Filmy
  • Artykuły
  • Night RACER i X-RACER - jasno i bezpiecznie

Night RACER i X-RACER - jasno i bezpiecznie

Firma OSRAM przygotowała nowe rozwiązania oświetleniowe dla motocyklistów. Żarówki NIGHT RACER oraz X-RACER, które producent wprowadza na rynek dają znacznie więcej światła na drodze. Te produkty to znaczący krok w poprawie bezpieczeństwa kierowców, pojazdów jednośladowych oraz innych użytkowników dróg.

Dobre oświetlenie ma kluczowe znaczenie na drodze. Odpowiednio dobrane, w znaczny sposób poprawia widoczność oraz wpływa na bezpieczeństwo jazdy i komfort prowadzenia "dwóch kół". Wyboje, a nawet najmniejsze przeszkody mogą stwarzać niebezpieczeństwo na drodze. W świetle dziennym i przy rozsądnej prędkości nie trudno jest je zauważyć, po zmroku jednak to właśnie światło reflektorów ma bezpiecznie prowadzić nas do celu. Kiedy szosa jest dobrze oświetlona kierowca widzi lepiej i zobaczy więcej. Wcześniej zauważona przeszkoda daje więcej czasu i możliwości na wykonanie odpowiedniego manewru, dlatego przygotowując motocykl do nowego sezonu warto pamiętać o zapewnieniu jak najlepszego oświetlenia. Firma OSRAM od lat oferuje nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania oświetleniowe w obszarze motoryzacji. Żarówki producenta cieszą się uznaniem kierowców w wielu krajach. Teraz również właściciele motocykli mogą docenić jakość markowych produktów.

NIGHT RACER® - więcej światła na drodze
OSRAM NIGHT RACER® to żarówka o wysokich parametrach przeznaczona do motocykli, która pozwala uzyskać aż do 90% więcej światła na drodze i daje do 35 metrów dłuższy zasięg reflektorów. Dzięki OSRAM NIGHT RACER® łatwo można zidentyfikować przeszkody z dużej odległości. Opatentowana niebieska powłoka pierścienia zmniejsza olśnienie, pojazdów nadjeżdżających z przeciwka. Ponadto pomaga lepiej skupić wiązkę światła na drodze. Barwa tej żarówki jest o 10% bielsza i bardziej naturalna, a więc zmniejsza zmęczenie oczu.

X-RACER® - jaśniejsza droga w kolorze blue
Dla miłośników motocykli, którzy na równi z funkcjonalnością cenią oryginalność i dla tych, którzy wraz z nowym sezonem zechcą zmienić coś w swoich dwóch kółkach firma OSRAM przygotowała żarówki X-RACER®. Konstruując ten model żarówki pomyślała nie tylko o bezpieczeństwie, ale również o estetyce. X-RACER® emitują światło o zimnej barwie przypominające to z lampy ksenonowej, dzięki czemu lepiej oddają kontrasty niż tradycyjnie używane halogeny. Ich jasne światło o temperaturze barwowej 4 000°Kelvina gwarantuje większe bezpieczeństwo na drodze. Pozwala pozostałym uczestnikom ruchu drogowego szybko zauważyć motocyklistów, zmniejszając w ten sposób ryzyko wypadków.

Zapas - weź na zapas...
…bo nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. NIGHT RACER® i X-RACER® dostępne będą w wygodnych podwójnych opakowaniach, w których znajdują się żarówka i tzw. „zestaw zapasowy” umieszczony w kompaktowym pudełku w kształcie kasku motocyklisty. To oryginalne opakowanie nawiązujące kształtem do kasków marki Schuberth (jednego z czołowych producentów), pokazuje, że żarówki NIGHT RACER® i X-RACER® są dostosowane do potrzeb motocyklistów i stanowią idealne wyposażenie pojazdu. Żarówki NIGHT RACER® i X-RACER® dostępne są w dwóch wersjach H4 i H7.

Oryginalność uhonorowana nagrodą
Oryginalnie zaprojektowane opakowania nowych żarówek do motocykli zostały docenione w konkursie "red dot design award 2009". Ich producentowi firmie OSRAM przyznano nagrodę w kategorii "Wzornictwo z przekazem". Międzynarodowy konkurs wzornictwa przemysłowego "red dot design award" jest jednym z największych tego rodzaju przedsięwzięć na świecie. Wyróżnia produkty które łączą funkcjonalność i ciekawą formę. Jest oznaką doskonałej jakości wykonania produktu.


materiały: OSRAM

Ostatnie artykuły