Filmy

Nowe BMW serii 1

Dalece zmodyfikowany przedni i tylny pas, wyrafinowana atmosfera premium we wnętrzu i zupełnie nowe rezerwy mocy pod maską – to wszystko elementy jeszcze bardziej ekspresyjnego, sportowego i wydajnego BMW serii 1 (średnie zużycie paliwa 8,0-3,4 l/100 km, średnia emisja CO2 188-89 g/km). W ciągu ostatnich 10 lat na świecie sprzedano niemal 2 mln egzemplarzy BMW serii 1. Nowe wcielenie tego modelu ustanowi kolejny standard w dziedzinie radości z jazdy w kompaktowej klasie premium. Nowe BMW serii 1 w 3- i 5-drzwiowym nadwoziu wchodzą na rynek z całkowicie zmienioną paletą silnikową i dodatkowymi rozwiązaniami mającymi wesprzeć redukcję zużycia paliwa i emisję CO2 – dzięki czemu model ten ponownie zostanie liderem w historii technologii BMW EfficientDynamics.

Paleta silników nowego BMW serii 1 została odświeżona dzięki obecności najnowszej generacji jednostek benzynowych i dieslowskich o 3 i 4 cylindrach. Rozwijające imponujący moment obrotowy, a zarazem wysokoobrotowe silniki wyposażone w technologię BMW TwinPower Turbo łączą się z napędem na koła tylne – wciąż unikatowe rozwiązanie w klasie kompaktowej – by zapewnić kierowcom możliwie najbardziej intensywne doznania z prowadzenia auta. Jeszcze obfitsze wyposażenie seryjne, wyższa moc dla najmocniejszego silnika 6-cylindrowego napędzającego model M135i M Performance oraz ultranowoczesne innowacje z zakresu BMW ConnectedDrive również przydają nowego wigoru typowym cechom marki w tym modelu.

Zmodyfikowany design nadwozia i wnętrza bazuje na znajomych cechach stylistycznych BMW, podkreślających sportowe osiągi i charakter premium.
Niezwykle starannie przemyślane modyfikacje stylistyki nadwozia nowego BMW serii 1 podkreślają sportową elegancję i wyrafinowaną prezencję. Nowoopracowane „nerki” grilla i większe wloty powietrza udanie eksponują potencjał dynamiczny samochodu w sposób typowy dla BMW – podobną rolę odgrywają lampy główne o zdecydowanie zmniejszonej wysokości. Są one standardowo wyposażone w światła dzienne LED, a opcjonalnie można je zamówić w wersji full-LED. Także tylne lampy kompletnie przemodelowano. Są teraz uformowane w typowy dla BMW kształt litery L i świecą dzięki modułom LED.

Natomiast we wnętrzu auta za współtworzenie atmosfery premium odpowiada przede wszystkim wyrafinowany design górnej części konsoli środkowej z elementami sterowania radiem i klimatyzacją.

Automatyczna klimatyzacja, radio BMW Professional i kontroler BMW iDrive montowane w standardzie; nowe standardy specyfikacyjne.
Seryjne wyposażenie nowego BMW serii 1 obejmuje obecnie również automatyczną klimatyzację, czujnik deszczu, radio BMW Professional oraz kompletny system kontrolera iDrive wraz z wysokiej rozdzielczości 6,5-calowym ekranem zintegrowanym z deską rozdzielczą jako wolno stojący monitor. A dostępne poza standardową specyfikacją linie Advantage, Sport Line, Urban Line i M Sport zapewniają mnóstwo możliwości indywidualizacji auta.

Nowa generacja silników, nowe standardy wydajności.
Głęboko odświeżona i powiększona paleta silników oraz poszerzony zakres technologii BMW EfficientDynamics sprawiają, że nowe BMW serii 1 ponownie ustanawia nowe standardy w swej klasie w zakresie redukcji zużycia paliwa i emisji CO2. Klienci BMW serii 1 będą mieli teraz do wyboru 3- i 4-cylindrowe jednostki napędowe z nowej rodziny silników BMW Group. Nowym mistrzem i wzorcem wydajności w palecie modelu jest BMW 116d EfficientDynamics Edition o mocy 85 kW/116 KM, zużywające średnio 3,4 l/100 km i emitujące 89 g CO2/km.

