Filmy
  • Artykuły
  • Prezentacja nowych opon ciężarowych Dunlop

Prezentacja nowych opon ciężarowych Dunlop

Przystosowanie do każdego rodzaju drogi, główną cechą nowych opon letnich i zimowych, przeznaczonych do przewozów długodystansowych i regionalnych, które charakteryzują się długimi przebiegami oraz wysoką wydajnością paliwową.

Dunlop wprowadza całkowicie nową linię opon ciężarowych, które oferują lepsze niż kiedykolwiek przystosowanie do każdego rodzaju drogi. Portfolio marki zostało wzbogacone o produkty na oś kierowaną - SP346, oś napędową - SP446 oraz naczepy - SP246. Nowe ogumienie oferuje nie tylko przebiegi dłuższe nawet o 10 % i poprawioną efektywność paliwową w stosunku do poprzedników, lecz także wysoką sprawność w zimowych warunkach. Wersje na oś kierowaną i napędową oznaczono symbolem trzech szczytów górskich i płatka śniegu (3PMSF), jak również znakiem M+S, co potwierdza, że spełniają one surowe europejskie wymagania stawiane ciężarowym oponom na śnieg. Osiągi nowych opon Dunlop w przewozach długodystansowych i regionalnych, a także sprawność latem i zimą dają operatorom poczucie pewności i przygotowują ich pojazdy ciężarowe na wszelkie wyzwania.

Nowa linia opon klasy premium Dunlop przeznaczona jest dla flot, które działają we wszystkich sektorach drogowego transportu towarowego. Produkty marki oferują przebiegi dłuższe nawet o 10 %, przy transporcie typu dystrybucyjnego, oraz niskie zużycie paliwa podczas przewozów długodystansowych. Nowe opony drogowe Dunlop zapewniają utrzymanie mobilności pojazdów również w zimowych warunkach drogowych, ponieważ ogumienie na oś kierowaną i napędową spełnia surowe wymagania klasyfikacji 3PMSF oraz oznaczenia M+S. Umożliwia to flotom realizację działań operacyjnych w warunkach zimowych we wszystkich krajach Europy, które stawiają wymóg uzyskania powyższych homologacji.

„Nowa linia opon Dunlop oferuje niespotykane wcześniej długie przebiegi, niskie zużycie paliwa oraz sprawność zimą zarówno w przewozach długodystansowych jak i regionalnych” - powiedział Michel Rzonzef, wiceprezes działu opon dla pojazdów użytkowych Goodyear w regionie EMEA. „Opony te zapewniają poczucie pewności właścicielom flot, którzy poszukują produktów oferujących równowagę pomiędzy długimi przebiegami i niskim zużyciem paliwa, co zapewnia obniżenie całkowitego kosztu posiadania i optymalizuje inwestycję w ogumienie. Dodatkową zaletą jest sprawność zimą, dzięki której pojazdy ciężarowe mogą pozostać w ruchu nawet podczas nieprzewidywalnych warunków drogowych. Opony SP346, SP446 i SP246 są gotowe podjąć każde wyzwanie” - dodał.

Opona na oś kierowaną Dunlop SP346
Nowa opona Dunlop SP346 na oś kierowaną oferuje dłuższe przebiegi i niższe zużycie paliwa niż poprzedniczka SP344, a także doskonałą trakcję i kontrolę w każdych warunkach. Innowacyjna konstrukcja bieżnika oferuje osiągi, za sprawą których ogumienie spełnia surowe regulacje dla unijnej homologacji opon zimowych dla pojazdów ciężarowych, jak również wymagania oznaczenia M+S. Lamele, pogłębione w stosunku do modelu SP344, są tutaj kluczowym elementem, ponieważ zwiększają elastyczność bloków bieżnika i umożliwiają wydajniejsze zbijanie śniegu. Konstrukcja lameli i ich gęstość zostały dobrane w taki sposób, aby zapewniać jednocześnie wolne zużycie opony, sprawność zimą i wysoką przyczepność na mokrej nawierzchni. Charakterystyka zużycia utrzymuje właściwości bieżnika przez cały okres eksploatacji, aż do chwili gdy opona będzie gotowa do nacinania. Aby pomóc w utrzymaniu wydajności operacyjnej pojazdów, od których wymaga się zwiększonej nośności, nowa opona Dunlop SP346 na oś kierowaną jest w niektórych rozmiarach dostępna w wersji High Load. Ogumienie na oś kierowaną pomaga kompensować zwiększone obciążenia osi przedniej, na przykład dodatkowym osprzętem wymaganym przez normę Euro 6.

