Filmy
  • Artykuły
  • Fiat Qubo Trekking z systemem <i>Traction+</i> .

Fiat Qubo Trekking z systemem <i>Traction+</i> .

Qubo Trekking, to nowa wersja debiutującego w 2008 r. modelu Fiata, przeznaczona dla miłośników samochodów wielofunkcyjnych, łączących w sobie swobodę aranżacji wnętrza, możliwość wszechstronnego zastosowania z ekonomiką użytkowania.

Innowacyjny system kontroli napędu - Traction+, zwiększa przyczepność pojazdu na trudnych i śliskich nawierzchniach i jest rozwiązaniem mniej kosztownym od napędu 4x4. W warunkach niskiej lub zerowej przyczepności koła napędowego, centralka tego systemu wykrywa uślizg koła, aktywuje hydrauliczny obwód w celu zastosowania akcji hamowania na kole o niższej przyczepności, przenosząc moment obrotowy silnika na koło o wyższej przyczepności do podłoża. Może być włączony dodatkowym przyciskiem na desce rozdzielczej i jest aktywny do prędkości 30 km/h. Ten elektryczno-hydrauliczny system jako jedyny zapewnia jednocześnie efektywność napędu bez wpływu na poziom zużycia paliwa i obniżenia ładowności.

Na rynku polskim samochód standardowo wyposarzony jest w: ABS z EBD, światła przeciwmgłowe, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczem i ogranicznikiem napięcia, wspomaganie hydrauliczne, przednie i boczne poduszki powietrzne.

Ma także wiele elementów podnoszących komfort użytkowania: centralny zamek sterowany pilotem, klimatyzację, elektrycznie sterowane szyby przednie i lusterka (podgrzewane), radioodtwarzacz CD z MP3, regulację wysokości fotela kierowcy wraz z możliwością ustawienia części lędźwiowej.

Do tych elementów wyposażenia, w nowej wersji dodano ESP i system Traction+, relingi dachowe i przyciemniane szyby tylne oraz opony M+S.

Z listy wyposażenia dodatkowego klient może wybrać np. system Blue&Me z aplikacją eco: Drive, kierownicę obszytą skórą z przyciskami sterującymi, radiem i systemem Blue&Me, czujniki parkowania oraz autoalarm.

materiały: Fiat Group

Ostatnie artykuły