Alternatywą dla standardowej 6-stopniowej manualnej skrzyni biegów jest 8-stopniowa skrzynia automatyczna Steptronic (standard w BMW 125d, BMW 120d xDrive i BMW M135i xDrive). Najnowsza wersja skrzyni automatycznej oferuje również funkcję zarządzania przekładnią w oparciu o dane z systemu nawigacji.

5-kilowatowy wzrost mocy (do 240 kW/326 KM) rzędowego silnika 6-cylindrowego pozwala nowemu BMW M135i (średnie zużycie paliwa 8,0 l/100 km, emisja CO2 188 g/km) umocnić się na pozycji elitarnego sportowca wyczynowego wśród rywali w segmencie BMW serii 1. Podobnie jak modele BMW 120d i BMW 118d, tak i model przygotowany przez BMW M Performance może być wyposażony w inteligentny napęd na cztery koła xDrive, który – służąc przede wszystkim maksymalizacji trakcji i stabilności wzdłużnej – jeszcze bardziej poprawia dynamikę auta. Nowe BMW M135i xDrive (średnie zużycie paliwa 7,8 l/100 km, emisja CO2 182 g/km) przyspiesza od zera do 100 km/h w zaledwie 4,7 s.

Wyrafinowana technologia podwoziowa, wskaźnik ciśnienia w oponach w wyposażeniu seryjnym.
Zaawansowane techniki i technologie podwoziowe w połączeniu z napędem na oś tylną i niemal idealnym rozkładem masy (50:50) pomiędzy osie przednią i tylną sprawiają, że nowe BMW serii 1 zapewnia nieodmiennie niedoścignioną zwinność i dynamikę jazdy. Wśród opcji znajdują się adaptacyjne zawieszenie, zawieszenie sportowe M, sportowy układ kierowniczy o zmiennym przełożeniu oraz sportowy układ hamulcowy M. Wskaźnik ciśnienia w każdej z opon oddzielnie jest teraz wyposażeniem seryjnym.

Nowe systemy wsparcia kierowcy i usługi z zakresu BMW ConnectedDrive.
Paleta opcjonalnych systemów wsparcia kierowcy z oferty BMW ConnectedDrive obejmuje teraz w nowym BMW serii 1 także oparty na radarze aktywny regulator prędkości z funkcją Stop & Go. Najnowszej generacji Parking Assistant umożliwia teraz parkowanie równoległe w ciasnych miejscach, a także automatyczne parkowanie prostopadłe. Zamówić można także takie wyposażenie jak Driving Assistant oparty na kamerze, kamerę cofania czy system informowania o ograniczeniach prędkości i zakazach wyprzedzania.

Wszystkie wersje i warianty nowego BMW serii 1 są teraz seryjnie wyposażone w kartę łączności komórkowej SIM, która umożliwia pełną funkcjonalność również standardowego systemu inteligentnego powiadomienia o kolizji (Emergency Call) i funkcje BME TeleServices, jak też dostęp do opcjonalnych usług bazujących na łączności internetowej. Poza informacją BMW Online i o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym RTTI, klienci mogą również cieszyć się funkcją rozrywki online. Inne usługi online można integrować w samochodzie przez aplikacje do smartfonów – bezpiecznie, łatwo i intuicyjnie obsługiwane poprzez kontroler iDrive. A nowy system nawigacyjny Professional można automatycznie uaktualniać za pośrednictwem telefonu komórkowego i zintegrowaną kartę SIM – co jest bezpłatne dla klientów przez pierwsze 3 lata od rejestracji auta.

Ostatnie artykuły