Filmy
  • Artykuły
  • Naczepy i ciężarówki pod jednym dachem

Naczepy i ciężarówki pod jednym dachem

Nową inwestycję w Polsce szykują wspólnie firmy EWT Truck & Trailer oraz Diesel Truck. W Strykowie na powierzchni 16,6 ha powstaje Truck & Trailer Center, które będzie prowadzić sprzedaż i serwis naczep Schmitz Cargobull oraz pojazdów dostawczych i ciężarowych Mercedes Benz.

Stryków to nie przypadkowa lokalizacja: magiczne miejsce w centrum Polski u zbiegu autostrad A1 i A2; węzeł komunikacyjny autostrad środkowoeuropejskich A1 Północ-Południe; połączenie na północ do Skandynawii; na południe - środkowej i południowej Europy; węzeł komunikacyjny autostrad środkowoeuropejskich A2 Wschód-Zachód - na wschód połączenie z Rosją i Białorusią, a na zachód połączenie z Niemcami, krajami Beneluksu, dalej Francją, Hiszpanią ...

O planowanej inwestycji słyszeliśmy już dość dawno. Jednak kryzys i niepewna sytuacja w branży transportowej spowodował, że lepiej było plany dotyczące budowy odłożyć do chwili, gdy rynek będzie bardziej stabilny. Ten okres właśnie nadszedł i dlatego właściciele EWT Truck & Trailer oraz Diesel Truck zdecydowali się rozpocząć budowę. To ogromne przedsięwzięcie poparł Jan Madeja, prezes Mercedes-Benz Polska, oraz który podkreślił znaczenie nowego serwisu MB w regionie łódzkim. Podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego nie obyło się bez przemówień ważnych osobistości związanych bezpośrednio z tą inwestycją. Gratulacje dla właścicieli EWT Natachy i Dirka Hoffmann przekazał Berndt Hoffmann - ojciec, o przyszłości Schmitz Cargobull opowiadał sam Andreas Schmitz. Słowa uznania dla szefów EWT Ireneusza Jagiełło oraz Mariusza Mozola padły z ust posła ziemi łódzkiej Artura Dunina.
Wróćmy jednak do początku tej historii. W listopadzie 2006 zakupiono działkę budowlaną o powierzchni 15 1676 ha. Dwa lata później dokupiono jeszcze 1,4607 ha gruntu. W listopadzie 2008 firma uzyskała pozwolenie na budowę, w którym szczegółowo określono charakter obiektu. Po niespełna 1,5 rocznym wyczekiwaniu zdecydowano się na rozpoczęcie prac. W lutym 2010 podpisano umowę z wykonawcą, firmą Mirbud SA, o roboty budowlane i przystąpiono do prac. W dniu 8 czerwca 2010 odbyło się uroczyste wkopanie kamienia węgielnego. Termin zakończenia budowy zakreślono na IV kwartał 2010.

Hale naprawcze, magazyn, salon sprzedaży to oczywiście podstawowe pomieszczenia, które muszą zostać zaplanowane dla poprawnego funkcjonowania nowoczesnej placówki. W salonie sprzedaży ekspozycja pomieści 3 pojazdy użytkowe oraz ciągnik z naczepą. Ciekawostką jest połączenie sprzedaży i napraw naczep z podobnymi usługami w zakresie obsługi pojazdów ciężarowych. Każdy kto zdecyduje się na zakup lub serwisowanie samochodów marki Mercedes-Benz oraz użytkuje naczepy lub zabudowy Schmitz Cargobull w Strykowie znajdzie pełen zakres obsługi. Pojazdy Mercedes i Schmitz to podstawowa działalność Truck & Trailer Center. Zakres działalności firmy Diesel Truck to sprzedaż i serwis pojazdów użytkowych Mercedes-Benz oraz sprzedaż części zamiennych tej marki. EWT Truck & Trailer w Strykowie będzie prowadzić sprzedaż i serwis naczep oraz zabudów Schmitz Cargobull, a także prowadzić sprzedaż części do naczep.

Truck & Trailer Center świadczyć będzie także usługi dodatkowe, które z pewnością znajdą zainteresują użytkowników innych pojazdów. Znajdująca się w obiekcie hamownia umożliwi pomiar mocy oraz momentu obrotowego jednostek napędowych, stanowiska naprawcze przystosowane będą do wykonywania także diagnostyki innych ciężarówek, na terenie będzie również myjnia oraz stanowisko do napraw i wymiany opon. Truck & Trailer Center będzie przygotowane również do montażu naczep i zabudów. Docelowe zatrudnienie w serwisie Mercedes-Benz wyniesie 48 osób, a w serwisie Schmitz Cargobull 34 osoby. W hali montażu naczep i zabudów będzie pracować 20 osób. Docelowo w salonie i stacji serwisowej w Strykowie łącznie znajdzie zatrudnienie 125 osób.


MB

Ostatnie artykuły