Filmy

Premium Lander Tridem

Podczas nadchodzącej wystawy Intermat, która odbędzie się w Paryżu w dniach
16-21 kwietnia, Renault Trucks po raz pierwszy zaprezentuje pojazd budowlany w nowej konfiguracji: Premium Lander Tridem 8x4*4. Wyposażony w podnoszoną tylną oś skrętną, Premium Lander 8x4*4 Tridem o nośności 10 t, jest idealnym pojazdem do przewożenia ciężkiego sprzętu i wykonywania manewrów w trudno dostępnych miejscach. Premium Lander 8x4*4 Tridem zostanie w pierwszej kolejności wprowadzony na rynek francuski, a następnie na pozostałe rynki europejskie.

Targi Intermat poświęcone sprzętowi i technologiom dla sektora budowlanego, są świetną okazją do zaprezentowania pojazdu Premium Lander w zupełnie nowej konfiguracji. Został on zaprojektowany do zadań związanych z transportem ciężkich załadunków w postaci specjalistycznego sprzętu czy materiałów budowlanych i dowożeniem ich w trudno dostępne miejsca. Projektanci Renault Trucks, jak zawsze dołożyli wszelkich starań, aby zoptymalizować wydajność pojazdu i tym samym zredukować koszty paliwa. Premium Lander Tridem 8x4*4 jest obecnie sprzedawany na terenie Francji i już wkrótce będzie dostępny w pozostały krajach europejskich.

Zbudowany na lekkim podwoziu 6x4 Tridem, wyposażony został w trzecią, podnoszoną tylną oś. Dzięki temu, manewry wykonywane na wstecznym biegu, będące często głównym sposobem poruszania się przy pracach budowlanych w środowisku miejskim, stały się znacznie łatwiejsze. W porównaniu z pojazdami w tradycyjnej konfiguracji 8x4, promień skrętu został zredukowany o 10 do 15%, w zależności od rozstawu osi. Jak tylko pojazd opuści plac budowy, kierowca ma możliwość podniesienia trzeciej osi, dzięki czemu zmniejsza poziom eksploatacji opon i zużycia paliwa.

Premium Lander 8x4*4 Tridem jako jedyny pojazd na rynku posiada tylną oś o nośności 10 t. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ścisła współpraca pomiędzy Renault Trucks a firmami Michelin i Goodyear, które dostarczyły specjalne opony 385/65 pasujące zarówno do przedniej jak i tylnej osi. Dzięki takiemu rozwiązaniu, Premium Lander 8x4*4 Tridem jest w stanie przewieźć każdy rodzaj sprzętu, nawet ten najcięższy jak np. żurawie hydrauliczne, urządzenie do mycia kanałów czy odkurzacze przemysłowe.

Pojazd Premium Lander 8x4*4 Tridem można będzie podziwiać na wystawie Intermat w Paryżu. Ten pierwszy model zostanie wyposażony w zdejmowaną zabudowę do prac rozbiórkowych.

motoleasing.pl / Renault Trucks

Ostatnie artykuły