Filmy
  • Artykuły
  • Pożądane zewnętrzne finansowanie floty z pełną obsługą

Pożądane zewnętrzne finansowanie floty z pełną obsługą

Z danych PZWiL wynika, że firmy należące do Związku, przez trzy kwartały bieżącego roku nabyły łącznie prawie 40 tys. nowych pojazdów. Jest to aż 1/3 łącznej sprzedaży aut do firm. Widać zatem wyraźnie, że przedsiębiorstwa oferujące wynajem długoterminowy umacniają swoją pozycję na rynku. Można nawet mówić o tym, że konsekwentnie zastępują bardziej znane do tej pory formy finansowania zewnętrznego, jakimi są kredyty bankowe i leasing finansowy.

Polski rynek upodabnia się do rynków zachodnioeuropejskich
W krajach Europy Zachodniej wynajem długoterminowy jest doskonale znany i skutecznie wykorzystywany już od dawna. Tamtejsi przedsiębiorcy dostrzegli jego liczne zalety i wygodę korzystania z firmowej floty. W powyższy sposób użytkuje się około 70 – 80% wszystkich służbowych pojazdów. W Polsce, wynajem długoterminowy z pełną obsługą administracyjną i serwisową jest wciąż mniej popularny, ale zauważalne są zachodzące w tym kierunku zmiany. Polskie usługi wynajmu samochodów wciąż podnoszą swoje notowania rynkowe o około 10 – 12% rocznie. Zasadniczym powodem tego zjawiska jest odchodzenie rodzimych przedsiębiorców od zakupów floty za własne środki pieniężne. Coraz częściej poszukuje się zaawansowanych sposobów finansowania zewnętrznego. Odpowiedzią na te poszukiwania jest właśnie wynajem długoterminowy z kompleksową obsługą serwisową i zarządzaniem wynajętych pojazdów. Pozwala on nie tylko sfinansować potrzebne niemal w każdej firmie samochody, ale także odciążyć przedsiębiorcę od kłopotliwych obowiązków związanych z: rejestracją, dokonywaniem przeglądów okresowych, ubezpieczeniem, likwidacją szkód komunikacyjnych, naprawami, wymianą ogumienia, itp. czynnościami serwisowymi.

Usługi CFM w Polsce
Najpopularniejszą w naszym kraju usługą świadczoną w ramach CFM jest niezmiennie Full Service Leasing (FSL). W ten sposób obsługuje się aktualnie ponad 93 tys. firmowych samochodów. Jest to 77% łącznej floty, jaką skupia wokół siebie PZWiL. Pozostałą (13%) oraz (10%) część, stanowią odpowiednio pojazdy oddane do użytku w leasingu z serwisem (LS) i w Wyłącznym Zarządzaniu (FM).
Leasing Service (LS), to mniej rozwinięta forma Full Service Leasingu (FSL). W ramach tych usług przedsiębiorca posiada bowiem tylko częściową obsługę wynajętych samochodów. W standardzie rynkowym oferuje się tutaj minimum dwa świadczenia, np. ubezpieczenie i przeglądy okresowe.
Natomiast usługi Wyłącznego Zarządzania (FM) są usługami kierowanymi głównie do najmniejszych przedsiębiorstw, które wykorzystują od jednego do kilku pojazdów. Usługi FM polegają na tym, że firma finansuje zakup floty we własnym zakresie, po czym może skorzystać ze stałej, profesjonalnej, obsługi serwisowej, w ramach zryczałtowanych kosztów.
Wszystkie firmy świadczące usługi CFM zauważają wzrost swojej popularności na rynku, co niezaprzeczalnie świadczy o fakcie, iż zewnętrzne finansowanie wraz z kompleksową obsługą wynajętej floty staje się w naszym kraju coraz bardziej pożądane.

Finansowanie zewnętrzne z pełną obsługą w Avis
Avis jest wypożyczalnią pojazdów o zasięgu globalnym. Założył ją w 1946 roku w USA Warren Avis. Na polskim rynku firma istnieje od ponad dwudziestu lat, stale dbając o jak najwyższy poziom świadczonych usług oraz o zaspokojenie indywidualnych potrzeb klientów. Aktualnie, Avis posiada biura w 25 największych miastach Polski i około 1,5 tysięczną flotę różnorodnej klasy samochodów do wynajęcia. Świadczy usługi wynajmu krótkoterminowego, średnioterminowego i długoterminowego, co bezproblemowo pozwala wybrać ofertę najbardziej dopasowaną do bieżących potrzeb.
Na szczególną uwagę zasługuje usługa Avis Lease, polegająca na wynajmie długoterminowym. Wynajem w Avis Lease to korzystne finansowanie zewnętrzne i kompleksowa obsługa pojazdów. Oferta ta kierowana jest przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw, które potrzebują floty samochodowej i jednocześnie chcą być odciążone od stałego jej nadzorowania oraz obsługiwania w zakresie serwisowym.

Poprzez program Avis Lease rozumieć należy m.in.:
- W pełni kompleksowe zarządzanie i administrowanie wynajętej floty;
- Obsługę door to door;
- Całodobową pomoc Avis Assistance;
- Likwidację szkód komunikacyjnych;
- Samochód zastępczy zawsze tej samej klasy;
- Darmowe parkingi na wszystkich lotniskach w Polsce;
- Zniżki w ramach sieci działającej w kraju i za granicą;
- Korzystne stawki na wynajem krótkoterminowy;
- Możliwość wynajmu samochodu dostawczego i samochodu z kierowcą;
- Pakiet VIP i kontakt z indywidualnym konsultantem Avis.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o programie Avis Lease lub poznać szczegółową ofertę firmy Avis – zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.avislease.pl. Pod tym adresem zdobędziesz wszelkie informacje na temat wynajmu pojazdów oraz skontaktujesz się z Biurem Obsługi Klienta znajdującym się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.

Ostatnie artykuły