Filmy

MAN TGL

Bardziej ekonomiczny, bardziej komfortowy, bezpieczniejszy. To cechy nowej serii samochodów ciężarowych TGL. Z ciężarem całkowitym od 7,5 do 12 ton, nowy MAN TGL pokrywa całe spektrum zadań transportowych w swym segmencie.

Nowy MAN TGL to perfekcyjny samochód ciężarowy spełniający specjalne wymagania transportu bliskiego i dystrybucyjnego. Lecz także w transporcie dalekobieżnym ustala on nowe standardy w zakresie ekonomiczności, komfortu, wydajności, bezpieczeństwa, niezawodności. Jest on także bardzo przyjazny dla środowiska.

Kabina:
MAN, w modelu TGL oferuje trzy rodzaje kabin C, L i LX. W pojazdach przeznaczonych na potrzeby dystrybucji lokalnej montowana jest kabina C. Podobieństwo kabiny TGL do modelu TGA, nie jest przypadkowa. Kabina wzorowana na większym aucie i dziedziczy po nim wiele zalet. Przede wszystkim jest bardzo przestronna, co jest rzadkością w samochodach tego typu. Kabina C, o wymiarach 1,62 m długości, szerokości 2,24 m i 1,57 m wysokości oferuje dużo miejsca dla kierowcy i pasażera (w niektórych konfiguracjach możliwa jest też wersja 3 osobowa). Najniższe kabiny TGL wyposażono w spoiler dachowy, zmniejszający (w związku z wysoką zabudową) opory powietrza. Jednostopniowe wejście jest bardzo wygodne – to duża zaleta pojazdu dystrybucyjnego.
Duża ilość miejsca wewnątrz pojazdu to m.in. zasługa nisko umieszczonego pod kabiną silnika. Niewielkich rozmiarów tunel (14 cm wysokości w najniższym miejscu) ułatwia przechodzenie z miejsca kierowcy na fotel pasażera.

Silniki:
Obecnie w pojazdach TGL stosuje się silniki: 150, 180, 206 lub 240 KM. Czterocylindrowe jednostki mają pojemność 4,6 l, a sześciocylindrowe – 6,9 l. Wtrysk paliwa odbywa się jest za pośrednictwem układu typu common rail.

Ostatnie artykuły