Filmy

Smart BRABUS electric drive

Już od 10 lat we współpracy z BRABUSEM powstają najbardziej energiczne odmiany smarta. Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie 2012 dołączą do nich przedstawiciele nowej ery mobilności: sygnowane przez tunera wersje smarta fortwo electric drive oraz smarta ebike'a. Ich dynamiczny charakter nie kończy się na designie.

Jazda autem elektrycznym po mieście jeszcze nigdy nie dawała tyle frajdy. A to wszystko przy długości zaledwie 2,69 m. smart BRABUS electric drive pojawi się w salonach w dwunastu krajach pod koniec bieżącego roku. Jego agresywne oblicze, podkreślone przez zestaw ospojlerowania i 16- oraz 17-calowe obręcze, skrywa sportowe zawieszenie BRABUS oraz wzmocniony zespół napędowy.

Smart BRABUS electric drive udowadnia, że najnowocześniejsi przedstawiciele miejskiej mobilności mogą być dynamiczni i atrakcyjnie opakowani. Silnik elektryczny wykorzystuje technologię zastosowaną w smarcie fortwo electric drive nowej generacji. Generuje moc 60 kW (82 KM) i moment obrotowy 135 Nm - wystarczająco, by wygrać niemal każdy pojedynek spod świateł. Sportowe zawieszenie BRABUS zbliża smarta do asfaltu o 10 mm i zapewnia precyzyjną kontrolę nie tylko przy dozwolonych podczas jazdy po mieście prędkościach. Dynamiczną naturę modelu podkreśla specjalny moduł, generujący agresywny pomruk jednostki napędowej.
Głęboką czerń karoserii przełamuje elektryzująca zieleń tridionu i lusterek. smart BRABUS electric drive otrzymał przydymione klosze lamp, 16- i 17-calowe obręcze BRABUS Monoblock VII (odpowiednio, z przodu i z tyłu) oraz pakiet ospojlerowania BRABUS Xclusive. Intymny klimat w kabinie potęguje skórzana tapicerka, kontrastująca z elementami w kolorze elektryzującej zieleni. Model w standardzie dysponuje elementami BRABUS Xclusive: sportową kierownicą BRABUS z łopatkami do ręcznej zmiany przełożeń, stalowymi nakładkami na pedały i dźwignią hamulca ręcznego oraz prędkościomierzem i obrotomierzem z logo BRABUSA.

Sportowe smarty z przydomkiem BRABUS znane są już od 10 lat. Obie firmy nawiązały współpracę w 2002 roku. Kilka miesięcy później pojawił się pierwszy smart doprawiony przez tunera z Bottrop, a właściwie dwa smarty - coupé i cabrio. Dzisiaj program indywidualizacji smart BRABUS obejmuje tysiące odcieni lakieru, skórzaną tapicerkę w 30 kolorach bazowych, dodatkowe, ekskluzywne warianty wykończenia wnętrza, sześć odcieni miękkiego dachu oraz bogatą gamę akcesoriów.

Daimler AG -> motoleasing.pl

Ostatnie artykuły