Filmy
  • Artykuły
  • Funclub rozpoczął współpracę z Setrą

Funclub rozpoczął współpracę z Setrą

W dniu 31 maja w Pałacu Izbicko koło Opola odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Biura Podróży Funclub oraz producenta autobusów i autokarów - firmy EvoBus. Okazją do spotkania była m.in. uroczystość przekazania nowych luksusowych autokarów marki Setra dla Fun Club. Pojazdy zostały pozyskane poprzez leasing na okres 5 lat.
Setra S 431 DT jest pojazdem piętrowym mającym 78 miejsc siedzących. Autokar specyfikowany specjalnie dla Funclub w standardzie Royal Class ma powiększone odstępy między fotelami, tak aby pasażerowie korzystający z usług Biura Podróży mieli zapewniony maksymalny komfort podróżowania. W trosce o wygodę podróży w autokarze Setra S 431 DT nie zabrakło kuchni wyposażonej w lodówkę i ekspres do kawy oraz przestronnej toalety. Nowe autokary Funclub’u wyposażone są również w odtwarzacz DVD z pięcioma płaskimi telewizorami, telewizję satelitarną oraz bezprzewodowy dostęp do internetu.

- Zdecydowaliśmy się na najwyższą jakość w transporcie. Sprawdziliśmy już większość firm. Bogatsi w doświadczenia, wybieramy najlepszego partnera, by nasi turyści czuli się jeszcze bardziej bezpiecznie i komfortowo. Wszak wakacje naszych klientów rozpoczynają się już w autokarze - mówi Piotr Sućko, prezes zarządu Biura Podróży Funclub.

Pojazd napędza 500-konny (370 kW), 8-cylindrowy silnik Euro 5 Blue Tec. Napęd na koła tylne realizowany jest poprzez 12-biegową automatyczną skrzynię przekładniową ZF AS Tronic. Dwupokładowe autokary Funclub’u wyposażone są we wszystkie możliwe systemy bezpieczeństwa, do których należy m.in. elektroniczny system hamowania (EBS), reflektory Litronic, sterowanie drzwi MTS, zintegrowany system elektroniki (IES). Setra S 431 DT ma również niezwykle ergonomiczne stanowisko kierowcy z większą możliwością regulacji fotela oraz dopracowany w każdym szczególe kokpit. Wydzielone miejsce kierowcy gwarantuje wygodną pracę prowadzącego pojazd, co zwiększa bezpieczeństwo podróżujących turystów.

Uroczystość przekazania nowych autokarów dla Funclub zbiegła się z uroczystością, której powodem była sprzedaż 250. nowej Setry na rynku polskim. Jeden z nabytych przez Funclub pojazdów jest właśnie tym jubileuszowym autokarem. Jak zdradza Piotr Sućko, na wrzesień planowane są kolejne zamówienia autokarów turystycznych marki Setra. Wymiana obecnej floty Funclub’u, na którą składają się pojazdy Scania i Van Hool, nastąpi w ciągu 3 lat.

Od 1993 roku Biuro Podróży Funclub z powodzeniem organizuje imprezy turystyczne w Europie dla grup i turystów indywidualnych. Obecnie Biuro Podróży Funclub posiada 4 biura terenowe zlokalizowane w: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Funclub dysponuje obecnie 15 pojazdami, w tym 9 typu Royal Class.

(MB)

Ostatnie artykuły