Filmy
  • Artykuły
  • Coraz więcej Mercedesów na Dolnym Śląsku

Coraz więcej Mercedesów na Dolnym Śląsku

Ostatnie lata przyniosły wprost niebywały boom w rozwoju usług motoryzacyjnych. Stale przybywa nowych punktów serwisowych i co ciekawsze największy rozwój można odnotować w segmencie aut ciężarowych, gdzie na inwestycje związane z obsługą pojazdów potrzebne są ogromne środki finansowe. Ze względu na to, że mamy okazję uczestniczyć w tych miłych wydarzeniach, możemy na bieżąco relacjonować naszym czytelnikom uroczystości otwarcia.

W miniony weekend (4 lipca 2008 r.) w podwrocławskich Pietrzykowicach odbyła się uroczysta inauguracja działalności nowego punktu sprzedaży i serwisu pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz. Jest to już czwarta inwestycja Mirosława Wróbla, dealera tej marki, który posiada stacje serwisowe we Wrocławiu, Opolu i Jeleniej Górze.

- Stacja w Pietrzykowicach to efekt pracy całego zespołu i naszych 15-letnich doświadczeń. Profesjonalna i dostosowana do potrzeb klienta obsługa serwisowa to nasz priorytet. Dlatego zatrudniamy tylko najlepszych fachowców, którym cały czas oferujemy szkolenia merytoryczne i z zakresu obsługi klienta – powiedział Mirosław Wróbel, prezes firmy Mirosław Wróbel sp. z o.o.

Nowy obiekt serwisowy Mercedes-Benz znajduje się niedaleko autostrady A-4 pomiędzy Wrocławiem a Kątami Wrocławskimi. Na działce o powierzchni 3 ha zlokalizowano budynki stacji, które zajmują powierzchnię 2400 m2. W skład kompleksu serwisowego wchodzą hale do obsługi pojazdów ciężarowych z dziesięcioma stanowiskami diagnostyczno-naprawczymi, magazyn części zamiennych, część socjalna dla kierowców oczekujących na naprawę, pokoje hotelowe oraz pomieszczenia biurowe.

Po oficjalnych przemówieniach i przecięciu wstęgi przez przedstawicieli koncernu z Niemiec (Alexander B. Willhardt - szef marketingu Daimler Trucks), Polski (Jan Madeja - prezes Mercedes-Benz Polska) oraz władz kościelnych (jego ekscelencja abp. Henryk Gulbinowicz), Mirosław Wróbel przekazał symboliczny klucz do bram serwisu dyrektorowi stacji w Pietrzykowicach - dyrektorowi Marcinowi Skowrońskiemu.

Atrakcją wieczoru były m.in. koncerty zespołów „Budka Suflera” oraz „The Black”. Niezwykle widowiskowym wydarzeniem była również prezentacja odnowionej wersji największej ciężarówki koncernu ze Stuttgartu – Mercedes-Benz Actros. Srebrny ciągnik siodłowy wyłonił się zza czerwonej kurtyny przy blasku sztucznych ogni i strzelających konfetti. Podczas zwiedzania stacji serwisowej goście mieli okazję bliżej poznać nowe Actrosy, gdyż były one ustawione także na pięciu stanowiskach serwisowych.

Firma Mirosław Wróbel sp. z o.o. jest związana z marką Mercedes-Benz od 16 lat. W 1992 r. otrzymała autoryzację na naprawy pojazdów. Obecnie spółka jest jednym z największych dealerów MB (4 stacje serwisowe) posiadającym autoryzację na sprzedaż i serwis wszystkich typów samochodów MB. W czerwcu br. firma otrzymała tytuł DEALERA ROKU 2007 w zakresie obsługi marki Mercedes-Benz.

(MB)

Ostatnie artykuły