Filmy
  • Artykuły
  • DAF w Długołęce - oficjalne otwarcie serwisu

DAF w Długołęce - oficjalne otwarcie serwisu

W dniach 20 i 21 czerwca 2008 r. w Długołęce k. Wrocławia firma Warsaw Truck Center uroczyście otworzyła nowy serwis pojazdów ciężarowych DAF. WTC rozpoczęła działalność na polskim rynku w 2002 r. w Wolicy niedaleko Warszawy. Obecnie działa na terenie południowo - zachodniej Polski. Jej główną siedzibą jest Długołęka, ale posiada również oddziały w Rybniku i Ozimku k. Opola.

Oprócz oficjalnego przecięcia wstęgi przez Prezesa WTC – Petera Stahn oraz przedstawicieli DAF Trucks N.V. i DAF Truck Polska, podczas piątkowego wieczoru został wydany pierwszy ze 130 pojazdów DAF XF 105 460 zakupionych przez Spółkę BigGo – wyłącznego partnera logistycznego grupy Kapitałowej GWARANT SA.

Nowocześnie zaprojektowany hall recepcyjny serwisu, z piątku na sobotę zamienił swój wystrój na lokal w stylu lat 20-tych. To był jednak tylko przedsmak wydarzeń, które czekały na gości. Po przejściu przez czarny, stroboskopowy tunel prosto do hali serwisu oczom widzów ukazała się scena Cotton Clubu, Kasyno Royale, bary i ulice Nowego Yorku, piękne aktorki w boa, gangsterzy, fałszywe pieniądze i gospodarz przyjęcia Wielki Gatsby, wjeżdżający do serwisu oryginalnym automobilem „Gangster” przy dźwiękach „Sweet Georgia Brown”. To wszystko stworzyło bardzo oryginalny klimat przyjęcia.

Przyjęcie uatrakcyjniali akrobaci z grupy Flycube, aktorzy Teatru Pantomimy, Teatru Współczesnego, tancerze z Capitolu oraz dwa najlepsze zespoły jazzu tradycyjnego „Jazz Band Ball Orchestra” oraz „Boba Jazz Band”. Do późnych godzin nocnych były gangsterskie porachunki i porwania, Can Can, nauka Charlestona, nieme kino i „mrożące krew w żyłach” pokazy akrobatyczne.

W serwisie WTC W Długołęce kompleksowo obsługiwane są ciągniki wraz z naczepami, oraz autobusy marki BOVA. Hala serwisowa została wyposażona w cztery przejazdowe, pełnowymiarowe stanowiska o długości 26m. Na terenie obiektu uruchomiona została myjnia, obsługująca ciągnik wraz z naczepą. W bezpośrednim sąsiedztwie warsztatu znajduje się pomieszczenie dla kierowców oczekujących na naprawę, skąd mogą przez szybę obserwować dokonywane naprawy.

W obiekcie znajduję się dwukondygnacyjna część biurowa, oraz dwukondygnacyjny magazyn części zamiennych. Do dyspozycji klientów oddany został parking oraz drogi dojazdowe spełniające wymogi samochodów ciężarowych z naczepami.

materiały: Warsaw Truck Center

Ostatnie artykuły