Filmy
  • Artykuły
  • Samochody Opla na wystawie IAA 2010

Samochody Opla na wystawie IAA 2010

Podczas wystawy samochodów użytkowych IAA 2010 w Hanowerze firma Opel prezentuje silny zespół nowoczesnych, wszechstronnych i zróżnicowanych modeli do zastosowania użytkowego. Tegoroczna prezentacja firmy Opel koncentruje się na światowej premierze nowych wersji podwozia bez zabudowy i z kabiną załogową w nowym modelu Movano.

Opel Movano
Dzięki nowym wersjom model Movano będzie dostępny z ponad 300 różnymi opcjami nadwozia. W połączeniu z najnowszą technologią i najlepszą w swojej klasie funkcjonalnością i ekonomicznością, tak wyjątkowa gama dostępnych modeli pozwala firmie Opel objąć prowadzenie w segmencie lekkich samochodów dostawczych w Europie. Cechami charakterystycznymi pojazdu są: unowocześniony wygląd, wygodne wnętrze, szeroka gama dostępnych modeli i niskie koszty utrzymania, kabina oferuje doskonałą widoczność przez wszystkie szyby. Pojazd jest dostępny w wersji z napędem na oś przednią i tylną, oferuje maksymalną ładowność do 4,5 t. Oferowane wersje nadwozia obejmują m.in. zabudowę pełną lub załogową z przeszkleniami, a podwozie może być niezabudowane z kabiną pojedynczą lub podwójną, bądź też wyposażone w platformę. Polecany ze względu na łatwy dostęp do przestrzeni ładunkowej i dużą pakowność.

To także zaawansowany pojazd holowniczy - w zależności od wersji można nim ciągnąć przyczepy o wadze do 3 t. Movano można także przystosować do innych funkcji użytkowych, takich jak wywrotka wsteczna, trójstronna lub nadwozie zamknięte typu skrzynia. Wysoka wydajność i ekonomiczność zostały zapewnione dzięki nowej rodzinie czterocylindrowych silników 2.3 CDTI typu common-rail o zmniejszonej pojemności skokowej. Dostępne moce to 74 kW/100 KM, 92 kW/125 KM oraz 107 kW/146 KM. W standardzie oferowana jest sześciostopniowa ręczna skrzynia biegów. Zużycie paliwa na poziomie 7,8/100 km i emisja CO2 w wysokości 203 g/km oznacza, że samochód oferuje najniższe wartości spalania i emisji w swojej klasie.

Wszystkie modele spełniają wymogi normy emisji Euro 4, a z dostępnym w opcji filtrem cząstek stałych Movano jest zgodny nawet z normą Euro 5. W Movano zostały zastosowane rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo zgodnie z najwyższymi standardami: hamulce z systemami ABS oraz EBD, System ESP, poduszka powietrzna kierowcy dostępna w standardzie oraz trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami. Opcjonalne elementy zwiększające bezpieczeństwo to: poduszka powietrzna pasażera, poduszki boczne montowane w fotelach oraz lampy przednie z doświetleniem zakrętu.

Opel Vivaro
Vivaro - to lekki pojazd dostawczy marki Opel. Unowocześniony oferuje uproszczoną i zoptymalizowaną pod względem zużycia paliwa ofertę silników diesla. Unowocześnione wnętrze i filtr cząstek stałych (DPF) - w opcji do silników 2.0 CDTI o mocy 66 kW/90 KM oraz 84 kW/114 KM. Model Vivaro jest dostępny także z silnikiem benzynowym o pojemności 2.0 i mocy 86 kW/117 KM. Jako alternatywa do montowanych standardowo sześciostopniowych przekładni, dwa najsilniejsze silniki diesla są dostępne także z sześciostopniową skrzynią zautomatyzowaną typu Easytronic. W zależności od modelu i wersji, średnie zużycie paliwa kształtuje się na poziomie 7,5 - 7,8 l/100 km. Dla silnika 2.0 CDTI z zamontowanym filtrem cząstek stałych cykl serwisowy został wydłużony do 40 tys. km lub raz na rok.

