Filmy

IVECO Construction Tour 2012

Impreza IVECO, której edycja niedawno się zakończyła, była największym testem pojazdów budowlanych w sezonie wiosennym w Polsce w 2012 roku.

Koncepcja promocji pojazdów budowlanych w ramach IVECO Construction Tour łączy w sobie nie tylko możliwość obejrzenia i przetestowania pojazdów budowlanych, lecz także pozwoliła zapoznać się z bogatą ofertą partnerów z grupy Fiat Industrial i nie tylko: maszyny budowlane - Case (New Holand), samochody terenowe z grupy Fiat Auto - Jeep, wozidła - IVECO Astra, oleje i komponenty – Petronas, opony - Michelin czy wreszcie firmy kooperujące z Iveco Poland w zakresie dostarczania pojazdów ciągnionych lub zabudów: Wielton, Feber, FM Leżajsk, KH-Kipper, Skibicki oraz firmy Bummar (dystrybutor zabudów Henschel Engineering).

Formuła imprezy, odbywającej się aż w siedmiu lokalizacjach, zakładała, że właściciele firm budowlanych i kierowcy mogą sprawdzić w naturalnym, niejednokrotnie ekstremalnym terenie ciężarówki i maszyny budowlane oraz samochody terenowe. Bogata flota pojazdów demonstracyjnych, jaką dysponuje Iveco Poland, oddana do użytku klientom z pewnością pozwoliło dogłębnie poznać zalety ciężarówek w terenie. Do dyspozycji klientów oddano bowiem samochody w różnych konfiguracjach napędowych: Trakker 8x4, Trakker 8x8, Trakker 6x4, Trakker 6x6, Stralis Rough Road. Ważnym wydarzeniem była prezentacja, po raz pierwszy w Polsce nowego modelu IVECO ASTRA z napędem 8x6

IVECO Trakker
Trakker jest pojazdem oferowanym klientom poszukującym wyspecjalizowanych pojazdów szosowo-terenowych, spełniających najwyższe wymagania ekologiczne. Samochód ten został stworzony do działania w każdym klimacie i w każdym terenie, począwszy od zwykłych dróg asfaltowych lub dróg nieutwardzonych, aż po najtrudniejsze bezdroża, zapewniając maksimum komfortu, bezpieczeństwa i wydajności. Dzięki takiej charakterystyce i szerokiemu zakresowi wersji, Trakker jest odpowiednim pojazdem do wykonywania wielu różnych przewozów: transportu żwiru, materiałów budowlanych (wywrotka, platforma), transportu i produkcji betonu (betoniarka), utrzymania dróg (zima) oraz przewozu ładunków ponadnormatywnych.
W sumie Trakker występuje w ponad 1700 wersjach fabrycznych. Rodzina samochodów Trakkerów obejmuje: dwie wersje (podwozie i ciągnik) o DMC 32 t i 40 t (technicznie 72 t) a nawet, w wykonaniu specjalnym, do 130 t (w konfiguracji ciągnik + naczepa); dwa silniki (8 i 13 l) o sześciu mocach do 500 KM; siedem skrzyń biegów (zautomatyzowana EuroTronic 12 biegów, manualna 9 i 16 biegów); dwie kabiny - Active Day i sypialna Active Time (dwie wysokości kabiny sypialnej - standardowa i podwyższa; napęd na 2, 3 lub 4 osie, rozłączany lub na wszystkie koła. Te właściwości można łączyć z szerokim wyborem ram, zawieszeń i przełożeń tylnych mostów. Na Trakkerze można zamontować każdy typ zabudowy.

ASTRA HD9
Najnowsza ASTRA debiutuje w Polsce, jako jeszcze bardziej wydajny pojazd, potrafiący pokonać najtrudniejszy teren. ASTRA z nową stalową kabiną oferuje większe możliwości zagospodarowania. Zwiększony komfort jazdy, czteropunktowe „w pełni regulowane” zawieszenie, duże okna, nowe lusterko wsteczne i bardziej agresywne wzornictwo dają jej mocne atuty na rynku.
Podwozie ASTRA oparte jest na szerokich stalowych podłużnicach, zapewniających pojazdowi dużą sztywność. HD9 gwarantuje wysoką stabilność nawet przy przewożeniu ładunków o wysoko położonym środku ciężkości. Kształt ramy oparty na szerokich płaskownikach umożliwia szybki i łatwy montaż dowolnej zabudowy. Jednostką napędową w ASTRA są 8 i 13-sto litrowe silniki Cursor, które działając w połączeniu z różnymi rodzajami skrzyń biegów: manualnymi półautomatycznymi lub automatycznymi z konwerterem momentu obrotowego - zapewniają wysoki moment obrotowy i dużą elastyczność HD9.
Uzupełnieniem wiosennej prezentacji Iveco Poland było wozidło przegubowe IVECO ASTRA ADT 30D w konfiguracji napędowej 6x6.

Na wiosennym Tour Construction nie mogło zabraknąć firmy INTRAC Polska, wyłącznego dystrybutora maszyn CASE Construction. Uczestnicy IVECO Construction Tour mogli wziąć udział w pokazie dynamicznym różnego rodzaju koparek i ładowarek. Wśród prezentowanych maszyn nie zabrakło lidera produktów CASE, czyli koparko-ładowarki. Pojazdy CASE charakteryzuje innowacyjna konstrukcja, polegająca m,.in. na za zastosowaniu teleskopowego ramienia pod nazwą CASE Extendahoe, amortyzacji łyżki ładowarkowej - układu Ride Control oraz zautomatyzowanej przekładni PowerShift.

zobacz galerię zdjęć

zobacz film

Michał Bąk

Ostatnie artykuły