Filmy
  • Artykuły
  • Bezpieczna flota w ofercie ING Car Lease

Bezpieczna flota w ofercie ING Car Lease

W związku z coraz większą liczbą wypadków kierowców użytkujących samochody flotowe firma ING Car Lease, jako pierwsza na rynku Car Fleet Management, w trosce o bezpieczeństwo swoich kierowców wprowadza Program Bezpiecznej Jazdy. Oferta ma na celu edukację kierowców, co w świetle raportów dotyczących pogarszającego się stanu bezpieczeństwa na polskich drogach jest kwestią kluczową.


Leszek Pomorski, wiceprezes ING Car Lease
- Ćwiczenia i wykłady w ramach Programu Bezpiecznej Jazdy, mają na celu pokazanie jak niewielka zmiana dotychczasowych nawyków może wpłynąć na bezpieczeństwo i ekologię. Zależy nam ponadto, by safety i eco – driving przestały być jedynie modnymi hasłami, stając się standardem na polskich drogach. Pragnąc edukować kierowców globalnie – zaczynamy od naszego podwórka – lokalnie.

Oferta przygotowana przez ING Car Lease wyróżnia się kompleksowym podejściem do szkolenia. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów program podzielono na dwie integralne części: merytoryczną i praktyczną. Część merytoryczna opiera się na analizie szkodowości przeprowadzonej z administratorem floty Klienta. Analiza ta, ma na celu wskazanie obszarów potencjalnych zagrożeń, a następnie przedstawienie propozycji działań korygujących oraz wyłonienie kierowców, którzy powinni wziąć udział z części praktycznej.


Już na początku 2009 r. miało miejsce kilka poważnych wypadków aut flotowych

Pełne szkolenie praktyczne obejmuje dwudniowe zajęcia z trenerami szkół jazdy, psychologiem, przedstawicielem policji ratownikiem medycznym. W trakcie tej części, kierowca nabywa szeroką wiedzę o własnych umiejętnościach i zachowaniu w realnych warunkach drogowych. Ponadto, uczy się jak identyfikować i przewidywać sytuacje niebezpieczne oraz eliminować lub minimalizować ich skutki. Dodatkowym atutem programu oferowanego przez ING Car Lease jest edukacja ekologiczna i praktyczne ćwiczenia z eko-jazdy.


materiały: ING Car Lease
fot. W. Wilkiel

Ostatnie artykuły