Filmy
  • Artykuły
  • Nowoczesny zakład - nowe możliwości

Nowoczesny zakład - nowe możliwościPomimo trudnego okresu w branży transportowej, wieluński producent naczep i zabudów do pojazdów ciężarowych nie wyhamowuje swoich inwestycji. Zaplanowane wcześniej modernizacje zakładu przebiegają bez większych trudności.

Etap II inwestycji to m.in. usprawnienie procesu przygotowania produkcji. Wybudowanie nowej hali magazynowej umożliwiło łatwiejszą segregację surowców oraz przyspieszyło dostarczanie blach na wydział obróbki. Nowoczesny magazyn wysokiego składowania blach jest wyposażony w podajniki do stanowisk wypalarek laserowych i plazmowych. Wypalarka plazmowa służy do wycinania większych i grubszych elementów np. głównych części ramy pojazdu. Wypalarki laserowe to urządzenia za pomocą, których odbywa się bardzo precyzyjne wycinanie mniejszych kształtek wzmacniających konstrukcję zabudowy (dokładność cięcia +/- 0,1 mm). Oprócz tego w Wieltonie pracują do niedawna zespoły pras krawędziowych BAYKAL (max. grubość giętej blachy 6mm/3m) oraz DURMA (max grubość giętej blachy 8mm/10mm). Prasy służą do formowania elementów zabudów np. naczep wywrotek, których nowa linia produkcyjna zakłada m.in. wyeliminowanie poprzecznych spawów skrzyni ładunkowej.Nowości produktowe
Modernizacja zakładu znacznie podniosła wydajność pracy oraz umożliwiła wprowadzenie do produkcji nowych rozwiązań konstrukcyjnych. Po ostatniej prezentacji naczepy kurtynowej z rozsuwanymi słupkami bocznymi (ułatwiającymi załadunek np. dużych sprzętów AGD), Wielton wprowadził na rynek nową linię produktową zabudów i naczep wywrotek typu Half-Pipe. Pojazdy, oprócz braku wspomnianych wyżej spawów poprzecznych muldy, charakteryzuje szereg rozwiązań ułatwiających pracę kierowcy, są to m.in.: automatyczne zamknięcie klapy, aluminiowy podest roboczy, wymuszenie prowadzenia plandeki do tyłu, podgrzewanie skrzyni ładunkowej. Muldy naczep wywrotek typu Half-Pipe są w całości wykonane z blachy Hardox 450 i mogą mieć pojemność 24 lub 30 m3. Cechą charakterystyczną zabudowy wywrotki Half-Pipe jest brak dodatkowych wzmocnień wewnątrz muldy. Rozwiązanie takie minimalizuje powierzchnię przylegania materiału, który z łatwością ześlizguje się w czasie rozładunku.Inną propozycją wieluńskiego producenta jest aluminiowa naczepa skrzyniowa. Pojazd został w całości wykonany ze stopów lekkich (skrzynia i rama) co zmniejszyło jego wagę, w stosunku do tradycyjnej naczepy, o ok. 200 kg. Naczepa NW 42 (z podwójnymi ścianami aluminiowymi) waży 6750 kg.Ponad standard
Warto również wspomnieć o nowym pojeździe, jaki niebawem ujrzy światło dzienne. Inżynierowie wieluńskiej spółki opracowali naczepę do transportów długodystansowych, która jest dłuższa do standardowych naczep (zestaw - 16,5 m), jednak jej konstrukcja nie utrudnia poruszania się w ruchu drogowym. M.in. promień zawracania ciągnika siodłowego z taką naczepą nie różni się od zestawu standardowego. Prototypowa naczepa Wielton jest dłuższa o 1,3 m. Ministerstwo Infrastruktury, w ramach projektu badawczego, wydało pozwolenie na poruszanie sie po drodze 150 szt. takich pojazdów. Dłuższe naczepy, jak zapowiadają przedstawiciele firmy Wielton, znajdą się od czerwca w ofercie handlowej firmy i trafią do przewoźników.

Wielton Finance
Od 1 kwietnia br. ruszył program umożliwiający łatwy zakup produktów Wielton poprzez leasing. Oferta powstała przy współudziale firmy VB Leasing Polska, która jest operatorem finansowym tego przedsięwzięcia. We wszystkich oddziałach VB Leasing, a także w wszystkich sprzedawców w sieci handlowej Wielton będzie można zasięgnąć informacji na temat Wielton Finance (istnieje również infolinia Wielton Finance). Oferta przygotowana przez producenta pojazdów wraz z firmą finansującą umożliwia użytkowanie (leasing) naczep na bardzo preferencyjnych warunkach. Klienci Wielton korzystają z uproszczonych procedur zawierania umów leasingowych.

Serwis mobilny
Od niedawna ruszył także program serwisowy. Wielton Assistance polega na udzieleniu pomocy kierowcy w razie awarii na drodze. Program zakłada dojazd do klienta (również poza Polską) i naprawę w miejscu zdarzenia lub odholowanie pojazdu do warsztatu. W Polsce Wielton jest wspomagany przez operatora serwisowego firmę Starter.


(MB)Ostatnie artykuły