Filmy
  • Artykuły
  • AUTOSTRADA-POLSKA - podsumowanie targów

AUTOSTRADA-POLSKA - podsumowanie targów

Święto budownictwa w Kielcach przebiegło pod znakiem konferencji branżowych, spotkań i prezentacji rynkowych nowości.

Przedstawiciele ponad 1000 firm z 29 krajów z całego świata przywieźli na targi AUTOSTRADA-POLSKA nie tylko najnowocześniejszy sprzęt, rozwiązania technologiczne czy branżowe nowości, ale także swoją wiedzę i doświadczenie. Wyjątkowo duża liczba konferencji, poruszających palące dla branży zagadnienia, cieszyła się w tym roku ogromnym zainteresowaniem uczestników.

- W 2011 roku w Polsce doszło do 40 065 wypadków drogowych, w których zginęło aż 4 189 osób , a 49 501 zostało rannych. Policji zgłoszono 366 520 kolizji – w stosunku do 2010 o 3 % wzrosła liczba wypadków a o ponad 7% liczba zabitych w wypadkach drogowych – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce - W świetle takich statystyk nie było łatwo rozmawiać o bezpieczeństwie na polskich drogach, ale takie rozmowy były konieczne, by ciągle pracować nad poprawą jakości tych już istniejących i nad utrzymaniem wysokich standardów dróg i autostrad, które właśnie powstają.

O bezpieczeństwie i jakości polskich dróg rozmawiano między innymi na konferencji "Budowa i utrzymanie sieci drogowej – zadania i nowe kierunki". Stan obiektów mostowych w naszym kraju był tematem dwóch spotkań: konferencji "Zabezpieczenia antykorozyjne stalowych konstrukcji mostowych" oraz "Innowacyjne rozwiązania w branży drogowo-mostowej". Ważnym tematem okazało się także zagadnienie budowania dróg z wykorzystaniem materiałów z recyklingu w świetle nowych ustaw unijnych - poświęcono mu konferencję "Misja możliwa – Recykling – materiały przyszłości".
AUTOSTRADA-POLSKA 2012 to firmy z całego świata, reprezentanci największych światowych marek i koncernów związanych z branżą budownictwa drogowego, kilkaset ton sprzętu i blisko 30 000 metrów kwadratowych wynajętej powierzchni wystawienniczej. Wystawie towarzyszyły Międzynarodowe Targi Infrastruktury, Salon Technologia i Infrastruktura Lotnisk TRAFFIC-EXPO-TIL, Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD oraz Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego –

Pojazdy Użytkowe ROTRA
Święto drogownictwa w Targach Kielce to miejsce, gdzie znaleźć można było wszystko to, co niezbędne jest przy budowie dróg ekspresowych i autostrad. Zakres branżowy targów jest bardzo szeroki – wystawcy prezentują sprzęt i materiały do budowy dróg, mostów, wiaduktów, tuneli, stacji benzynowych; oznakowanie; rozwiązania dla infrastruktury transportu drogowego, kolejowego, lotniczego, wodnego. Na stoiskach wystawienniczych można było zobaczyć prezentacje systemów zarządzania ruchem oraz systemów bezpieczeństwa i ostrzegania o niebezpieczeństwie, ekrany i bariery dźwiękoszczelne oraz niezwykle ważne technologie ochrony środowiska. Pełną gamę usług i ofert przygotowały także licznie obecne firmy projektowe i wykonawcze z branży budownictwa drogowego.
Tegoroczną edycję targów wzbogaciły Wybory Samochodu Dostawczego Roku. Cztery czołowe wydawnictwa transportowe wspólnie wybierają najlepszy na polskim rynku Samochód Dostawczy Roku. W tym roku były to furgony o DMC 3,5 t w wersjach jak największych pod względem objętości nadwozia i z silnikami Euro 5. Przetestowane zostały najnowocześniejsze i najbardziej wydajne pojazdy tej klasy. Redakcja 4Trucks.pl była patronem medialnym tego konkursu.
Wiodące firmy na rynku przygotowały także pokazy dynamiczne działania ciężkiego sprzętu budowlanego, które odbyły się na zewnętrznych terenach wystwienniczych – silne wrażenia były gwarantowane!

AUTOSTRADA-POLSKA objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa oraz Głównego Inspektora Pracy.


Ostatnie artykuły