Filmy
  • Artykuły
  • VIII Ogólnopolskie Targi Motoryzacyjne i Biznesowe Fleet Market 2016

VIII Ogólnopolskie Targi Motoryzacyjne i Biznesowe Fleet Market 2016

VIII Ogólnopolskie Targi Motoryzacyjne i Biznesowe Fleet Market 2016, które odbyły się 22 listopada 2016 r. w Centrum EXPO XXI w Warszawie, okazały się dużym osiągnięciem zarówno pod względem liczby polskich premier motoryzacyjnych, wystawców, ekspertów, jak i przedsiębiorców, którzy odwiedzili targi. 18 premier motoryzacyjnych, 60 wystawców, 112 samochodów ekspozycyjnych i 7 400 przybyłych gości.

Volkswagen chwalił się na swoim stoisku odświeżonym Golfem 7. generacji, który kilka dni temu miał swoją światową premierę w Wolfsburgu, a na targach odbył się przedpremierowy pokaz dla klientów flotowych, obu wersji nadwozia: hatchback i kombi, czyli Variant. Także marka Volkswagen Samochody Użytkowe przewidziała premierę, pokazała zupełnie nowego Craftera. Zainteresowani klienci mogli odbyć podczas targów, krótką jazdę testową tym modelem.

Kolejnym, premierowym modelem było Audi A5 Sportback. To 5-drzwiowe coupe jest idealnym autem dla managera wyższego szczebla, który swoim samochodem chce się wyróżnić. Ci, którzy lubią spędzać czas w sposób bardzo aktywny, nie mogli przejść obojętnie obok stoiska Škody, na którym królował pierwszy duży SUV czeskiej marki – Kodiaq. Samochód będzie oferowany w wersjach 5- i 7-osobowej, z napędem na przednią lub na obie osie. Prezentowany egzemplarz był pierwszym w Polsce, specjalnie sprowadzonym na tę okazję z Czech.

Również Peugeot chwalił się na targach wszechstronnym samochodem, czyli crossoverem z prawdziwego zdarzenia, jakim jest model 3008. Auto drugiej generacji ma rasowy offroadowy design i coś, co jest charakterystycznym elementem wszystkich Peugeotów ostatnich lat – zegary, które zamontowano wyżej niż kierownicę. Te w 3008 są cyfrowe.
Do tej samej klasy aut, co Peugeot 3008, należy też Toyota C-HR. Auto zwraca uwagę przede wszystkim śmiałą stylizacją nadwozia i wnętrza. Dzięki atrakcyjnej cenie (poniżej 80 tys. zł) powinien zainteresować przede wszystkim sektor MŚP. C-HR, jak każda Toyota będzie oferowany z dwoma rodzajami napędu: klasycznym spalinowym i hybrydowym.

Hyundai do hal EXPO XXI przywiózł swój hit w klasie kompaktów – model i30. Wszystkie poprzednie generacje i-trzydziestki były chętnie kupowane przez duże i mniejsze firmy. Nowy i30 wygląda znakomicie, jest lepiej wykończony i bardziej dopracowany niż poprzednik.

Bezpośrednim konkurentem kompaktowego Hyundaia jest Fiat Tipo. Włosi na targach Fleet Market zaprezentowali dwie najpopularniejsze na naszym rynku odmiany Tipo – hatchback oraz kombi (Station Wagon). Samochody różnią się wykończeniem i specyfikacją od oferowanej już u nas wersji sedan. Klientów flotowych z pewnością ucieszy fakt, że wszystkie jednostki benzynowe montowane w Tipo wyposażone są w pośredni wtrysk paliwa, bo to oznacza bezproblemową współpracę z najpopularniejszymi i najtańszymi instalacjami gazowymi.

Podczas targów bardzo silną reprezentację wśród modeli premierowych miały auta segmentu B. Citroën po raz pierwszy w Polsce odsłonił nową „C-trójkę”, Kia – Rio czwartej generacji, natomiast Nissan – Nową Micrę. Wszystkie te auta łączą dwie wspólne cechy – są ładne i mają wyposażenie, które do niedawna było dostępne tylko w większych modelach.

Na stoisku Lexusa można było zobaczyć odmłodzony model IS, który choć trudno w to uwierzyć, wygląda teraz jeszcze lepiej i bardziej zadziornie. Zamiast silników diesla, Lexus od lat stosuje hybrydowe zespoły napędowe. Kia jeszcze nie zrezygnowała ze stosowania w swoich samochodach silników wysokoprężnych. Optima zadebiutowała na targach w nowej wersji o napędzie hybrydowym. Akumulatory w tym aucie można ładować podczas jazdy, ale też na postoju, z gniazdka elektrycznego.

Wyjątkowy, bo przedpremierowy pokaz najnowszej „Piątki” przygotowało BMW. Samochód był schowany przed wzrokiem ciekawskich w specjalnym pomieszczeniu. Żeby go zobaczyć trzeba było zostawić telefon komórkowy i inne urządzenia, które zapisują obraz.
Opel na swoim stoisku, oprócz modeli dobrze wszystkim znanych, pokazał koncepcyjny, sportowy samochód Monza, który jeszcze pachniał wielkim światem motoryzacji – Międzynarodowym Salonem Samochodowym w Paryżu.

