Filmy

Isuzu Trucks w Polsce

Śniadaniem prasowym, w dniu 11 maja br., firma Isuzu Trucks Polska zainaugurowała swoją działalność w Polsce. Pojawienie się na polskim rynku Isuzu Trucks to kolejny etap budowania obecności marki, tym razem w krajach byłego Bloku Wschodniego.

W 2010 roku utworzono pierwszy oddział w Czechach, obecnie w Polsce i tydzień później na Słowacji. Wcześniej w Polsce marka Isuzu zaznaczyła swą obecność w 1997 roku, poprzez rozpoczęcie w Tychach seryjnej produkcji silników wysokoprężnych. Obecnie niemal każdy osobowy Opel w wersji diesel ma silnik właśnie z tyskich zakładów Isuzu.

- Jesteśmy blisko związani z Polską, m.in. dlatego, że właśnie tutaj mamy wytwórnię silników. Cieszę się, że teraz wreszcie oficjalnie możemy wprowadzić markę ciężarówek Isuzu do Polski - mówi Hiroshi Hisatomi, dyrektor generalny Isuzu Motors na Europę.

Isuzu Motors Ltd. jest obecnie wiodącym producentem samochodów ciężarowych, pick-up’ów oraz silników Diesla. Firma została założona w 1916 roku. To marka o najdłuższej historii działalności ze wszystkich japońskich producentów pojazdów. Wszystkie pojazdy ciężarowe Isuzu, napędzane są wyłącznie silnikami własnej konstrukcji. Zasada ta dotyczy także skrzyni biegów i funkcjonalnej budowy kabiny. Gwarantuje to najwyższą jakość, która może być monitorowana już podczas procesu tworzenia aut przez projektantów. Wszystkie modele Isuzu Trucks dostępne w Polsce, wyposażone są w silniki spełniające wymogi normy emisji Euro 5 EEV, i co istotne pracują bez jakichkolwiek dodatków (AdBlue). Dzięki temu ciężarówki Isuzu są oferowane z 3-letnią gwarancją bez limitu kilometrów. Jednostki napędowe nowej generacji D-CORE o pojemności 3 litrów, montowane w pojazdach o masie od 3,5 do
6,2 ton, mają moc 150 KM i moment obrotowy 375 Nm. Lekkie, 16-zaworowe silniki DOHC zapewniają optymalną wydajność, a dzięki specjalnemu wykonaniu dysponują maksymalnym momentem obrotowym w szerokim zakresie od 1600 do 2800 obr./min. Pojazdy o masie 7,5 i 10 t są napędzane silnikami 5,2 l o mocy 190 lub 205 KM. Gama Isuzu F 12 ton jest wyposażona w 6-cylindrowy silnik 7,8 l o mocy 240 KM.

- W naszej ocenie, polski rynek aut ciężarowych ma wciąż wysoki potencjał rozwoju. Wiemy, iż jest jeszcze na nim miejsce na nowe, niezawodne i solidne auta japońskie. Ciężarówki Isuzu Trucks są nowoczesne i oferują korzystną ładowność. Wierzymy, iż dzięki tym zaletom, znajdą one swoich wiernych nabywców. Poza ostatnimi kryzysowymi latami popyt na pojazdy ciężarowe jest stabilny. Charakterystycznym zjawiskiem natomiast jest wielkość segmentu 3,5 tony, będącego największym, ale i najbardziej konkurencyjnym. W naszej ofercie jest cała gama podwozi. Razem z nami polscy mali i średni przedsiębiorcy mogą tworzyć indywidualne i wygodne rozwiązania dla swojego biznesu - powiedział Mirosław Król, dyrektor generalny Isuzu Trucks Polska.

Podwozia o ładowności od 3,5 do 12 ton tworzą bogaty wybór dla wszystkich poszukujących niezawodnego i solidnego partnera w prowadzonej przez siebie działalności. Na rynku dostępne będą dwie gamy: N - 3,5/5,0/6,2/7,5 t DMC oraz F - 10/11/12 ton DMC. Wszystkie auta ciężarowe gamy N, standardowo wyposażone są w ABS, ASR, i EBD, hamulec wydechowy, podwójne poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa z napinaczami, przednie światła przeciwmgielne. Każdy pojazd ma zdalnie sterowany centralny zamek, elektrycznie regulowane szyby w drzwiach oraz elektrycznie sterowane i podgrzewane zewnętrzne lusterka. System audio to wysokiej jakości radia z RDS, CD/MP3 oraz zestaw głośnomówiący i Bluetooth.
Duża i przestronna kabina pozwala każdemu kierowcy czuć się nie tylko komfortowo w trakcie pracy, ale także zwiększa bezpieczeństwo pasażerów. Opcjonalna, zautomatyzowana skrzynia biegów Neestronic2 pozwala nie tylko na płynne prowadzenie pojazdu, ale także optymalizuje zużycie paliwa, zaś wyższy prześwit, minimalizuje uszkodzenia w czasie jazdy po gorszej nawierzchni dróg.

Inaugurując działalność na polskim rynku Isuzu Trucks zapewni swoim klientom także rozbudowaną sieć serwisów, 24-godzinny serwis, bezproblemową dostępność części zamiennych dostarczanych na miejsce w ciągu 24 godzin - bezpośrednio z centralnego magazynu, jak również usługi posprzedażowe i pełną gotowość niesienia pomocy swoim klientom. W pierwszej fazie działalności powstaną 4 oddziały regionalne: Poznań, Warszawa, Katowice i Kraków. W przeciągu 4 lat, firma chce utworzyć 19 punktów sprzedaży.

(MB)

Ostatnie artykuły