Filmy

Użytkowe Volkswageny w Genewie

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe podczas tegorocznego Genewskiego Salonu Samochodowego zaprezentowała kolejne warianty modeli z serii Caddy i T5 Multivan. Caddy 4Motion zwraca szczególną uwagę właściwościami jezdnymi i wyjątkową pozycją w segmencie, natomiast Multivan Comfortline z dłuższym rozstawem osi zachwyca przede wszystkim wielkością wnętrza i nowym poziomem wykończenia, gwarantującym wyższy komfort.

Caddy 4Motion
Wprowadzony niedawno Caddy z napędem na wszystkie koła jest uniwersalnym, wszechstronnym samochodem. Spełnia on oczekiwania klientów, którzy używają samochodów głównie w regionach górskich, często muszą pokonywać trudne trasy i jeździć w niekorzystnych warunkach pogodowych z regionów górskich. Siła napędowa Caddy 4MOTION rozdzielana jest na koła przez elektronicznie regulowane sprzęgło Haldex najnowszej generacji.

Jako napęd dla Caddy 4MOTION zastosowano czterocylindrowy silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem o mocy 77 kW/105 KM i z maksymalnym momentem obrotowym 250 Nm. Ten oszczędny TDI, seryjnie oferowany z 6-biegową przekładnią i wyposażany w filtr cząsteczek stałych (DPF), spełnia normę emisji spalin Euro4. Układ napędowy składający się z TDI plus DPF i 4MOTION zużywa średnio zaledwie 6,6 lub 6,7 litra oleju napędowego w zależności od wersji: Kombi i Life. Na pełnym zbiorniku (60 litrów) można zatem przejechać teoretycznie prawie 900 km.

Volkswagen Samochody Użytkowe stworzył napędzanego na wszystkie koła Caddy z myślą o firmach i prywatnych klientach używających samochodów głównie w regionach górskich poruszających się często w trudnych warunkach pogodowych lub na nieutwardzonych drogach. Z pewnością wzbudzi on zainteresowanie także osób prywatnych aktywnie spędzających wolny czas, którzy ze względu na swoje zainteresowania potrzebują pojazdu o doskonałej trakcji.

Multivan z wydłużonym rozstawem osi
Z wydłużonym o 40 centymetrów rozstawem osi Multivan ma najdłuższą kabinę pasażerską w segmencie maxi-vanów a tym samym gwarantuje jeszcze większy komfort we wnętrzu.

Zaktualizowana dłuższa wersja Multivana Comfortline uzupełnia wyjątkowo szeroką ofertę seryjnych limuzyn wieloprzestrzennych Volkswagen Samochody Użytkowe. Dłuższy o 40 cm rozstaw osi daje powierzchnię kabiny pasażerskiej około pięciu metrów kwadratowych a tym samym o wiele lepsze warunki przestrzenne w całym wnętrzu.

Wielu potencjalnych właścicieli tej dużej limuzyny było zainteresowanych większym bagażnikiem i większą przestrzenią wokół nóg. Życzenia te spełnia Multivan w długiej wersji, z rozstawem osi 3400 mm i z łączną długością pojazdu 5,29 m.

Elementem nośnym w tym modelu jest przedłużona podłoga Multivana z wpuszczonymi szynami. Pozwalają one na dowolne przesuwanie wyposażenia kabiny pasażerskiej. Może to być seryjna kanapa i dwa tylne pojedyncze siedzenia, kolejny opcjonalny fotel, stolik wielofunkcyjny lub skrzynia izotermiczna. Dzięki maksymalnie czterem rzędom siedzeń w Multivanie może wygodnie podróżować nawet osiem osób.

Multivan Comfortline z długim rozstawem osi napędzają trzy znane silniki TDI. Najmniejszy z nich, wyjątkowo oszczędny silnik czterocylindrowy, ma moc 75 kW (102 KM) i maksymalny moment obrotowy 250 Nm. W ofercie są także dwa dwuipółlitrowe TDI o mocy 96 kW (130 KM) i 128 kW (174 KM). Te pięciocylindrowe jednostki osiągają maksymalny moment obrotowy 340 Nm i 400 Nm i mogą być połączone z automatyczną skrzynią biegów lub z napędem na wszystkie koła 4MOTION.materiały: Kulczyk Tradex

Ostatnie artykuły