Filmy

Punto Evo następca Grande

Fiat Punto Evo ma powtórzyć sukces swojego poprzednika i dzięki swym innowacyjnym cechom stać się swoistym wzorem do naśladowania w kategoriach: innowacja, bezpieczeństwo i styl.

Określenie "Evo" opisuje ten poziom konstrukcji samochodu, który jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów pod kątem technologii, przyjemności z jazdy oraz poszanowania dla środowiska naturalnego.

Oszczędnie
Fiat Punto Evo wyraża swą techniczną doskonałość przede wszystkim za pomocą szerokiego spektrum dostępnych silników Euro 5, w tym między innymi silniki Diesla Multijet drugiej generacji o pojemności 1.3 l oraz benzynowy silnik o pojemności 1.4 l, wyposażony w rewolucyjną technologię MultiAir stworzoną przez Fiat Powertrain Technologies i wdrażaną we wszystkich silnikach Grupy Fiat. Do innowacyjnych oraz konwencjonalnych jednostek napędowych Fiata dołączają będące w ofercie jednostki dwupaliwowe (zasilane metanem lub gazem LPG i benzyną), co tworzy pełną i ekologiczną bazę silników w tym segmencie. Ograniczono zużycie paliwa oraz emisję szkodliwych gazów, zaś nowe Punto Evo wyposażono w system Start&Stop, który wyłącza i uruchamia silnik w warunkach ruchu drogowego zmuszającego kierowcę do ciągłego zatrzymywania się i ponownego ruszania. System Start&Stop montuje się standardowo we wszystkich silnikach Euro 5 (zarówno silnikach benzynowych jak i Diesla).

Bezpiecznie
W obszarze bezpieczeństwa Fiat Punto Evo wyznacza nowe standardy dzięki możliwości wyposażenia samochodu do 7-miu poduszek powietrznych, dzięki między innymi poduszce zabezpieczającej kolana kierowcy. Fiat Punto Evo jest jednym z nielicznych samochodów w tym segmencie, ze standardowo montowaną we wszystkich wersjach poduszką zabezpieczającą kolana kierowcy. Dostępne są również inne, innowacyjne systemy bezpieczeństwa, Hill-Holder pomagający ruszać na wzniesieniach, inteligentne światła przeciwmgielne przednie, które włączają się automatycznie ze światłami mijania w zależności od kąta skrętu oraz wypróbowane i przetestowane systemy Fiata: ABS, EBD (elektroniczny rozkład siły hamowania) i ESP (system stabilizacji toru jazdy).

Wygodnie
Punto Evo powstał dzięki pracy zespołu Fiat Centro Stile. Szczególną uwagę należy zwrócić na wnętrze, które zostało całkowicie zmienione, aby jeszcze bardziej oddać ducha włoskiego stylu. Zastosowano materiały najwyższej jakości, zwracając baczną uwagę na szczegóły wykonania. Dzięki temu otrzymujemy jasną i elegancką kabinę wraz z zupełnie odnowioną deską rozdzielczą, siedzeniami, schowkami i oprzyrządowaniem.
Kolejnym nowym systemem pojawiającym się w wyposażeniu Fiata Punto Evo jest "Blue&Me - TomTom". Jest to przenośna jednostka nawigacji satelitarnej, której funkcje pozwalają na obsługę telefonu, nawigacji oraz funkcji informacyjnych za pomocą praktycznego i kolorowego ekranu dotykowego.

Stylowo
Z zewnątrz nadano mu również zupełnie nowy styl, wykorzystując atrakcyjną linię nowych zderzaków oraz innowacyjne i oryginalne światła przednie i tylne. Najnowszy projekt "rozciąga" samochód do długości 406 cm, bez zmiany wymiarów kabiny na miejscach kierowcy i pasażera. Pozostałe wymiary nie uległy zmianie: szerokość 169 cm, wysokość 149 cm, rozstaw osi 251 cm.materiały: FIAT

Ostatnie artykuły