Opona na oś napędową Dunlop SP446
Podobnie jak nowa opona na oś kierowaną, wersja Dunlop SP446 na oś napędową oferuje dłuższe przebiegi, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa w porównaniu z poprzednim modelem SP444. Ogumienie charakteryzuje się również doskonałą trakcją w każdych warunkach. Jednym z najważniejszych elementów, dających przewagę pod względem osiągów, jest podstawa lameli, która kształtem przypomina kroplę deszczu. Specjalna konstrukcja pomaga spełnić wymogi oznaczeń M+S i 3PMSF, jednocześnie zmniejszając obciążenie spodniej części lameli. Kolejną zaletą lameli jest trwałość w warunkach przewozów regionalnych. Rozmiar bloków bieżnika i szerokość rowków równomiernie rozkłada sztywność bieżnika, co wydłuża przebiegi i zwiększa przyczepność w mokrych warunkach drogowych.

Dodatkową właściwością jest nowa technologia dwuwarstwowa. Zewnętrzna warstwa bieżnika jest wysoce odporna na ścieranie, natomiast wewnętrzna zmniejsza opór toczenia dzięki niskiej histerezie. Rozwiązania te wydłużają przebiegi oraz poprawiają efektywność paliwową, utrzymując niskie opory toczenia przez cały okres eksploatacji opony. Wzór bieżnika w kształcie litery V zmniejsza poziom hałasu i dodatkowo wydłuża przebiegi. Dzięki temu bloki wchodzą w strefę styku stopniowo, co ogranicza hałas. Taka konstrukcja przyczynia się również do wydłużenia żywotności opony dzięki poszerzeniu bieżnika i wyższej wartości wskaźnika netto-brutto. Dzięki tym właściwościom opona ma większą objętość gumy, przy niezmienionym rozkładzie sztywności w blokach bieżnika. Łączniki poprzeczne zwiększają sztywność bieżnika i ograniczają uślizg bloków w momencie przechodzenia przez strefę styku. Podobnie, jak produkty na oś kierowaną SP346, nowa SP446 zapewnia wysoki poziom przyczepności przez cały okres eksploatacji aż do chwili bieżnikowania.

Opony dla naczep Dunlop SP246
Nowe ogumienie dla naczep Dunlop SP246 z oznaczeniem M+S, które uzupełnia ofertę nowych opon SP346 i SP446 będzie dostępne w drugiej połowie roku w rozmiarach 385/55R22.5 160 (158) i wersji 385/65R22.5 164 (158) HL (High Load), umożliwiającej obciążenie osi przedniej do 10 ton, co pozwoli zwiększyć ładowność użytkową, a tym samym zwiększy wydajność operatorów flot.

Wysokiej klasy opony bieżnikowane Dunlop TreadMax
Wszystkie nowe opony Dunlop można bieżnikować i nacinać, co pomaga flotom zmniejszać koszty operacyjne. Jednocześnie z wprowadzeniem nowych produktów, Dunlop udostępnia również bieżnikowane na gorąco opony Dunlop TreadMax SP446, a bieżnikowane Dunlop TreadMax SP246 będą dostępne w drugiej połowie roku.

Nowe ciężarowe opony drogowe Dunlop oraz bieżnikowane wersje TreadMax są doskonałym rozwiązaniem dla chcących zoptymalizować całkowity koszt prowadzenia firm transportowych, których pojazdy wykonują przejazdy długodystansowe i regionalne. Dzięki zaletom ekonomicznym i operacyjnym, jak również wszechstronności oraz zimowej sprawności, z nowymi oponami Dunlop SP346, SP446 i SP246 floty będą gotowe do podjęcia każdego wyzwania.

Ostatnie artykuły