Filmy
  • Artykuły
  • Maybach 125 - gdy perfekcja osiąga szczyty

Maybach 125 - gdy perfekcja osiąga szczyty

Dla uczczenia 125. urodzin samochodu Maybach zaprojektował jedyny w swoim rodzaju model 125, prezentujący zupełnie nowe możliwości indywidualizacji luksusowych limuzyn. Jego pokaz uświetni międzynarodowy salon samochodowy we Frankfurcie nad Menem.

Od 2002 r. Maybach definiuje na nowo standardy w klasie luksusowych limuzyn, kontynuując jednocześnie tradycję legendarnych modeli przedwojennych. Samochód ten łączy wyrazisty charakter, moc i elegancję. Maybach nieprzerwanie poszerza portfolio najwyższej jakości wyposażenia. Specjalny model 125 został polakierowany wyszukaną kombinacją lakierów Tahiti Black i Patagonia Silver, której kontrast podkreśla bogactwo form oświetlenia. Pojazd wyposażony jest w 20-calowe obręcze w kolorze matowej czerni z polerowanymi ramionami. Jego cechą charakterystyczną jest unikatowa rzeźba wlotu powietrza do chłodnicy. . Zmiany wieńczą srebrne przeszycia tapicerki Stromboli, elementy deski rozdzielczej pokryte lakierem fortepianowym i włóknem węglowym oraz grawerowane laserowo, podświetlane diodami LED logo na centralnym podłokietniku.

Limuzyny Maybacha przemieszczają się z niezachwianą pewnością siebie. Już od pierwszego spojrzenia ich najwyższy status wyraża chromowana oprawa wlotu powietrza. W modelach 57 i 62 powietrze dociera do chłodnicy przez 20 subtelnych łuków, warianty 57 S i 62 S można rozpoznać po 12 postawnych, nacinanych listwach. W obu przypadkach osłona jest teraz większa i nakreślona bardziej pionowo. Motyw strzały kontynuuje stylizowana na nowo maska silnika oraz poszerzony optycznie zderzak z oświetleniem LED do jazdy dziennej. Nowe lusterka zewnętrzne sprzyjają obniżeniu hałasu i lepszej widoczności. Klasyczne linie dopełniają 19-calowe obręcze dla modeli 57 i 62 oraz 20-calowe dla 57 S i 62 S.

Wnętrze
Rozkładany tylny fotel, zarezerwowany dotychczas dla Maybacha 62 i 62 S, dostępny jest teraz również w modelach 57 i 57 S. Na życzenie tapicerka może zostać ręcznie ozdobiona kryształami SWAROVSKI. Wyjątkowe przywiązanie do najdrobniejszych szczegółów wyraża pokryty srebrem próby 925 emblemat z napisem MAYBACH MANUFAKTUR, umieszczony w górnej części oparć foteli. Po raz pierwszy Maybach oferuje zaprojektowany specjalnie z myślą o wnętrzu limuzyny rozpylacz perfum, wcześniej dostępny jedynie dla limitowanej edycji Zeppelin, wyprodukowanej w liczbie 100 sztuk. Na życzenie standardowy, 9,5-calowy wyświetlacz może w modelu 62 ustąpić miejsca ekranowi o przekątnej 19 cali. Zainstalowana z przodu pojazdu kamera umożliwi pasażerom tylnej kanapy śledzenie sytuacji na drodze, a router WLAN - korzystanie z szybkiego Internetu. Do dyspozycji jest tu również nowy telefon z zestawem głośnomówiącym i Bluetooth, odtwarzacz DVD oraz 600-watowy system audio BOSE z 21 głośnikami. Paleta kolorów tapicerki, wykładziny i podsufitki wzbogaciła się o trzy nowe zestawienia, w tym elementy z włókna węglowego łączone z dynamicznymi odcieniami, takimi jak czerwień i srebro. Każdy z nich podkreśla wytworną atmosferę kabiny Maybacha.


Więcej mocy, niższa emisja
Chociaż moc silnika napędzającego modele 57 S i 62 S wzrosła o 13 kW (18 KM), do 463 kW (630 KM), w obu przypadkach spadło średnie zużycie paliwa (z 16,4 do 15,8 l/100 km) i emisja CO2 (z 390 do 368 g/km). Modele 57 i 62 nadal dysponują mocą 405 kW (550 KM), jednak zużywają teraz mniej paliwa (średnio 15,0 zamiast dotychczasowych 15,9 l/100 km) i emitują mniej CO2 (350 zamiast 383 g/km). Wszystkie 12-cylindrowe agregaty Maybacha spełniają normę emisji spalin Euro V.

Materiały: Mercedes-Benz Polska


Ostatnie artykuły