Filmy
  • Artykuły
  • VIVO plus i LEEO - nowości nawigacji

VIVO plus i LEEO - nowości nawigacji

Urządzenia NavRoad Vivo Plus i LEEO to sprzęt dla ludzi ceniących styl, szanujących równowagę pomiędzy formą i treścią. Oferują modny design, wysoką jakość, ekskluzywny wygląd spójnie koresponduje z wnętrzem złożonym z wysokiej jakości, nowoczesnych komponentów.

VIVO plus - nowy 6-calowy model nawigacji, z wyraźnym, dużym, dotykowym wyświetlaczem LCD, to obiekt pożądania nie tylko kierowców ciężarówek i autobusów, ale również tych, którzy lubią widzieć więcej nie wysilając przy tym wzroku. Przy rozdzielczości 800x480, obraz na ekranie jest ostry i szczegółowy. Ma to znaczenie nie tylko podczas nawigowania lecz również podczas oglądania filmów, przeglądania zdjęć, czy też korzystania z e-booków. Dotykowy ekran ma wpływ na łatwość oraz szybkość obsługi, w przystępny sposób pozwala na zmianę ustawień oraz modyfikację przebiegu trasy. Szybki - 600 MHz procesor zapewnia płynną pracę całego systemu.

AutoMapa, w którą można wyposażyć to urządzenie, została wzbogacona o kilka nowych funkcji m.in. o informacje o sygnalizatorach świetlnych. Użytkownik może również korzystać z takich sprawdzonych i docenianych funkcji oprogramowania jak: baza fotoradarów, asystent pasa ruchu, drogowskazy, tryb 3D (bryły budynków) i innych przydatnych informacji. VIVO plus zapewnia szczegółowy, przejrzysty i wyraźny obraz wszystkich elementów graficznych ekranu programu nawigacyjnego. Najnowsze urządzenie, tak jak wszystkie modele tej prestiżowej marki, wyposażona została w odblokowany system operacyjny, umożliwiający zainstalowanie przez użytkownika dowolnego oprogramowania.

Mocnym punktem zestawu jest moduł GPS Sirf Atlas V, który umożliwia przebiegające bez zakłóceń prowadzenie do celu, nawet w tak trudnym dla nawigacji terenie, jak wąskie uliczki między wysokimi budynkami. Zastosowana w urządzeniu technologia SiRFAlwaysFix, wykorzystująca algorytmy przewidywania pozycji satelitów, praktycznie cały czas utrzymuje moduł GPS w stanie gorącego startu. Pozwala to szybko ustalić pozycję pojazdu podczas planowania trasy lub jazdy. Wbudowane gniazdo microSD umożliwia korzystanie z bazy multimediów zgromadzonych przez użytkownika na karcie pamięci w postaci muzyki, zdjęć, dokumentów tekstowych lub filmów.

Model LEEO
7- calowy ekran tej nawigacji to płaszczyzna zadowalająca nawet najbardziej wybrednych zwolenników wyraźnych, ostrych i dużych wyświetlaczy. Oglądanie filmów, zdjęć czy też obserwowanie programu do nawigacji nie wymaga od użytkownika wytężania wzroku, domyślania się szczegółów, czy też uważniejszego wsłuchiwania się w komendy głosowe. Duży, płaski ekran tego urządzenia o rozdzielczości 800 na 480 pikseli, zapewnia użytkownikowi komfort rozpoznawania obrazów, bez najmniejszego wysiłku.

Leeo wyposażono w Bluetooth, dzięki któremu istnieje możliwość korzystania z pełnej funkcjonalności (najpopularniejszego w kraju) programu nawigacyjnego - AutoMapa. Połączenie z internetem, realizowane po sparowaniu nawigacji z telefonem umożliwia pobieranie i wysyłanie informacji o aktualnej sytuacji na drogach. Dzięki temu kierowca może dotrzeć do celu podróży z pominięciem zablokowanych, czy też nieprzejezdnych odcinków trasy. Funkcjonalność opisaną powyżej realizuje moduł AM'Traffic będący elementem programu do nawigacji AutoMapa. Omijając korki można zaoszczędzić sporo czasu, dlatego rozwiązanie to jest dużym udogodnieniem zwłaszcza dla osób często korzystających z nawigacji: zawodowych kierowców, przedstawicieli handlowych, kurierów itp.

Poza informacjami o sytuacji na drodze, Bluetooth umożliwia przekształcenie nawigacji w zestaw głośnomówiący. Nawigacja po sparowaniu z telefonem dysponuje historią połączeń telefonicznych oraz pobraną z telefonu listą kontaktów. Miłośnikom surfowania w sieci zadedykowano przeglądarkę internetową, do której Leeo oferuje dostęp już z poziomu głównego menu. Zaletą godną odnotowania jest wyposażenie nawigacji w transmiter FM. Pozwala on na wydobycie dźwięków urządzenia przez zestaw głośników samochodowych.

Leeo oferuje bogactwo multimediów. Przeglądarki zdjęć oraz filmów udostępniają poza standardowym widokiem również tryb pełnoekranowy. Oprócz oglądania zdjęć lub filmów nawigacja posiada funkcję odtwarzacza muzyki. Wyszukiwarki programów multimedialnych charakteryzuje to, że wyświetlają jedynie te pliki, które dana przeglądarka może otworzyć. Takie działanie systemu wprowadza porządek i ułatwia wybór odpowiedniego pliku do odtworzenia. Posiadacz Leeo ma do dyspozycji dodatkowo kalkulator, kalendarz, gry oraz e-book.

Popularną funkcją może okazać się równoczesne korzystanie z odtwarzacza muzyki i programu do nawigacji. Niestety, większość urządzeń nie oferuje takiej możliwości i użytkownik jest zmuszony decydować czy w danym momencie ma ochotę słuchać muzyki czy też odbierać komunikaty nawigacji. W przypadku nowego modelu NavRoad nie ma takiej konieczności. Tradycją modeli tej marki jest wyposażenie ich w odblokowany system operacyjny. Leeo nawiązując do tradycji oferuje możliwość samodzielnego instalowania dowolnych aplikacji. Dzięki temu np. wybór programu do nawigacji leży od początku w gestii użytkownika.

Na uwagę zasługuje menu urządzenia. Szczegółowo dopracowane pod względem ergonomii i estetyki, jest elementem dodającym urządzeniu uroku. Przede wszystkim jednak umożliwia łatwe i szybkie poruszanie się pomiędzy funkcjami nawigacji. Leeo to dobry przyjaciel kierowców preferujących przebiegającą płynnie i komfortowo podróż do celu.

materiały: NavRoad

Ostatnie artykuły