Filmy

Grand Kangoo

Przed nadejściem lata na rynku polskim pojawiają się dwie nowe wersje popularnego modelu Renault Kangoo: Grand Kangoo w wersji 7-miejscowej oraz Kangoo Helios z silnikiem Energy dCi 90.

Od momentu wprowadzenia na rynek w 1997 roku, rodzina modeli Kangoo była stopniowo rozbudowywana, aby jak najlepiej spełnić potrzeby użytkowników indywidualnych i instytucjonalnych. Po długo oczekiwanym dostawczym Kangoo Z.E. przyszła kolej na nową 7-miejscową wersję kombivana. Grand Kangoo będzie mogło dzięki temu zapewnić rodzinom i użytkownikom wykorzystującym samochód w pracy dodatkową ilość miejsca, do przewozu większego bagażu lub większej liczby osób, zależnie od potrzeb. Przy projektowaniu tego modelu szczególną uwagę zwrócono na trzy aspekty:

- Komfort i przestronność. Grand Kangoo dysponuje 7 pełnowymiarowymi miejscami. Dwa ostatnie siedzenia (trzeci rząd) są niezależne i identyczne z siedzeniami w drugim rzędzie modelu Scenic. Posiadają zatem odpowiednią ergonomię oraz możliwości dokładnej regulacji, aby zapewnić maksimum komfortu nawet na dalekich trasach. Są zamontowane na prowadnicach, można je więc przesuwać do przodu lub do tyłu, zależnie od postury pasażerów. Charakteryzują się największą w tej klasie ilością miejsca na wysokości kolan (promień 145 mm). Pasażerowie trzeciego rzędu siedzeń mają ponadto do swojej dyspozycji boczne schowki oraz mogą w pełni cieszyć się muzyką dzięki umieszczonym obok głośnikom.

- Łatwość dostępu do trzeciego rzędu siedzeń. Słabą stroną 7-miejscowych pojazdów jest w wielu wypadkach utrudniony dostęp do trzeciego rzędu siedzeń. W Grand Kangoo jest on zdecydowanie ułatwiony dzięki dzielonej w układzie 2/3 - 1/3 kanapie w drugim rzędzie, która daje się złożyć jednym ruchem ręki, tworząc całkowicie płaską podłogę. Powstały prześwit tworzy największe z dostępnych na rynku przejście o szerokości 636 mm.

- Widoczność. Zarówno jeśli chodzi o widoczność na boki, jak i do przodu, pasażerowie trzeciego rzędu siedzeń nie mają wrażenia podróżowania w bagażniku. Kąt widzenia do przodu jest najlepszy w tym segmencie i wynosi 3,2 stopnie powyżej horyzontu.

Wraz z wprowadzeniem tego nowego modelu Renault ujawnia swoje ambicje wejścia na rynek długich 7-miejscowych kombivanów, na którym marka była dotychczas nieobecna, a na którym konkurencja jest jak dotąd ograniczona. Dzięki temu model ten będzie mógł stać się interesującą ofertą dla klientów profesjonalnie zajmujących się przewozem osób.

Samochód jest napędzany silnikiem 1.5 dCi 110. Jego produkcja, podobnie jak całej gamy Kangoo, odbywać się będzie w fabryce MCA w Maubeuge (Francja).

Dane techniczne silnika Energy dCi 90 w skrócie:
- 4 cylindry, turbodoładowanie, 8 zaworów, 1.5 l (1461 cm³)
- System Stop & Start
- System odzyskiwania energii podczas hamowania/zwalniania (ESM)
- Układ recyrkulacji schłodzonych spalin (Niskociśnieniowy EGR)
- Popychacze wałka rozrządu z powłoką DLC (Diamond-Like Carbon)
- Dysze wtrysku ANI (o indywidualnym kącie wtrysku warstwowego)

Dzięki nowej ofercie, Kangoo jest dziś dostępne w 3 długościach w wersji dostawczej
i w 2 długościach w wersji osobowej, z 2 rodzajami silników, spalinowym i elektrycznym, co dodatkowo umacnia jego silną pozycję na rynku.

W Polsce cena Grand Kangoo w wersji 7-miejscowej Oasis dCi 110 będzie wynosić
79 900 PLN brutto.

motoleasing.pl / Renault

Ostatnie artykuły