Filmy

Co to jest leasing samochodowy?

Wiele nowopowstałych firm nie stać na to, aby od razu na początku swojej działalności kupować samochód. Często jest on niestety bardzo istotny dla prawidłowego funkcjonowania firmy i jej rozwoju. Wówczas może ona skorzystać z rozwiązania, jakim jest leasing samochodowy . Polega to na tym, że salon samochodowy wydzierżawia danej firmie auto, które umożliwi jej działanie. W zamian za to firma płaci regularne raty ustalone w umowie leasingowej.

Jest to ogromna szansa zarówno dla firmy, która dopiero startuje z działalnością jak i dla salonu samochodowego. Zalety leżą po obydwóch stronach. Firma korzystająca z wydzierżawionego auta bez zainwestowania na start własnych środków w samochód może z niego korzystać i rozwijać się. Salon chce sprzedać jak największą ilość aut, natomiast leasing samochodowy ma tak skonstruowane umowy, iż cena za auto będzie znacznie wyższa, niż klient zapłaciłby za niego. Na przełomie czasu, realizując warunki umowy leasingowej, klient płaci za użytkowany przez siebie samochód, którego właścicielem nadal pozostaje salon samochodowy. Jest to doskonałe rozwiązanie i dlatego wiele firm stara się z tego rozwiązania skorzystać. Samochód w leasing biorą nie tylko nowe firmy, ale również takie, które całkiem dobrze radzą sobie na rynku.

Potrzeby każdej firmy są inne. Powinniśmy, zatem zastanowić się, jaki samochód byłby nam potrzebny i zdecydować się na takie rozwiązanie. Ma to duże zalety, gdyż firma, która ma dobre auto zyskuje na wizerunku, a nie zawsze stać nas na zakup dobrego samochodu za gotówkę. Leasing samochodów jest bardzo popularny, gdyż daje szansę na rozwój nawet małym firmom, które w innym wypadku nie miałyby szans na kupno wysokiej klasy pojazdu. Dobrze jest więc skorzystać ze strony, która porównuje oferty leasingowe. Wówczas możemy wybrać ofertę najciekawszą, a tym samym możemy płacić mniej za użytkowanie auta.

Ostatnie artykuły