Filmy

Volvo FL CitiPro

Wersja CitiPro jest kompletnym samochodem ciężarowym zbudowanym z myślą o użytkownikach dostarczających towary zarówno w małych, jak i dużych opakowaniach na obszarach miejskich.

Wersje pojazdu:
Oferta obejmuje sześć niemetalizowanych kolorów kabiny dziennej L1H1 z zabudową typu furgon i tylną burtą załadowczą (udźwig 1,5 t). Jest to kompletny, gotowy do eksploatacji samochód ciężarowy, który przyjeżdża bezpośrednio z fabryki. Samochód o dmc. 12 t został zaprojektowany specjalnie z myślą o dystrybucji lokalnej. Ze względu na obowiązujące przepisy, dla ułatwienia w poruszaniu się po aglomeracjach miejskich, dostępna jest również nieco lżejsza wersja ciężarówki – 11,99 t. Przy ładowności pojazdu 5 t powierzchnia przestrzeni ładunkowej może wynosić 38 lub 42 m3.

Układ napędowy i zawieszenie:
Jednostkę napędową stanowi oszczędny, 6-cylindrowy turbodoładowany silnik wysokoprężny D7E o pojemności 7,2 l i mocy 240 KM (177 kW) przy 2300 obr/min. Jednoczęściowa głowica cylindrów ma górny wałek rozrządu i 4 zawory na cylinder. Silnik wyposażony jest w turbosprężarkę i chłodnicę powietrza doładowującego. Elektroniczny wtrysk paliwa odbywa się za pomocą systemu common rail. Jednostka spełnia normy czystości spalin Euro 4 lub 5 w technologii SCR.
Łatwa w obsłudze, 6-biegowa manualna skrzynia biegów ZTO1006 ze wspomaganiem, przenosi moment obrotowy silnika za pomocą wału na koła tylne. Najwyższy bieg jest nadbiegiem.
Komfort jazdy zapewnia pneumatyczne zawieszenie tylnej osi oraz fotela kierowcy. Przednie zawieszenie stanowią resory paraboliczne o nośności 4,4 t. Rozstaw osi wynosi 4700 mm

Ostatnie artykuły