Szeroka gama opcji nadwozia Vivaro pozwala realizować różne zadania. W przypadku przewozu osób, szczególnie atrakcyjna jest wersja Vivaro Combi, która oferuje przestrzeń dla dziewięciu pasażerów. W ofercie dostępna jest wersja luksusowa Tour oraz wszechstronna wersja rekreacyjna Life. Zmiany wizualne i funkcjonalne modelu Vivaro objęły także kabinę kierowcy i systemy audio-informacyjne. W panelu systemów elektronicznych zintegrowano nawigację firmy Tom-Tom, która obejmuje mapy krajów Europy Zachodniej.

Opel Combo
Ten pojazd jest zawsze na czasie w segmencie kompaktowych vanów. W wersji z pełną zabudową o pojemności do 3 200 l Combo oferuje największą powierzchnię ładunkową w swojej klasie. Duży tylny otwór oraz drzwi dwuskrzydłowe pozwalają przewozić nawet euro-palety. Dostępnych jest wiele wersji nadwozia pojazdu, m.in. wersja z pięcioma fotelami, znana powszechnie jako rodzinno-rekreacyjna. Jest ona przestronna i charakteryzuje ją dobra relacja wartości do ceny. Pełna gama silników jest zróżnicowana i dostosowana do możliwości wykorzystania samochodu. W ofercie znajdują się dwa silniki diesla, jeden benzynowy oraz specjalna wersja ekologiczna na gaz ziemny o pojemności 1.6 l. Oferują one pełen zakres mocy od 55 kW/75 KM, aż do 74 kW/100 KM. Po zatankowaniu 19 kg gazu ziemnego i 14 l benzyny w zbiorniku zapasowym silnik Combo CNG ecoFLEX o mocy 69 kW/94 KM pozwala przejechać 550 km przy jednoczesnej emisji CO2 w wysokości zaledwie 133 g/km.

Corsavan
Najmniejszy przedstawiciel rodziny samochodów dostawczych Opel - oferuje zaskakująco dużą ładowność, która w połączeniu z jego zwinnością i wyglądem sprawia, że jest on idealną małą ciężarówką dostawczą na terenach miejskich. Został zbudowany na podstawie trzydrzwiowego modelu Corsa hatchback, dzięki czemu wnętrze jest bardzo przyjazne, dla kierowcy i pasażera. Tylna kanapa została zastąpiona, odpowiednio zaprojektowaną, przestrzenią bagażową o pojemności do 919 l, zgodnie ze standardami VDA. Model Corsavan jest oferowany z trzema silnikami benzynowymi oraz czterema wysokoprężnymi, w tym silnik 1.3 CDTI ECOTEC - jako pierwszy w segmencie małych vanów wyposażony w technologię Start/Stop. Silnik ten, spełnia wymogi normy emisji Euro 5 i wyposażony jest w bezobsługowy filtr cząstek stałych. W cyklu mieszanym spalanie kształtuje się na poziomie zaledwie 4,0 l oleju napędowego/100 km przy emisji CO2 105 g/km.

Astravan
Łączy komfort sedana z dużą przestrzenią towarową. Zbudowany na podstawie popularnej Astry w wersji kombi (poprzednia seria H). Jego przestrzeń bagażowa ma pojemność do 1 579 l, co jest zaletą w tym segmencie pojazdów. W ofercie dostępnych jest sześć silników typu turbodiesel oraz jeden benzynowy. Oferują one pełen zakres mocy od 66 kW/90 KM aż do 110 kW/150 KM. Silniki diesla charakteryzują się spalaniem na poziomie 5,0 l/100 km w cyklu mieszanym i są wyposażone w sześciostopniowe ręczne skrzynie biegów. W opcji do silnika 1.9 CDTI ECOTEC dostępna jest sześciostopniowa zautomatyzowana skrzynia Easytronic. Jednostka benzynowa 1.4 TWINPORT ECOTEC o mocy 66 kW/90 KM posiada pięciostopniową skrzynię biegów i pozwala osiągnąć poziom spalania zaledwie 6,1 l/100 km w cyklu mieszanym.

Źródło: Opel PolskaOstatnie artykuły