Filmy
  • Artykuły
  • Jak szukać tanich ubezpieczeń OC

Jak szukać tanich ubezpieczeń OC

Wielu kierowców co roku zmaga się z wyborem dobrej i niedrogiej oferty na ubezpieczenie OC i AC pojazdu. Niestety wciąż rosnące ceny ubezpieczeń stają się coraz większym obciążeniem dla portfela. Przeanalizowaliśmy sposoby pomagające obniżyć koszt polisy ubezpieczeniowej.

Przede wszystkim na początku drogi związanej z zakupem polisy OC i autocasco należy zadać sobie jedno, zasadnicze pytanie: Czy wybrane przeze mnie ubezpieczenie jest na pewno najlepsze?

Na samą myśl o weryfikacji ofert i wielokrotnym wypełnieniu formularzy na stronach towarzystw, może nam się zrobić słabo. Jest na to sposób! Po co tracić czas, skoro jest narzędzie, które pozwala sprawdzić oferty kilkunastu firm. Taką możliwość daje m.in. porównywarka OC rankomat.pl.

Po znalezieniu atrakcyjnej oferty na ubezpieczenie OC lub autocasco dobrze zorientować się czy istnieją możliwości uzyskania dodatkowych rabatów.

Odwiedzając różnego rodzaju witryny internetowe możemy natknąć się na kody promocyjne pozwalające obniżyć wysokość składki za ubezpieczenie. Nie zawsze kody znajdują się na stronach firm ubezpieczeniowych. Należy pamiętać, że możliwość ich wykorzystania jest ściśle określona w czasie.

Warto porozmawiać ze znajomymi i zapytać czy ktoś z niech nie posiada polisy w wybranym zakładzie ubezpieczeń. Firmy często oferują zniżki za polecenie, zatem istnieje szansa na obniżenie wysokości składki ubezpieczeniowej również dzięki znajomym.

Wiele firm docenia lojalność swoich klientów i udziela dodatkowej zniżki na ubezpieczenie kolejnego samochodu.

Jeżeli najlepszą ofertą okazuje się być propozycja towarzystwa działającego w kanale direct, a my posiadamy kartę kredytowa zapłaćmy przy jej użyciu. Często przy płatności karta kredytową firmy ubezpieczeniowe udzielają dodatkowego rabatu.

Nad kosztem polisy OC i AC warto zastanowić się jeszcze przez zakupem pojazdu. Wiek właścicieli samochodu jest jednym z parametrów mających duży wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej. Jeżeli jednym z posiadaczy samochodu jest młoda osoba, to zapewne w składce zostanie uwzględniona zwyżka. Dobrym rozwiązaniem jest zatem zapisanie młodego kierowcy, nie jako pierwszego a drugiego właściciela. Jeśli natomiast aktualnie w dowodzie rejestracyjnym pierwszym właścicielem jest młody kierowca a współwłaścicielem osoba z dużym doświadczeniem, warto sprawdzić oferty firm pozwalających zamienić kolejność właścicieli w polisie.

Należy jednak pamiętać, że zwyżka za młodego użytkownika może być również naliczana jeśli taka osoba w ogóle nie figuruje w dokumentach pojazdu. W niektórych firmach ubezpieczeniowych sam fakt użytkowania samochodu przez takiego kierowcę może generować zwyżkę. Nie istnieje jedna, wspólna dla towarzystw definicja młodego kierowcy. Firmy podchodzą do tej kwestii bardzo indywidualne. Dlatego też warto sprawdzić oferty wielu firm.

Czy osoba ubezpieczająca do tej pory samo OC będzie płaciła niebotycznie wysoką składkę za polisę autocasco? Niekoniecznie. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych docenia bezszkodowy przebieg ubezpieczenia OC i przenosi wypracowane zniżki na ubezpieczenie AC. Równie często firmy praktykują przenoszenie zniżek wypracowanych przez współmałżonka. Jednak warunkiem skorzystania z takiej możliwości jest posiadanie przez małżonków wspólnoty majątkowej.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe przenoszą zniżki wypracowane bezszkodowym ubezpieczeniem jednośladu. Należy jednak pamiętać, że nie jest to regułą i nie w każdym towarzystwie takie zniżki zostaną uznane.

Możliwości dzisiejszego Internetu pozwalają kierowcom na znalezienie naprawdę dobrej i niedrogiej polisy OC i autocasco. Co prawda ilość możliwych do uzyskania rabatów i ich weryfikacja w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych jest pracochłonna, ale może pozwolić na znalezienie oszczędności rzędu nawet kilkuset złotych!

Ostatnie artykuły