik

W pełnym składzie: Ople GT, Commodore, Rekord i Kadett oraz popularni kierowcy na Bodensee Klassik

• Tylko latanie jest przyjemniejsze: Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w firmie Opel, oraz aktor Benjamin Sadler w Oplu GT
• Żółty anioł: Opel Kadett Caravan w barwach ADAC z gwiazdą świata mody Peymanem Aminem za kierownicą
• Przyjaźni pomocnicy: ambulans Commodore i Rekord E jako samochód strażacki w akcjiW ramach Bodensee Klassik w dniach od 5 do 7 maja kierowcy klasycznych samochodów odwiedzą najpiękniejsze zakątki Austrii i południowych Niemiec. Piąty raz wydarzenie zgromadzi 180 klasycznych samochodów, wśród których nie zabraknie silnej delegacji Opla z trzema kultowymi GT na czele (hasło reklamowe: Tylko latanie jest przyjemniejsze). Na trasie z Allgäu do Tyrolu samochody poprowadzą wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej, Christian Küspert, oraz aktor Benjamin Sadler. Z kolei za kierownicą żółtego Opla Kadetta D Caravan należącego do niemieckiego automobilklubu zasiądzie znany z telewizji juror i agent modelek Peyman Amin. Bodensee Klassik rozpocznie się w pięknej Bregencji.

Opel GT, Commodore, Rekord i Kadett — każdy entuzjasta motoryzacji kojarzy te nazwy. Na tegorocznym Bodensee Klassik firma Opel zaprezentuje imponującą kolekcję złożoną z tych właśnie modeli. Jednocześnie producent samochodów z Rüsselsheim podejmie próbę zbudowania pomostu łączącego chwalebną przeszłość z obecnymi sukcesami i przyszłością. W 1968 roku z linii produkcyjnej zjechał pierwszy Opel GT — elegancki i wizjonerski samochód marzeń. W rajdzie klasyków firmę Opel będą reprezentowały trzy egzemplarze tej ikony stylu. Po blisko 50 latach idea GT jest dziś bardziej aktualna niż kiedykolwiek. W marcu podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie firma pokazała wizjonerski, minimalistyczny i dynamiczny model GT Concept, otwierając w ten sposób nowy rozdział w historii GT i zapowiadając, jak supersamochody będą wyglądać w przyszłości.

Opel nie może jednak produkować samochodów działających tylko na emocje. W ofercie firmy zawsze były dostępne również praktyczne modele, takie jak wciąż świetnie prezentujący się poprzednicy nowej Astry Sports Tourer. Ambulans Commodore, strażacki Rekord E i „żółty anioł” Kadett D należący do ADAC dowodzą, że Ople poradzą sobie z każdym powierzonym im zadaniem.

Ostatnie artykuły