Filmy
  • Artykuły
  • Aktualny ranking kont oszczędnościowych

Aktualny ranking kont oszczędnościowych

W ostatnim czasie, głównie przez cięcia stóp procentowych, zaszły duże zmiany na rynku kont oszczędnościowych.

Oprocentowanie kont spadło w ostatnich trzech miesiącach, jednak nie na tyle, aby nie zastanowić się nad założeniem rachunku oszczędnościowego. Zapraszamy do lektury rankingu kont oszczędnościowych:

Najlepsze konto oszczędnościowe w BGŻ
Najlepszym kontem oszczędnościowym w styczniu okazało się konto BGŻ Optima. Rachunek ten gwarantuje oprocentowanie w wysokości 6,3%. Kapitalizacja na koncie w BGŻ jest miesięczna, a bank nie wymaga otworzenia konta osobistego. Oprocentowanie 6,3% obowiązuje wyłącznie dla nowych środków. Poza tym klient może liczyć na takie oprocentowanie tylko do kwoty 40 tys. zł. Powyżej tej sumy, oprocentowanie spada do 5,8%. Według naszych informacji promocja w BGŻ Optima trwa do początku lutego 2013 roku.

Na drugim miejscu sklasyfikowane zostało konto oszczędnościowe Deutsche Banku. Klient zakładając kont w DB może liczyć na 6%. Kapitalizacja odsetek odbywa się codziennie. Bank wymaga także założenia konta osobistego. Oferta jest promocyjna, dlatego można spodziewać się, iż po następnej obniżce stóp procentowych zostanie zlikwidowana lub też oprocentowanie zostanie obniżone.

Na trzecim miejscu wspólnie znalazły się dwie oferty. Jedna należy do DnB Nord, druga zaś do ING Banku Śląskiego. Konta posiadają oprocentowanie środków wysokości 5,5%. Kapitalizacja w obu przypadkach następuje co miesiące. Nie wymagane jest otworzenie rachunku osobistego ani w DnB, ani w ING.

Konta oszczędnościowe na maksymalnie 5%
Oferty, które gwarantowały oprocentowanie w wysokości co najmniej 5 % to konta oszczędnościowe następujących banków: Bank BPH, Bank Millennium, BNP Paribas oraz mBank. Oprocentowanie w wymienionych instytucjach wynosiło 5,1%-5%. Wszystkie konta wymagały założenia rachunku osobistego.

Warto również wspomnieć o ofercie Getin Online i jego koncie Super Saver. Oprocentowanie na tym rachunku może maksymalnie wynieść 10%. Jednak oferta wiąże się z obowiązkiem spełnienia dodatkowych wymogów. Maksymalne miesięczne wpływy na Super Saver nie mogą przekroczyć 2 tys. zł. Środki te muszą pochodzić z tytułu wynagrodzenia i dodatkowo musza stanowić 10% wynagrodzenia.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani bezpiecznymi formami inwestycji polecamy także aktualny ranking lokat bankowych, który pomoże w wyborze najlepszej lokaty na rynku.

Ostatnie artykuły