Filmy
  • Artykuły
  • Audi A1 - sportowiec i indywidualista

Audi A1 - sportowiec i indywidualista

Latem 2010 r. Audi wprowadzi do klasy kompaktowej samochód w całkowicie nowym wymiarze. Dynamiczny i najwyższej jakości, wyrażający emocje i posiadający indywidualny charakter. Samochód, który łączy w sobie wszystkie zalety marki na długości mniejszej niż cztery metry - pełną wyrazu stylistykę, bezkompromisową jakość i pionierskie technologie efektywności. Dzięki dopracowanemu zawieszeniu i mocnym silnikom Audi A1, to najbardziej sportowe auto w swoim segmencie.

Pierwszy Premium w klasie małych kompaktów
A1 dzięki swoim kompaktowym wymiarom porusza się swobodnie w ruchu miejskim i oferuje równocześnie wysoką użyteczność w życiu codziennym. Sportowe wnętrze Audi A1 charakteryzuje najwyższa jakość. Klienci mogą je kształtować w wielu szczegółach według swoich indywidualnych upodobań. Najmłodsze Audi dysponuje na swoim pokładzie bogatym portfolio najnowocześniejszych technologii. Audi A1 to pierwszy samochód Premium w klasie małych aut kompaktowych - to prawdziwe, pełnowartościowe Audi.

Stylistyka A1
Jego stylistyka jest niepowtarzalna i nowoczesna. Linia boczna z wyraźnie zaznaczonym łukiem dachu, kolumną C w stylu coupe oraz z dużymi nadkolami, jednoznacznie świadczy o przynależności A1 do rodziny Audi - podobnie jak przód z typową dla marki osłoną chłodnicy Singleframe. Pokrywa silnika i klapa tylna obejmują nadwozie, trójwymiarowe światła tylne wyróżniają się swoją stylistyką w dzień i w nocy.

Lekkie i dynamiczne wnętrze
Wnętrze A1 sprawia wrażenie lekkiego i przestronnego. Deska rozdzielcza przywodzi na myśl skrzydło samolotu, a cztery okrągłe wloty nawiewu przypominają jego turbiny. Odpowiednia ergonomia i wysoka jakość wykonania to również cechy typowe dla Audi. Liczne, dopracowane z pasją szczegóły we wnętrzu świadczą o charakterze Premium Audi A1.

Dwie linie wyposażenia
Obok dwóch linii wyposażenia - Attraction i Ambition, Audi oferuje pakiet media style, obejmujący przede wszystkim infotainment oraz stylistykę wnętrza. Innowacyjne materiały oraz nowoczesna kolorystyka podkreślają charakter Audi A1. Kolorowe wloty nawiewu, oświetlenie wnętrza LED czy też tapicerka w ekspresyjnych barwach - indywidualizacja to ważne hasło. Oferta wyposażenia dodatkowego daje niezliczone możliwości dopasowania A1 do własnego stylu - nawet łuk dachu może być lakierowany w różnych kolorach. Klienci mogą zamówić wiele elementów już po zakupie samochodu, w zależności od panującego trendu i nastroju.

Systemy infotainment i multimedia pochodzą z klasy wyższej. Należy do niej m.in. MMI Navigation plus, które wyznacza nowe standardy w segmencie samochodów kompaktowych. Wzoruje się ono na rozwiązaniach stosowanych w modelach Audi wyższych klas - np. otwierany monitor na desce rozdzielczej, czy panel sterowania bazujący na logice MMI. W oparciu o radio Concert, pakiet connectivity oferuje możliwość doposażenia auta w system nawigacji Audi z mapą - nowość w sektorze motoryzacyjnym. W ofercie znajduje się również Bose Surround Sound System o mocy 465 W.

Najbardziej sportowy w swojej klasie
Zapewnia A1 miejsce na szczycie swojej klasy. W mieście, poza miastem, czy też na autostradzie - A1 gwarantuje wszędzie prawdziwą przyjemność jazdy dzięki sportowemu dostrojeniu, optymalnemu rozdziałowi masy i bezpośrednio działającemu układowi kierowniczemu. Do wyposażenia seryjnego należy system stabilizacji toru jazdy ESP z elektroniczną blokadą poprzeczną osi przedniej, który wspomaga precyzyjne i sportowe zachowanie samochodu oraz zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Nowe standardy wydajności
A1 wyznacza nowe standardy również pod względem wydajności. Do nowego modelu Audi oferuje cztery silniki czterocylindrowe. Moc dwóch jednostek wysokoprężnych oraz dwóch silników TFSI sięga od 63 kW (86 KM) do 90 kW (122 KM). Wszystkie jednostki napędowe funkcjonują zgodnie z zasadą downsizingu - zamiast dużej pojemności turbodoładowanie oraz bezpośredni wtrysk paliwa. Wydajność dla Audi jest nierozerwalnie związana z nowoczesnymi technologiami. Dla A1 dostępna jest siedmiobiegowa skrzynia S tronic, dwusprzęgłowa przekładnia zmienia biegi szybko, komfortowo i bez wrażenia utraty siły ciągu. Biegi można zmieniać automatycznie lub manualnie, na życzenie dźwigienkami na kierownicy. Tiptronic zapewnia dużą radość z jazdy równocześnie zmniejszając zużycie paliwa - typowe dla Audi.

Niskie zużycie paliwa
We wszystkich wariantach A1 przekonuje niskim zużyciem paliwa - od 3,8 do 5,4 litra na 100 km (wartości tymczasowe). 1.6 TDI o mocy 66 kW (90 KM) z manualną skrzynią biegów emituje tylko 99 gramów CO2 na kilometr (wartość tymczasowa). Wszystkie wersje wyposażone są w system rekuperacji oraz w system start-stop. 1.2 TFSI dysponuje nowym systemem zarządzania temperaturą z regulowaną pompą wodną dla obniżenia zużycia paliwa.

Audi A1 jest sportowe, mocne i atrakcyjne. Jako nowy model w segmencie aut kompaktowych skierowane jest do nowoczesnej grupy klientów - ludzi młodych, z metropolii, przywiązujących wagę do stylu życia. Klienci A1 interesują się stylistyką, muzyką, modą i sportem, wśród nich będzie wiele kobiet.


materiały: Audi AG


Ostatnie artykuły