Filmy

Citroën jutra

Citroën ma rangę pierwszego producenta samochodowego, który zdołał przekroczyć granicę świata wirtualnego. GTbyCITROËN stanowiący stylistyczną replikę pojazdu wywodzącego się z cyfrowej rzeczywistości i oryginalną wizję samochodu przeznaczonego na dalekie trasy powstał w wyniku współpracy Citroëna z firmą Polyphony, która jest twórcą symulacyjnej gry motoryzacyjnej Gran Turismo 5.

GTbyCITROËN nawiązuje do wyścigów samochodowych poprzez dynamiczny styl oraz wyostrzone kształty i linie. Tył samochodu jest wydatnie przedłużony, przyczyniając się do wizualnego wrażenia prędkości. Efekt nieustannego ruchu został wzmocniony kolorystyką bocznej powierzchni płynnie przechodzącą od bieli do szarości.

Stylistyka wnętrza potwierdza dynamiczny i emanujący mocą charakter samochodu. Dwuosobowa kabina GTbyCITROËN idealnie odzwierciedla wyścigowy wymiar studyjnego samochodu. Wewnętrzny wystrój subtelnie łączy szlachetne, grube i starannie wykończone materiały z mechanicznym stylem stanowiska kierowcy, świadcząc o przynależności samochodu do świata sportów motoryzacyjnych.

Wyrazisty wygląd przodu jest podkreślony znacznie poszerzonymi wlotami powietrza i poziomymi reflektorami o wciętym kształcie. Reflektory są wyposażone w diody DEL o przenikliwym, niebieskim świetle, które zapewniają optymalne oświetlenie drogi wywołując jednocześnie stosowny respekt u rywali! Chromowane logo umieszczone na gładkiej pokrywie silnika utożsamia samochód z marką.

Aby umożliwić kierowcy maksymalną koncentrację GTbyCITROËN jest wyposażony w system wyświetlania informacji na wysokości wzroku. Diody DEL w kolorze czerwonym umożliwiają wyświetlanie na szybie przedniej ważnych parametrów dotyczących kierowania takich jak prędkość czy też dane pochodzące z systemu nawigacji bezpośrednio w polu widzenia kierowcy. Urządzenie zapobiega rozproszeniu uwagi przyczyniając się znacząco do bezpieczeństwa dzięki możliwości bezpośredniego odczytu i szybszej percepcji danych.

Równolegle do dynamicznych i sprężystych linii nadwozia wyścigowy samochód jest wyposażony w nowatorskie rozwiązania takie jak opływowe czerpaki przednie, płaska powierzchnia pod karoserią, ruchoma owiewka tylna czy też tylny dyfuzor. Wszystkie te elementy aktywnie przyczyniają się do zmniejszenia nośności zwiększając trzymanie się drogi, a przede wszystkim do obniżenia oporu aerodynamicznego.

materiały: Citroën

Ostatnie artykuły