Reanault zaprezentował modele: Alaskan, Grand Scenic, Master oraz Megane w wersjach Grandcoupe i Grandtour.

Poza nowymi modelami, niektóre koncerny przygotowały ciekawe premiery, chociaż nie konkretnych modeli. I tak, firma Ford po raz pierwszy zaprezentowała gamę modelową linii samochodów ST-Line. To pakiet stylistyczny zawierający elementy mające podkreślić usportowiony charakter poszczególnych samochodów. Mercedes-Benz natomiast przygotował gratkę dla miłośników modelu Sprinter. Do warszawskiego EXPO XXI przywiózł nie tylko najnowszą generację tego modelu, lecz również wszystkie poprzednie. Zobaczyliśmy, jak Sprinter zmieniał się na przestrzeni lat.

Redakcja magazynu Fleet przyznała nagrody Fleet Leader 2016 i certyfikaty Długodystansowego Testu Flotowego
Przedstawiciele redakcji magazynu Fleet wręczyli wyróżnienia Fleet Leader 2016 i certyfikaty Długodystansowego Testu Flotowego. W tym roku redakcja przyznała trzy statuetki Fleet Leader 2016 za wyjątkowe osiągnięcia w branży motoryzacyjnej i flotowej oraz dwa certyfikaty DTF.

Nagrody Fleet Leader 2016
Wyróżnienia Fleet Leader wręczyli przedstawiciele redakcji Fleet: Krzysztof Turczak - dyrektor handlowy magazynu Fleet oraz Michał Hutyra – redaktor magazynu Fleet. Statuetki zostały przyznane firmie Carefleet S.A., firmie Express sp. z o.o. sp. k. oraz Prezydentowi Toyota Central Europe, Toyota Motor Poland Company Panu Jackowi Pawlakowi.
· Fleet Leader 2016 dla firmy Carefleet S.A. Za efektywne wdrażanie i promocję usług full service leasing wśród małych i średnich firm. Nagrodę odebrała Klaudia Kowalczyk, Marketing Manager Carefleet S.A. Firma Carefleet S.A., należąca do Grupy Credit Agricole, wspiera klientów w zakresie zarządzania flotą pojazdów, oferując usługi z zakresu wynajmu długoterminowego samochodów, leasingu finansowego oraz leasingu operacyjnego. Carefleet S.A. utrzymuje się na czwartym miejscu wśród firm z branży wynajmu długoterminowego (zrzeszonych w PZWLP), car fleet management, wciąż powiększając liczbę finansowanych i zarządzanych pojazdów. Obecnie w Polsce Carefleet S.A. zarządza flotą ponad 12 000 pojazdów (źródło: PZWLP Wyniki III kwartał 2016 r. Statystyka firm wynajmu długoterminowego CFM).
· Fleet Leader 2016 dla firmy Express spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. Za osiągnięcie, utrzymanie i umocnienie pozycji niekwestionowanego lidera w usłudze wynajmu średnioterminowego dla firm. Nagrodę odebrał Hubert Laszczyk, prezes firmy Express spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. Firma Express sp. z o.o. sp.k. jest największą wypożyczalnią samochodów w Polsce, oferującą usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom. Firma Express zajmuje się wynajmem samochodów oraz zarządzaniem flotami pojazdów. Express jest częścią Holdingu 1, w którego skład wchodzi również największa polska grupa dealerska (Grupa PGD). Express, mając obecnie flotę ponad 5 700 samochodów, jest niekwestionowanym liderem w wynajmie krótko i średnioterminowym (źródło: PZWLP Wyniki III kwartał 2016 r. Statystyka firm wynajmu krótko i średnioterminowego Rent a Car).
· Statuetka Fleet Leader 2016 dla Pana Jacka Pawlaka - zostanie wręczona 1 grudnia 2016 r. w siedzibie Toyota Motor Poland Company w Warszawie. Fleet Leader 2016 dla Jacka Pawlaka, Prezydenta Toyota Central Europe i prezydenta Toyota Motor Poland Company Limited Sp. z o.o. Za dążenie do praktycznej i duchowej doskonałości drogą wojownika biznesowego, która zaowocowała wyjątkowym przywództwem, całkowitym oddaniem oraz osobistym wkładem w rozwój marek Toyota i Lexus w Polsce i promocję modeli ekologicznych w polskich firmach.

Certyfikaty Długodystansowego Testu Flotowego
Podczas targów Fleet Market 2016 zostały przyznane także certyfikaty uczestnictwa w Długodystansowym Teście Flotowym – autorskim projekcie miesięcznika Fleet. W tym roku fleet managerowie wraz z przedstawicielami redakcji magazynu Fleet przeprowadzili dwa długodystansowe testy: Citroënem Spacetourer oraz BMW serii 2 Active Tourer.

Przemysław Dobrosławski - redaktor magazynu Fleet, koordynujący Długodystansowy Test Flotowy, wręczył certyfikat Sebastianowi Domerackiemu - dyrektorowi marek Citroën oraz DS za testowany w teście samochód: Citroën Spacetourer.

Ostatnie artykuły