Filmy
  • Artykuły
  • Nowe Audi A6 - innowacyjna limuzyna

Nowe Audi A6 - innowacyjna limuzyna

Audi prezentuje nowe oblicze swojej odnoszącej sukcesy limuzyny klasy business. Na początku 2011 r. nowe samochód zostanie wprowadzony na rynek. Ta duża limuzyna wyposażona została w innowacyjne rozwiązania we wszystkich dziedzinach techniki: lekką karoserię, sportowe zawieszenie i duży wybór systemów wspierających kierowcę oraz systemów multimedialnych.

Silniki i przekładnie
Oferta silników i przekładni jest bardzo szeroka. Szczególną wersją tego modelu będzie A6 hybrid, który pojawi się nieco później - łączy on moc jednostki sześciocylindrowej ze zużyciem paliwa silnika czterocylindrowego. Karoseria nowego pojazdu zbudowana jest w dużej części z aluminium i nowoczesnych stali. Nowoczesne metody konstrukcyjne oraz materiały zapewniają niski poziom szumów wewnątrz pojazdu. Stylistyka nowego Audi A6 wyraża atletyczną budowę i elegancję.

Jednostka 2.0 TDI - jest najbardziej wydajnym silnikiem w ofercie A6 jest . Współpracując z manualną skrzynią biegów zużywa średnio 4,9 l paliwa/ 100 km - co odpowiada emisji 129 gram CO2. Nieco później na rynku pojawi się A6 hybrid - silnik 2.0 TFSI i silnik elektryczny oferują moc 180 kW (245 KM) przy średnim zużyciu paliwa 6,2 l / 100 km Podobnie jak w poprzednim modelu bogata jest oferta skrzyń biegów. W zależności od silnika montowane są: manualna sześciobiegowa skrzynia biegów, multitronic lub S tronic. Poprzez przekładnie moc przekazywana jest na koła osi przedniej lub na cztery koła - napęd quattro z centralnym mechanizmem różnicowym z kołem koronowym i z rozdziałem momentu obrotowego na poszczególne koła gwarantuje maksymalną trakcję, stabilność i dynamikę. W wersjach z najmocniejszymi silnikami Audi będzie oferowało opcjonalnie sportowy mechanizm różnicowy. Zawieszenie nowego A6 łączy w sobie sportową precyzję i komfort. Jego elementy zbudowane są z aluminium, a nowy system wspomagania wykorzystuje wysokowydajny, elektromechaniczny napęd. Ta biznesowa limuzyna porusza się na kołach o średnicy od 16 do 20 cali.

Komfort i innowacje
Opcjonalne, diodowe reflektory podkreślają charakter przedniej części nadwozia. Przestronne wnętrze odzwierciedla zewnętrzną stylistykę auta. Na życzenie fotele przednie są wentylowane i wyposażone w funkcję masażu. Szlachetne oświetlenie nadaje wnętrzu wyjątkowy charakter. Audi A6, podobnie jak wszystkie modele Audi, wyróżnia niezwykła ergonomia. Automatyczna klimatyzacja oraz system MMI Radio należą do wyposażenia standardowego. W ramach wyposażenia dodatkowego oferowane są m.in.: Head-up Display, wyświetlacz pokazujący najważniejsze informacje na przedniej szybie, MMI touch - system obsługi z panelem dotykowym.

Usługi online, w ramach których Audi współpracuje z Google, łączą tą dużą limuzynę poprzez telefon samochodowy wyposażony w bluetooth z internetem. Moduł UMTS pobiera zdjęcia i informacje z Google Earth i razem z wybraną trasą przejazdu wyświetla je na monitorze, Hotspot WLAN umożliwia kontakt z mobilnymi urządzeniami. Również pod względem nagłośnienia nowe Audi A6 może być wyposażone w system najwyższej klasy. System MMI Navigation plus współpracuje blisko z opcjonalnymi systemami wspierającymi kierowcę. Kieruje on zebrane dane do urządzeń sterujących reflektorów, automatycznej skrzyni biegów, czy też systemu adaptive cruise control z funkcją Stop & Go. Dzięki temu systemy te mogą analizować kompleksowe scenariusze i wspierać kierowcę.

Bezpieczeństwo
W wielu sytuacjach system bezpieczeństwa Audi pre sense może w znacznym stopniu zminimalizować skutki wypadku, lub nawet pozwolić go uniknąć. Audi active lane assist pomaga kierowcy utrzymać A6 na właściwym pasie ruchu, a asystent parkowania przejmuje kierownicę przy parkowaniu. W ofercie jednostek napędowych dla nowego A6 jest pięć mocnych i wydajnych silników; dwie jednostki benzynowe oraz trzy TDI. Ich moc wynosi od 130 kW (177 KM) do 220 kW (300 KM). Wszystkie wykorzystują ważne technologie z modułowego systemu efektywności Audi - system Start - Stop, system rekuperacji i nowoczesny system zarządzania temperaturą. Nowa seria A6 zużywa w porównaniu z poprzednim modelem do 19 proc. mniej paliwa.

materiały: AudiOstatnie artykuły