Filmy

Stralis Hi-Way

Pod koniec czerwca br. W Turynie odbyła się premiera nowej wersji największej ciężarówki IVECO. W blasku świateł, tuż przed finałowymi rozgrywkami Euro 2012, na scenę wjechał Stralis Hi-Way. Już z zewnątrz widać zmiany, które zwiastują coś więcej. Istotnie wnętrze również zostało poddane skrupulatnemu liftingowi. Najważniejsza jest jednak nowa filozofia koncernu Hi-Way – ultra czysty - bo Euro 6 z opatentowanym systemem Hi-ESCR i super oszczędny.
Stralis Hi-Way zapewnia redukcję zużycia paliwa, niższe koszty utrzymania (TCO), większą niezawodność i jakość, lepsze ergonomię kabiny i komfort kierowcy.

Zaskoczenie budzić może jedynie jaskrawo pomarańczowy kolor wersji Hi-Way, ale na to twórcy pojazdu tez maja wytłumaczenie: - pomarańczowy jest podkreśleniem charakteru temperamentu i elegancji Hi-Way. W tym kolorze są znane obiekty np.: magiczny sześcian Brionvega i lampy Nesso Artemide. Do sprzedaży jest jednak przewidzianych dziewięć kolorów kabin.

Stralis Hi-Way technicznie jest kontynuacją EcoStralisa, jednak został wzbogacony o wiele funkcji ułatwiających zarządzanie transportem. Ogólna filozofia IVECO, w tym względzie, ma na celu zmniejszenie całkowitego kosztu posiadania pojazdu (TCO). Istnieją różne elementy, które wpływają na koszty użytkowania ciężarówki: wartość inwestycji (8%), konserwacja i naprawy pojazdu (5%), zużycie paliwa (36%) , koszt kierowca (33%) oraz opłaty i podatki (18%).

Nowy Stralis będzie produkowany w Hiszpanii w Madrycie, w zmodernizowanych zakładach IVECO.

(MB)

Ostatnie artykuły