Filmy
  • Artykuły
  • Mitsubishi Outlander Nowej Generacji

Mitsubishi Outlander Nowej Generacji

Jedenaście lat po premierze pierwszego samochodu nazwanego "crossover", Mitsubishi Motors Corporation (MMC) prezentuje kolejne, trzecie wcielenie tej coraz popularniejszej koncepcji.
Na genewskim Salonie Samochodowym 2012 przedstawiono Outlandera nowej generacji. Nowy crossover średniej wielkości pokazuje, jak przystosować się do rosnących wymagań klientów. Jest to ważny strategicznie, innowacyjny samochód oferujący zalety pojazdu z segmentu premium, opracowany w oparciu o bardzo uniwersalną, światową platformę i wyróżniający się harmonijną równowagą najwyżej cenionych zalet pojazdów swojej kategorii.

Premiera Outlandera potwierdza start nowej generacji światowych produktów Mitsubishi Motors, które zgodnie z ambitnym planem MMC "Jump 2013" rozpoczną erę bardziej ekologicznych i ogólnoświatowych pojazdów Mitsubishi.

Nowa estetyka samochodów może być rozumiana jako wyraz stuletniej tradycji technicznej firmy Mitsubishi, którą wykorzystano i dostosowano do wymogów współczesnego świata.
Outlander nowej Generacji ma długość 4655 mm i wielkością jest zbliżony do swojego poprzednika. Kontynuuje także dobrą tradycję Mitsubishi, będąc samochodem tworzonym z użyciem najnowocześniejszych technologii, według zasady "solidność - bezpieczeństwo - prostota" widocznej już w jego wyglądzie. Łączy on zdecydowane kształty z gładkością powierzchni nadwozia, podobnie jak zapowiadające go samochody Concept PX-MiEV oraz Concept PX-MiEV II.

Nowy Outlander przekonuje wyglądem: podwyższoną sylwetkę z delikatnie ukształtowanymi błotnikami podkreślono wysoko przebiegającymi przetłoczeniami boków nadwozia a w niczym niezakłóconych powierzchniach silnie nakreślono linie okien. Wyposażony w innowacyjny układ napędowy i pozbawiony tanich chwytów stylistycznych Outlander zapewnia dobre osiągi, komfort i bezpieczeństwo, bezcenne szczególnie podczas długich podróży.
Pozbawiony krzykliwości, ale zdecydowany wygląd zewnętrzny uzyskano między innymi projektując wąski, aerodynamicznie ukształtowany wlot powietrza, z chromowanymi liniami w kształcie kija hokejowego wykonanymi tak, by wyglądały jak wyfrezowane z jednego kawałka metalu, zbiegającymi się na środku wokół Trzech Diamentów, a z drugiej strony zamkniętymi wąskimi, ciekawie ukształtowanymi reflektorami nadającymi przedniej partii samochodu "kociego spojrzenia".

Ta sama wysoka dbałość o estetykę dotyczy projektu wnętrza, do budowy którego zastosowano materiały wysokiej jakości (wykładziny materiałowe, miękkie w dotyku powierzchnie, srebrne lub drewniane akcenty*, dodatki w lustrzanej czerni...). Uzyskano dzięki temu deskę rozdzielczą pozwalającą kierowcy lepiej koncentrować się na prowadzeniu samochodu, dając mu także możliwość korzystania z elementów sterujących ergonomicznie rozmieszczonych na ramionach kierownicy oraz z łatwych do odczytania wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości.

Podobnie jak w poprzednim modelu, mocną stroną Outlandera nowej generacji będzie możliwość przewozu 5 lub 7 osób w komfortowym i bezpiecznym wnętrzu.
Nie rezygnując z dotychczasowych zalet samochodu, wzmocniono je i dodano nowe, korzystając między innymi z możliwości stwarzanych przez coraz potężniejsze możliwości rozbudowanych systemów elektronicznych.


Mitsubishi Outlander - dane techniczne:
NADWOZIE (wersja europejska):
- Długość: 4655 mm
- Szerokość: 1800 mm
- Wysokość: 1680 mm
- Rozstaw osi: 2670 mm

UKŁAD NAPĘDOWY:
Silnik 2.0 benzynowy
- 110 kW (150 KM)@ 6,000 obr./min.
- 195Nm @ 4,100-4,200 obr./min.
- Minimalna emisja CO2 poniżej 150g/km

2.2 DiD Clean Diesel
- M/T: 110 kW (150 KM) @ 3,500 obr./min. - 380Nm @ 1,750-2,500 obr./min.
- A/T: 110 kW (150 KM)@ 3,500 obr./min. - 360Nm @ 1,500-2,750 obr./min.
- Minimalna emisja CO2 poniżej 130 g

Napęd:
2WD lub 4WD

motoleasing.pl / MMC Car Poland
Ostatnie artykuły