Filmy

Prezentacja Iveco Daily E6

Koncern Iveco w niezwykłych okolicznościach zaprezentował odnowionego Daily. Zaprosił na prezentację na wysokość prawie 3,5 tys. m.n.p.m. do włoskiej miejscowości Courmayer.

Dokładnie na wysokość 3 466 m.n.p.m, na szczyt Punta Helbronner śmigłowiec wyniósł nowego Iveco Daily E6. W tych, niezwykłych okolicznościach, dziennikarze z całej Europy mogli pierwszy raz zobaczyć odnowiony model.

Pokaz na stacji SkyWay, u stóp góry Mount Blanc, miał podkreślić szczytowe osiągnięcia wchodzącego na rynek modelu podkreślał Prezes Iveco Pierre Lahutte: „Tak, jak udało nam się dostarczyć ten samochód na wysokość 3 500 metrów, co na pierwszy rzut oka wydaje się niemożliwe, tak też Daily dociera w miejsca wydawałoby się niemożliwe i daje swoim użytkownikom szerokie możliwości”. Błękitne Daily pięknie się prezentowało na tle alpejskiej panoramy, u stóp Mount Blanc – najwyższego szczytu na Starym kontynencie.

Ten jakże zasłużony dla marki Iveco model, otrzymał nowy silnik, spełniający normę czystości spalin Euro 6. Choć nie jest ona jeszcze wymagana dla pojazdów do 3,5 t dmc, Włosi już teraz promują troskę o środowisko naturalne. Podkreślają jednocześnie, że taki pojazd wpływa również na pozytywny wizerunek firmy, która go eksploatuje. Przy cięższych pojazdach, norma Euro 6 daje wymierne korzyści w postaci niższych opłat drogowych.

Po wysokogórskiej prezentacji był również czas na przejazd testowym odcinkiem odnowionymi Iveco Daily. Część miała nowe, 8-przekładniowe automatyczne skrzynie biegów Hi Matic. Dziennikarze mogli także zobaczyć ocenę swojej jazdy, dzięki nowej aplikacji Daily Business Up. Zastosowano w niej system DSE (Driving Style Evolution), dający kierowcy wskazówki, jak powinien jeździć efektywnie. Sposób prowadzenia jest oceniany w skali do 100 pkt. Nasz wynik, uzyskany podczas krótkiego testu, jest widoczny na jednym ze zdjęć. Aplikacja oferuje również „Little Fleet Management”, czyli raport o stanie pojazdu, sporządzany na podstawie najważniejszych parametrów.

Model Daily debiutował w 1978 roku. „Od tamtej pory sprzedaliśmy ponad 2,8 miliona egzemplarzy wszystkich generacji, co świadczy dobitnie o popularności tego modelu. Nowym Daily Euro 6 chcemy kontynuować tę dobrą passę” – zapewnia Prezes Lahutte.

Pełną prezentację nowego Iveco Daily czytelnicy znajdą w dziale samochodów dostawczych.

Ostatnie artykuły