Filmy

Szósty serwis DBK

Firma DBK od ponad 10 lat jest autoryzowanym dealerem marki DAF i prowadzi obecnie 6 serwisów zlokalizowanych na terenie Północnej Polski. W pierwszym kwartale 2009 roku otwarto dwa nowe punkty w Koszalinie i Radziszewie (15 km od Szczecina). Korzystając z zaproszenia odwiedziliśmy nowy obiekt serwisowy pod Szczecinem. Przy okazji była też możliwość bliższego poznania całej grupy DBK, do której należą również inne spółki branży motoryzacyjnej.

DBK od lat realizuje strategię rozwoju polegającą na kompleksowej obsłudze klienta, czego wynikiem jest rozwój GRUPY DBK - holding 11 spółek oferujących produkty i usługi dla branży transportowej m.in.: sprzedaż ciężarówek nowych i używanych, naczep, pojazdów dostawczych, szkoła jazdy, części zamienne, stacje serwisowe DAF, VW, IVECO, FIAT Professional.

Sieć nowoczesnych warsztatów, zaplecze magazynowo - techniczne i szeroki zakres autoryzacji (Koegel, BOVA, CARRIER, Solaris, WABCO, BPW, SAF, AMA, BAR) daje możliwości kompleksowej obsługi sprzętu transportowego: ciężarówek, naczep, przyczep, tylnych burt załadunkowych oraz zabudów w jednym miejscu, niezależnie od marki.
Ostatnio podpisano także porozumienie z koncernem Carrier Transicold - światowym liderem w zakresie wytwarzania urządzeń chłodniczych. DBK otrzymała autoryzację na wykonywanie napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych urządzeń chłodniczych montowanych w zabudowach pojazdów ciężarowych i dostawczych, służących do transportu żywności.

Wyposażenie warsztatów umożliwia dokonywanie napraw blacharskich, lakierniczych, powypadkowych, kalibracji tachografów, instalacji TOLL COLLECT, serwis opon. Dwa najnowsze obiekty serwisowe w Radziszewie k.Szczecina i Koszalinie prowadzą również stacje diagnostyczne. Jedną z ostatnich inwestycji w sprzęt jest zakup urządzenia do napraw powypadkowych kabin i ram pojazdów ciężarowych oraz naczep. Urządzenia pozwalają na naprawy powypadkowe ciężarówek, autobusów, naczep. Stacje DBK są jednymi z nielicznych serwisów ciężarowych w których można wykonać profesjonalne i skomplikowane usługi polegające na prostowaniu ram i kabin. Systemy naprawcze składają się z pras o nacisku 30-40 t, w ciągu kilku godzin są w stanie przywrócić uszkodzoną ramę pojazdu do pierwotnego kształtu. Prawidłowość i dokładność wykonania pomiarów gwarantują laserowe systemy do pomiaru punktów bazowych.

Usługi serwisowe świadczone są w jednym z sześciu warsztatów naprawczych DBK - w Toruniu, gdzie zostały wydzielone odpowiednie stanowiska do obsługi pojazdów chłodniczych. Odpowiednie szkolenia i przygotowanie techniczne personelu umożliwia wykonanie szeregu specjalistycznych napraw urządzeń chłodniczych służących do transportu, w tym również montażu agregatów na zabudowie pojazdu.

W warsztatach serwisowych DBK można naprawić praktycznie każdą markę pojazdu ponieważ serwisy wyposażone są w komputery do diagnostyki wszystkich marek ciężarówek. Zaplecze magazynowe ma szeroki zakres dostępnych części od zaraz, za sprawą dystrybucji części TRP. Z uwagi na trudne warunki rynkowe, wspierając transportowców w ograniczaniu kosztów prowadzenia działalności DBK przygotowała sezonowe oferty pakietowe na naprawy pojazdów. Wówczas usługa i części są sprzedawane razem w pakiecie w dużo niższych i korzystniejszych cenach.
Dodatkowym rozwiązaniem, które znalazło zainteresowanie wśród właścicieli pojazdów ciężarowych jest sprzedaż używanych części zamiennych.

W Radziszewie, oprócz serwisu marki DAF, można także kupić Volkswageny. Tą częścią działalności zajmuje się firma Benepol. Do jej zadań należy sprzedaż samochodów użytkowych: Caddy, Transporter oraz Crafter. Benepol powstał w 2006 roku i jest autoryzowanym dealerem marki Samochody Użytkowe Volkswagen. W lutym 2007 roku została podpisana umowa dealerska z importerem samochodów marki Volkswagen i Audi (Kulczyk Tradex). Oficjalne otwarcie pierwszego salonu sprzedaży miało miejsce w Gdańsku. Następne punkty sprzedaży powstały w Olsztynie i Toruniu. Nowopowstałe Centrum Samochodów Użytkowych Volkswagen w Radziszewie, to jedna z największych tego typu placówek w Polsce. Benepol oferuje samochody bazowe przeznaczone do zabudowy oraz gotowe samochody z zabudowami specjalistycznymi. Poza sprzedażą samochodów, Benepol oferuje również autoryzowany serwis pojazdów użytkowych i osobowych oraz sprzedaż oryginalnych części zamiennych, a także akcesoriów Volkswagen.(MB)
materiały: DBK

Ostatnie artykuły